Jaki odkurzacz wybrać??? - 2020

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: sondejm, GRZECH, barbapuppa, Tester

ODPOWIEDZ
piokrza
Robot Master

Jaki odkurzacz wybrać??? - 2020

Post autor: piokrza » 20 sty 2020, 16:24

Nowe forum, nowy rok, nowy dział ;-)
Do dziś nie wiem jak to sie stało że przez większość 2019 roku forum było w "zawieszeniu" i w związku z tym nie było wątku z tamtego roku :?: :-(

ksiomek

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2020

Post autor: ksiomek » 07 lut 2020, 15:58

to ja zacznę, jaki odkurzacz polecielibyście do małego mieszkania z psem, brak chodników, przyda się może coś mopującego

piokrza
Robot Master

Post autor: piokrza » 25 mar 2020, 14:32

Do odkurzania Roomba, seria "s", "i" oraz "900" do mopowania Braava seria 300
Jak masz ograniczony budzet i mozesz przebolec ciut wiekszy angaz w obsluge robota to Roomba seria "e" oraz "600" tez Cie zadowolą.

Z innych marek są w Polsce dostepne jeszcze roboty firm m.in. Neato, Samsung, Philips, Electrolux jednak chyba mniej popularne, ale na pewno nie maja tak latwego i szerokiego dostepu do czesci zamiennych jak iRobot, rowniez nie oryginalnych, tanszych zamiennikow

mobzd
Raczkujący z Robotami

Post autor: mobzd » 26 mar 2020, 10:08

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić Xiaomi Mijia STYJ02YM. Do kupienia z chińskich serwisów lub z polskiego oddziału Geekbuying,

U mnie ten model zastąpił pracującego 3 lata Neato Botvac i widzę same plusy:
- duża siła ssąca (w jednym pomieszczeniu wciągnął mi obluzowane fugi z pomiędzy gresów).
- sprawna nawigacja po pomieszczeniach z możliwością wysłania robota do sprzątania konkretnego pokoju, towrzenie strwf i ograniczeń w aplikacji.
- automoatyczny powrót do bazy z dowolnego miejsca - sam potrafi się odnaleźć gdziekolwiek go położymy.
- sprawne mopowanie 'w jodełkę' z regulowaną z poziomu aplikacji ilością wody.
- moim zdaniem mopowanie lepsze niz Braava - mop jest z tyłu robota więc nie pozostawia śladów kółek jak Braava (ktora z tego powodu przestała być u mnie używana)
- czujnik zbliżeniowy z przodu powoduje zwalnianie przed przeszkodami - robot dużo delikatniej przemieszcza się po pomieszczeniach.

Pudsumowując w jednym urządzeniu funkcje odkrzyania i mopowania za przystępną cenę.

ODPOWIEDZ