Powierzchnie i czasy sprzatania mintów

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

dzinek57
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2011, 17:34
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: dzinek57 » 17 lut 2012, 10:15

Używam kostki, pomieszczenie ma dwanaście boków najdłuższe to 7m i 8m może by pomogła druga kostka.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 17 lut 2012, 21:13

test nr 2
powierzchnia nieograniczona (60m2) składająca się z kilku pomieszczeń bez dywanów i progów, częściowo parkiet, częściowo płytki
praca bez kostki nawigującej, bateria w pełni naładowana
1 próba - posprzątane jakieś 15m2 po czym zakończenie sprzątania, czas trwania 30minut
2 próba - posprzątane około 14-15m2 po czym zakończenie sprzątania, czas trwania 30 minut
3 próba (z użyciem kostki nawigującej) - posprzątane i tutaj mam problem z określeniem powierzchni, bo z korytarza 14m2 zasuwał na boki w pokoje, ale nie sprzątał wszystkich całkowicie, myślę że mogło być to około 7-8m2 dodatkowo (pobieżne wyliczenia) i co najbardziej istotne, to fakt, że zakończył pracę wyładowaną baterią, czas sprzątania 1 godzina

powyższe wyniki nieco mnie zaskoczyły

za niedługo przeprowadzę ostatnie testy wyłącznie z wykorzystaniem kostki, będzie to 1 pomieszczenie o powierzchni około 35m2
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 26 lut 2012, 20:16

dafi pisze: Na razie nie przesadzał bym o tym jaka funkcję ma pauza w MINCIE PLUS.
Odnośnie funkcji pauzy w plusie to zauważyłam, że robot po pauzie i przeniesieniu go w inne miejsce nie wraca do punktu w którym została wywołana funkcja "pauzy" tylko rozpoczyna sprzątanie od nowego miejsca ustawienia ale nie rozpoczyna sprzątania od nowa tylko je kontynuje. Sprzątanie jest wykonywane w takim samym wymiarze jak w przypadku nie używania funkcji "pauzy" czyli obejmuje całe pomieszczenie.
Test zrobiłam tylko raz z czystej ciekawości gdyż ze względu na podstawkę samonawadniającą nie miałam jeszcze nigdy takiej potrzeby.
Tak wygląda to z doświadczenia natomiast zgodnie z informacją zwartą w instrukcji jeśli użyjemy funkcji pauzy a mint skomunikowany jest z kostka nawigacyjną to zapamiętuje zmapowane pomieszczenie. Odstawić należy go w odległości nie większej niż 6 stóp od kostki nawigacyjnej i sprzątanie powinno być kontynuowane bez zauważalnej dla użytkownika różnicy w dalszym sprzątaniu.

Obecnie moim zdaniem jedynym powodem dla którego jest fuckja pauzy w M+ to sytuacja sprzątania dużych powierzchni przy użyciu nie jednej a kilku kostek nawigacyjnych (kilka pomieszczeń) i wtedy potrzeby przepłukania ściereczki i uzupełnienia wody w padzie nawadniającym. Innego powodu nie znajduję. Jeśli ja mam jedną kostkę funkcja pauzy wydaje się zbędna. Woda w padzie starcza na ok 30 -40 m choć przyznaję, że dokładnie tego nie kontrolowałam.

PS. Odkryłam jeszcze przez przypadek inną funkcję (tak to jest jak nie czyta się wcześniej instrukcji -)) gdyż jak się okazuje jest to tam opisane. Mianowicie zupełnie przypadkowo zauważyłam, że mint nie zawsze sprzątał powierzchnie pod stołem miedzy krzesłami itp.Sprzątał tylko duże "czyste" powierzchnie. Okazało się, że nie jest błąd nawigacji (co podejrzewałam wstępnie) a "opcja" tzw szybkiego sprzątanie, która w założeniu ma skrócić czas sprzątania pomieszczenia o ok 30%(dane z instrukcji). Przytrzymanie "dłużej" przycisku danej funkcji sprzątania (wg instrukcji ok 5sek.) uruchamia tryb szybszego sprzątania co powoduje, że mint czyści tylko otwarte powierzchnie nie "bawi" się w dokładne objazdy wokół np nóg od stołu czy krzeseł....Sprzątanie jest mniej dokładne ale szybsze.
Ciekawi mnie czy w Mint I jest też taka funkcja "szybkiego" sprzątania?

To tyle z moich dotychczasowych doświadczeń z Mintem+
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 26 lut 2012, 21:12

kleo nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, po włączeniu pauzy i lekkim przestawieniu Mint+ kontynuuje sprzątanie dalej, ale rozumiem, że pomija wcześniej wyczyszczoną powierzchnię

a co do sprzątania szybkiego, to działa to w obu rodzajach sprzątania czy tylko na sucho?
jak będę testowała w tym tygodniu mojego Minta dalej, to sprawdzę czy i w nim jest taka funkcja
bo z tego co piszesz to chyba jest, bo raz mi się zdarzyło, że całkowicie zignorował powierzchnię pod stołem, ale jakoś nie zwróciłam bardzo na to uwagi wtedy, przetestuję i napiszę
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 26 lut 2012, 22:36

barbapuppa pisze:kleo nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam, po włączeniu pauzy i lekkim przestawieniu Mint+ kontynuuje sprzątanie dalej, ale rozumiem, że pomija wcześniej wyczyszczoną powierzchnię
Nie do końca gdyż chodziło mi tylko o to, że Mint po zwolnieniu pauzy nie wraca do miejsca zatrzymania zanim kontynuje sprzątanie jeśli zostanie przestawiony w inne miejsce tylko rozpoczyna sprzątanie od "nowego" miejsca. Nie sprząta już dotychczas odwiedzonej powierzchni, czyli jest to kontynuacja sprzątania. Zakładam, że sprząta również obszar z którego został zabrany po wciśnięciu funkcji pauzy. Sprzątane jest całe pomieszczenie nie zauważyłam pominięcia jakiejś powierzchni, jednak uczciwie przyznaje, że nie siedziałam i nie obserwowałam całego procesu sprzątania. Nie specjalnie mam czas i ochotę na tak czasochłonne eksperymenty. Chciałam odnieść się tylko do tej funkcji pauzy, gdyż tak jak pisałam wcześniej funkcja ta wydaje mi się tylko zasadna do użycia przy więcej niż jednej kostce nawigacyjnej i dużej powierzchni sprzątania gdy istnieje konieczność uzupełnienia płynów w padzie i szmatce. Tak naprawdę bardziej przydatna funkcja pauzy byłaby w przypadku wersji EVO/MINT I gdzie nie ma pada nawadniającego. Tam funkcja pauzy byłaby częściej wykorzystywana.
barbapuppa pisze: a co do sprzątania szybkiego, to działa to w obu rodzajach sprzątania czy tylko na sucho?
W MINT + działa to zarówno przy pracy w trybie sucho jak i mokro.
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

ODPOWIEDZ