Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
blueBlue
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2018, 17:45

Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: blueBlue » 10 lut 2018, 18:07

Chcemy do domu kupić nowych odkurzacz. Oczywiście początkowo myśleliśmy o zwykłym odkurzaczu, ale przeszukując internet zainteresowaliśmy się odkurzaczami – robotami.

Chciałbym zapytać czy można je traktować jako zamienniki dla zwykłych odkurzaczy? Chodzi mi o to, czy są również tak dokładne i funkcjonalne, czy jak na razie to tylko taka ciekawostka, bo przyznam szczerze, że nie kojarzę, aby ktoś z moich znajomych dysponował takim sprzętem.

Oczywiście oglądałem kilka filmów na YouTube i niby działają, ale co innego filmiki, które ktoś wrzuca, a co innego praktyka, dlatego liczę na szczere odpowiedzi :)

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: barbapuppa » 10 lut 2018, 20:13

Wszystko zależy od warunków lokalowych i preferencji.
Są tacy co zwykły odkurzacz wyciągają raz w miesiącu, a inni wcale i bazują tylko na automatycznym.
Ja w zasadzie używam zwykłego tylko do pajęczyn na suficie i schodów, ale można to też ogarnąć miotłą ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

blueBlue
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2018, 17:45

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: blueBlue » 11 lut 2018, 15:41

Obrazek

Tak mniej więcej wygląda rozkład pomieszczeń w moim domu. W kuchni i łazience są położone płytki. We wszystkich pokojach - oprócz tego małego na górze, gdzie jest gładki dywan - są panele podłogowe.

W takim domu sprawdzi się robot?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: barbapuppa » 11 lut 2018, 16:09

W obecnym czasie rozkład nie jest już problemem jeśli możesz przeznaczyć na odkurzacz więcej niż kilkaset złotych. Trzeba szukać odkurzaczy, które robią mapę pomieszczenia/pomieszczeń, oczywiście jeśli chcesz mieć to w pełni zautomatyzowane.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
mistrzu
Posty: 38
Rejestracja: 27 paź 2017, 18:29
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: mistrzu » 15 lut 2018, 13:07

blueBlue pisze: Chodzi mi o to, czy są również tak dokładne i funkcjonalne, czy jak na razie to tylko taka ciekawostka, bo przyznam szczerze, że nie kojarzę, aby ktoś z moich znajomych dysponował takim sprzętem.
W rankingu dwudziestu najpopularniejszych odkurzaczy naliczyłem aż pięć robotów, więc to na pewno nie jest jakaś nisza dla geeków - http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/ ... odkurzacz/
Let's clean up :)

Awatar użytkownika
stempelka
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2018, 16:12
Lokalizacja: Anin

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: stempelka » 29 paź 2018, 16:18

Swoją drogą ciekawe jak sprawdza się w praktyce taki podstawowy model https://irobot.pl/pl/, chociaż z tą niewielką mocą oraz małą pojemnością raczej nie ma co się za wiele spodziewać. Ale pewnie jako zamiatanie pomieszczenia z codziennego kurzu sprawdza się dobrze. Tak czy inaczej chętnie bym go kupiła, ale jak na razie cena trochę odstrasza. Jednak wizja domu, który sam się posprząta wygląda bardzo kusząco.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: barbapuppa » 29 paź 2018, 17:27

Ceny robotów automatycznych nie są już takie drastyczne, jak to było kiedyś. Jest też spora konkurencja na rynku.
Oczywiście topowe najnowsze modele mają te ceny z kosmosu jeszcze.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

mateuszjoe
Posty: 25
Rejestracja: 04 kwie 2018, 22:42

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: mateuszjoe » 30 paź 2018, 15:42

Polecam zwrócić się do sklepu specjalistycznego, a nie sieciówki która ma masę sprzętu rtv i agd. Roboty choć są coraz bardziej popularne to nadal są słabo znane sprzedawcom w dużych sklepach i mają zazwyczaj 2-3 marki (irobot, jakaś inna popularna, ale raczej wyspecjalizowana w innych sprzętach i coś taniego-słabego). Teraz są takiego roboty jak Xiaomi, Deebot, Moneual, Neato, Vorwerk, LG, Samsung, Electrolux. Są też tanie o niższych parametrach, ale na małe mieszkania wystarczające, np. RoboJet, Mamibot czy Tesla. Ważne jest ile metrów jest po podłogach, poza tym sporo innych parametrów ma znaczenie. Odpowiadając na pytanie, roboty mogą być bardziej dokładne niż my, ale to zależy poniekąd od budżetu :) Wybierać jest z czego, wg mnie trzeba zasięgnąć informacji z kilku źródeł i podsumować to czego się dowiemy. Niektóre sklepy mają możliwość wypożyczenia takiego robota do testów żeby można było sprawdzić czy rzeczywiście się sprawdza.

Kaszmirek
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2019, 10:31

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: Kaszmirek » 21 sty 2019, 9:55

Ja długo nie mogłem się przekonać do takich odkurzaczy i wolałem postawić na te normalne:) Teraz zmieniłem zdanie. Czasem jeszcze zdarzy mi się odkurzyć mieszkanie naszym starym odkurzaczem, jednak jak nie mam zbyt wiele czasu to wyciągam ten automatyczny:)

ksiomek
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2020, 16:00

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: ksiomek » 07 lut 2020, 15:57

mnie zastanawia czy takie roboty mają szansę sprawdzić się w mniejszych mieszkaniach, co myślicie?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: barbapuppa » 09 lut 2020, 22:46

Ja myślę, że w każdym. Teraz technologia tak poszła do przodu, że metraż i zakamarki nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ksiomek
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2020, 16:00

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: ksiomek » 10 lut 2020, 14:33

barbapuppa pisze:
09 lut 2020, 22:46
Ja myślę, że w każdym. Teraz technologia tak poszła do przodu, że metraż i zakamarki nie mają już takiego znaczenia jak kiedyś.
o widzisz, to fajnie, bo w sumie to mnie trochę powstrzymywało

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: barbapuppa » 10 lut 2020, 17:53

Kiedyś automatyczny odkurzacz był dobrem luksusowym. Teraz to powiedziałabym, że staje się standardem w każdym mieszkaniu.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

moniaaudia2
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:59

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: moniaaudia2 » 15 lip 2020, 19:09

Ja tez polecam odkurzacz automatyczny - najpierw miałam pionowy, ale i tak trzeba bylo latać co kilka dni. Teraz może więcej spala się prądu, ale powrót do domu gdzie można chodzić bez kapci jest dla mnie bezcenny. Ja swojego tutaj wybierałam: https://www.ranking-odkurzacz.pl/odkurz ... omatyczny/

Bogna Sobolewska
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2020, 9:56
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy odkurzacze roboty są rzeczywiście dobre?

Post autor: Bogna Sobolewska » 25 wrz 2020, 10:02

Lubię odkurzanie robotów. Są dobre w czyszczeniu podłóg i nie hałasują jak zwykły odkurzacz. Kosztują one więcej niż zwykły odkurzacz, ale komfort i korzyści są znacznie większe. Jakość uzasadnia zakup.

ODPOWIEDZ