Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

bartoszeczek68
Posty: 22
Rejestracja: 02 sie 2016, 22:41

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: bartoszeczek68 » 10 sie 2016, 0:33

Czasami sprząta drugi raz... Czyli ze sie doładowuje czy sprząta podwójnie całe mieszkanie???

activ
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2016, 5:38

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: activ » 12 gru 2016, 11:25

doładowuje i zaczyna od miejsca w ktorym skonczyl.

uzywam connected'a od jakichs 2 miesiecy. z jakosci sprzatania jestem bardzo zadowolony. jedyny mankament to ten odstajacy laser u gory - u mnie strasznie juz porysowany bo przedni zderzak nie wykrywa ze nie zmiesci sie np pod grzejnikiem, co konczy sie obijaniem i rysami. Poza tym wszystko dziala super, a kontrola przez wifi, pomimo ze wydaje sie byc "bajerem" jest dla mnie bardzo przydatna funkcja.

Azel
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2017, 19:34

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Azel » 30 sty 2017, 11:50

Czy Connected jest o wiele lepszy od D85, jeśli nie interesuje mnie Wi-Fi?
Czy mocniejsze ssanie jest odczuwalne (faktycznie więcej zbiera)?

Mam mieszkanie 97m2, powierzchnia sprzątania pewnie 80-85 + dwa koty mocno gubiące sierść.

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 30 sty 2017, 15:26

To i ja się podłączę i zadam pytania ludziom z doświadczeniem z tym robotem.

Mam mieszkanie 80mkw, czyli około 65 do posprzątania.

W kuch/ salonie mam krzesła i szafkę z chromowanymi nogami oraz stolik szklany.

Czy Waszym zdaniem Connected da sobie radę, czy raczej patrzeć na cośinnego przez to, że laser nie zadziała z chromem i szkłem?

POdłogi tylko drewno i płytki, zwierzaków brak.

Czy może nie warto przepłacać i wziąć D5? Bo w sumie 700zł różnicy za samą możliwość sterowania telefonem.

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: mobzd » 30 sty 2017, 22:30

Szklanego stolika nie mam więc nie potwierdzę ale chromowane nogi widzi i bez problemu omija.
Największym wrogiem Neato są krzesła o rozstawie nóg tylko trochę szerszym niż jego szerokość. Często wjedzie między nie mieszcząc się na wprost a potem kombinuje jak wyjechać ukosem. DCO2 ma dostać podobno aktualizacje z trybem ExtraCare dzięki czemu ma unikać takich ciasnych miejsc.

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 30 sty 2017, 23:34

mobzd pisze:Szklanego stolika nie mam więc nie potwierdzę ale chromowane nogi widzi i bez problemu omija.
Największym wrogiem Neato są krzesła o rozstawie nóg tylko trochę szerszym niż jego szerokość. Często wjedzie między nie mieszcząc się na wprost a potem kombinuje jak wyjechać ukosem. DCO2 ma dostać podobno aktualizacje z trybem ExtraCare dzięki czemu ma unikać takich ciasnych miejsc.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie byłem pewien co do wyboaru, ale teraz już jestem.

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 09 lut 2017, 21:35

Dla uzupełnienia wątku. Od ponad tygodnia jestem posiadaczem Botvac Connected. Odkurzacz super, aplikacja bardzo miła a funkcje przydatne.

W domu czysto jak nigdy.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: sondejm » 09 lut 2017, 22:16

Cieszymy się Twoim szczęściem. Jak już ochłoniesz napisz o wadach i zaletach tego modelu.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 13 lut 2017, 23:02

No więc po blisko 2 tygodniach użytkowania:

plusy:
- prosta obsługa z aplikacji
- dostęp do najważniejszych funkcji w aplikacji
- informacje o zakończeniu sprzątania i jego statystki z mampą
- łatwe opróznanie pojemnika
- mało zabawy z czyszczeniem szczotki, jak do tej pory brak takiej potrzeby
- brak potrzeby latarń itp., tam gdzie są otwarte drzwi, tam pojedzie i odkurzy.

minusy:
- dzisiaj zdarzyło mi się, że wyłączył sobie WiFi, musiałem włączyć ręcznie w menu
- również dzisiaj po tym jak się okazało, że nie ma połączenia z WiFi nie zadziałał grafik, mimo, że po powrocie do domu sprawdziłem i był on włączony
- bateria wystarcza na około 75 minut sprzątania, co w moim przypadku akurat oznacza posprzątanie mieszkania w trybie turbo, ale niekoniecznie jest to zgodne ze specyfikacjami, chyba
- manualne sterowanie to raczej tylko zabawka, ale skoro nie ma potrzeby używać, to nie wiem, czy to minus.

Skuteczności sprzątania nie oceniam, ma ustawiony grafik na 5 dni w tygodniu, 6 to dzień kiedy odkurzane jest całe mieszkanie dokładnie porządnym odkurzaczem a 7 to niedziela i mimo to po każdym sprzątaniu w pojemniku są śmieci.

Jestem bardzo zadowolony, widać ogromną różnicę w czystości mieszkania.

Azel
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2017, 19:34

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Azel » 17 lut 2017, 12:33

Szadzik pisze:No więc po blisko 2 tygodniach użytkowania:
Masz może ciemne podłogi i lustra do samej ziemi? Jeśli tak, jak reaguje na to Connected?

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 17 lut 2017, 14:07

Azel pisze: Masz może ciemne podłogi i lustra do samej ziemi? Jeśli tak, jak reaguje na to Connected?
Podłogi mam jasne, a lustra tylko w przesuwnych drzwiach w szafie, więc do samej podłogi nie są. Obserwowałem odkurzacz kilak razy i nie ma zagrożenia, że cokolwiek zbije. O szklany stolik się obija, ale nie tak mocno, żeby cokolwiek nabroić.

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: edwardw » 19 lut 2017, 12:37

a ja tam wolę Neato D5 - jest dużo delikatniejszy dla moich mebli ;)
no i tańszy a ma ten sam akumulator co Connected.

Oczywiście to moje subiektywne zdanie, bo ja jestem mocno zindoktrynowany przez Neato, ale ja po prostu wolę roboty tej firmy ;)

Teraz zaczynam bawić się Neato D3 Connected. Ciekawy robocik, choć tutaj wydaje mi się, że Neato Botvac D75 jest lepszym wyborem. Tyle, że bez Wi-Fi i akumulatora Li-Ion.
Pozdrawiam
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

Szadzik
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:27

Re: Neato connected- czy warto, najlepszy odkurzacz?

Post autor: Szadzik » 19 lut 2017, 12:56

edwardw pisze:a ja tam wolę Neato D5 - jest dużo delikatniejszy dla moich mebli ;)
Czemu jest delikatniejszy?

ODPOWIEDZ