świecący pełny kosz

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Boogie
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2017, 15:44

świecący pełny kosz

Post autor: Boogie » 18 paź 2018, 16:25

Czy ktoś wie gdzie znajduje się czujnik pełnego kosza? Wyczyściłam wszystko, przy szczotkach, pojemnik na kosz, płytkę okrągłą pod szczotkami, która wygląda mi na czujnik i nadal mruga pełny kosz. Co gorsze nie mogę włączyć roomby 980, bo zgłasza ten wirtualny pełny kosz. Raz ją oszukałam szybko uruchamiając, ale teraz już mi się to nie udaje. Czy ktoś miał już problem z tą właśnie opcją? Wcześniej już miałam problemy z włączeniem jej przez mrugający kosz, ale po kilkukrotnym gruntownym wyczyszczeniu odwieszała się, a teraz nic.

Dodatkowo podobnie jak komuś poniżej w temacie od czasu do czasu wystepuje problem przy ładowaniu. Niby jest na stacji, a jakby nie łączyło.

Ogólnie w porównaniu do serii 800, ta 980 ma same wady, przy porównywalnej jakości sprzątania:
-zbyt rozbudowana elektronika - jw. wyimaginowany pełny kosz uniemożliwia pracę, a żeby wejść w ustawienia trzeba się połaczyć przez internet
- brak możliwości ładowania przez kabel - jak wysiądzie ładowanie przez stację dokującą, a już widze, że pomału wysiada
- dużo głośniejsza praca - już od pierwszego użycia, jak stary traktor.
nie wiem co mnie podkusiło, żeby ją kupić, trzeba było ponownie kupić 800.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: świecący pełny kosz

Post autor: sondejm » 19 paź 2018, 14:07

Czem prędzej do serwisu.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
Marttin75
Uświadomiony
Posty: 199
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:21

Re: świecący pełny kosz

Post autor: Marttin75 » 21 paź 2018, 12:25

hm..może ten link pomoże..? jest tu krótki filmik o czyszczeniu czujników :)

http://irobot-homesupport-pl-pl.custhel ... a_id/11413

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: świecący pełny kosz

Post autor: barbapuppa » 29 paź 2018, 17:33

Mojej zdarzało się to samo. Ale doszłam metodą prób i błędów w czym jest problem.
Trzeba wyczyścić dobrze te wgłębienia w koszu na zewnątrz jak jest zamknięty pojemnik oraz na obudowie Roomby te 2 wstające. Najlepiej szmatką, ale nawet palcem można przetrzeć i problem się rozwiązuje.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ