Przed zakupem 980

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
aro121
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:33

Przed zakupem 980

Post autor: aro121 » 31 gru 2017, 13:31

Mam od dwóch lat Roomba 785 i sprawuje się bardzo dobrze.czy warto kupić nowszy model. Czy nowa rumba delikatnie obija się o przedmioty ? Swego czasu 785 powaliła mi lampę niszcząc drewniana podłogę :). Będę wdzięczny za opinie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Przed zakupem 980

Post autor: barbapuppa » 01 sty 2018, 15:04

Powiem tak, Roomba 980 to trochę inna bajka. Kompletnie inny algorytm sprzątania i trochę więcej kontroli.
Z tym przywalaniem bywa różnie, może i jest delikatniejsza, ale czasem jej się zdarza jednak uderzyć mocniej.
Czy warto? To już zdecydowanie indywidualna sprawa.
Ja mam 581, 780 i 980 i każda ma swoje wady i zalety.
980 na pewno jest najmniej obsługowa, ale za to najczęściej zapycha jej się kosz, co ma konsekwencje w braku wyjazdu zgodnie z harmonogramem. Więc częściej w kosz trzeba zaglądać jednak. Za to mniej na wałkach włosów i widać gdzie była i co posprzątała. Jest też na pewno bardziej hałaśliwa. Ale za to sprząta też mniej chaotycznie. Wieloprzejazdowość niższych modeli sprawia, że np. dywany są bardziej dopieszczone czy podłogi dokładniej odkurzone, bo odkurzacz wielokrotnie te miejsca ogarnia. Zresztą moim zdaniem włosiana szczotka na dywany jest nieodzowna, żaden odkurzacz z najwyższą mocą ssania nie wyczesze ich tak dobrze jak taki, który ma szczotkę.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

aro121
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:33

Re: Przed zakupem 980

Post autor: aro121 » 03 sty 2018, 11:40

Całe szczęście nie mam już dywanów wiec ten problem odpada :) Bardzo dziękuje za recenzje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Przed zakupem 980

Post autor: edwardw » 06 lut 2018, 13:00

Jak ktoś nie ma dywanów to najlepszym wyborem wg mnie jest robot hybrydowy, który jednocześnie odkurza i myje podłogę.

Ecovacs Ozmo 930 (2699 zł):
Taki robot, sprząta i myje podłogę systematycznie, skanuje pokoje za pomoc a lasera, tworzy mapę mieszkania (można zaznaczać które fragmenty podłogi lub pokoje mają być odkurzone, jakie fragmenty podłogi ma minąć), ma czujnik wykrywania dywanów (na mapie mieszkania pokazuje nawet w którym miejscu są dywany) i najnowszą generację układu mopującego (można ustawić na smartfonie stopień wilgotności ścierki).

a jak ktoś szuka robota odkurzającego to z pewnością wybrałbym:
Neato D5: 2849 zł.
Największy mechanizm odkurzający, największy akumulator, filtr powietrza ultra hepa, laser, uczy się rozkładu mieszkania. Specjalny kształt żeby wjeżdżał w narożniki.

Wg mnie warto poznać robota zanim się go kupi, albo przynajmniej zobaczyć alternatywy. Najlepiej byłoby po prostu podjechać do takiego sklepu jak nasz i samemu zobaczyć jakie są różnice.
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Przed zakupem 980

Post autor: barbapuppa » 06 lut 2018, 17:28

Poznanie w sklepie, to jednak zupełnie co innego niż przetestowanie we własnych warunkach. Szczerze polecam to drugie jeśli jest taka możliwość.
Nie dla każdego ten sam sprzęt się nadaje. A czy się go zobaczy na żywo czy na zdjęciu, to nie ma znaczenia. Najważniejsze czy da radę ogarnąć naszą przestrzeń najdokładniej i będzie miał najmniej wad, które jesteśmy w stanie zaakceptować.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ