nowy akumulator do Roomby serii 8XX

870, 880, 865, 886
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
anka
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2016, 20:21

nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: anka » 27 gru 2019, 22:49

Witajcie,
Nadszedł czas wymiany akumulatora w mojej Roombie 870 i mam prośbę o rady, jaki akumulator wybrać. Do wyboru jest akumulator iRobot X Life o pojemności 3000 mAh za ok 350 zł i znacznie tańsze zamienniki Green Cell o pojemnościach 3000, 3300, 3500, 4500 mAh (cena 100-160 zł). Czy warto kupić oryginał, czy może wybrać zamiennik, a jeśli tak to który - o pojemności takiej jak oryginał, czy większej, a może największej? Na ile starcza nowy akumulator z Waszego doświadczenia?

Awatar użytkownika
Marttin75
Uświadomiony
Posty: 199
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:21

Re: nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: Marttin75 » 14 sty 2020, 7:34

Hm..... osobiście i moi znajomi "sparzyliśmy" się na bateriach od Green Cell :(
Polecam baterie firmy " amelectronics" : baterie z takim niebieskim logo : http://amelectronics.pl/kontakt/

Co do pojemności.. cóż moim zdaniem najlepiej tej pojemności jaka jest dedykowana przez producenta.
Lecz czytając na forum....niektórzy używają o większej pojemności Li-ion , gdyż dłużej jeździ....w sensie
przy jednym cyklu sprzątania zatem większą nawet powierzchnię odkurzy.... a przede wszystkim
na dłużej starczy... na kilka lat...
Zdania są podzielone jak sądzę. Ja proponuję pojemność i typ baterii taki jaki seryjnie jest proponowany,
bo wydaje mi się, że producent przy założonej pojemności baterii tak zaprojektował algorytm sprzątania, aby
do danego modelu odpowiednio wystarczał ale i też odbywał się bez usterek...

Naturalnie nie musi być oryginał.... wystarczy zamiennik...:)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: sondejm » 14 sty 2020, 10:50

Można kupować np za 80 zł, beleco, przecież gwarancja jest, lub wydać na przykład 140 zł z Chin Ali Express.
141,79 5.2Ah 14.8V
https://a.aliexpress.com/_cDiR
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

anka
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2016, 20:21

Re: nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: anka » 21 sty 2020, 12:05

Dziękuję za odpowiedzi!
Marttin75 w jakim sensie sparzyliście się na bateriach Green Cell? Były kiepskie czy zdarzyły się jakieś dodatkowe niespodzianki? Na stronie którą podałeś nie ma baterii do serii 800, ale pewnie trzeba dopytać które pasują.

SudanDam
Raczkujący z Robotami
Posty: 75
Rejestracja: 23 gru 2019, 16:13

Re: nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: SudanDam » 09 cze 2020, 13:50

też mnie ciekawi co nie tak było z tymi bateriami

Awatar użytkownika
Marttin75
Uświadomiony
Posty: 199
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:21

Re: nowy akumulator do Roomby serii 8XX

Post autor: Marttin75 » 14 cze 2020, 18:44

Witam serdecznie,
Nie chciałbym złych słów pisać o Green Cell, gdyż może uraziłbym kogoś kto bardzo chwali
tego producenta.... Oni również na e-bay oferują swoje produkty....
Być może trafiłem na nie co felerną baterię...może akurat jedną na xxxxxxxx...? baterii.. :))
Ale jedno jest pewne, że odkurzacz jeździł dziwnie tzn. nie chciał wrócić na bazę...gdy już lampka świeciła na
czerwono...,szukał jej czasem.... ładował się dziwnie długo....itp....... Sadziłem , że sensory wysiadły....przestały reagować .. ?
Sprawdziłem, wszystkie działały....
Gdy tylko zmieniłem baterię......Roomba zaczęła działać poprawnie... jakby nigdy nic nie działo się....
Poprawnie wracała na bazę, normalnie ładowała się ..itp....
Jak wspomniałem, może akurat trafił mi się taki egzemplarz baterii.... Dlatego nie chcę aż tak źle
wypowiadać się o Green Cell-u... Po prostu sparzyłem się i ........... eh...ot....co...

ODPOWIEDZ