Roomba 886 nie wciąga śmieci

870, 880, 865, 886
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Monika_ja
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2023, 11:19

Roomba 886 nie wciąga śmieci

Post autor: Monika_ja » 26 kwie 2023, 11:40

Witam, mam problem z Roombą, a mianowicie nie wciąga kurzu i śmieci. Walki- szczotki obracają się, tylko po przyłozeniu ręki z tyłu nie czuć wydmuchiwanego powietrza. Problem jest od kiedy chciałam ją lepiej wyczyścić i praktycznie namoczyłam pojemnik na kurz, wypłukalam dobrze filtr i chyba lekko osuszyłam i założyłam do pojemnika. Z tego co pamiętam to tak zostawiłam roombę, nie pracowała przez jakiś czas. Odciśniętą, mokrą ściereczką też powycierałam kanał wlotu śmieci. Czy to możliwe że coś zalałam?
Czy możliwa jest naprawa tego sprzętu czy już na szrot? Jeśli da się naprawić, to czy ktoś się orientuje co trzeba wymienić i jaki to może być koszt?
Serwis jaki znalazłam to jedynie centralny, a więc koszty naprawy pewnie duże. U mnie w mieście nie znalazłam serwisu, który by się ogłaszał że naprawia taki sprzęt. Roomba dawno po gwarancji oczywiście.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 886 nie wciąga śmieci

Post autor: sondejm » 07 cze 2023, 7:26

Kupić nowy kosz na śmieci, dedykowany do tego typu.

Na przyszłość zalecam używanie mokrej ściereczki nasączonej delikatnym środkiem lub nasączonej zwykłą wodą ale wycisnąć do ostatniej kropelki.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ