Robot koszący - jak marka

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
imrowai
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2017, 20:16

Robot koszący - jak marka

Post autor: imrowai » 06 cze 2017, 18:30

Witam

kurcze nie sądziłem, że znajdę kiedyś tematykę, o której praktycznie nic nie ma w internecie ;) - a tu proszę - roboty koszące są prawie czarną dziurą internetu - w każdym razie polskiego :).
Dlatego nie będę pytał o poszczególne modele. Chodzi mi o markę.
Mam nieduży trawnik (410 m2):
- honda odpada - cena prawie 10 tyś zł to za dużo
- mogę wydac 5000 zł:
- husqvarna - pierwsza firma, o której pomyślałem - ale sotykam się z róźnymi opiniami co do jakości
- Stiga, Gardena - znane ze słyszenia firmy, raczej sprawdzone
- al-ko - też dla mnie nowość ale chyba sprawdzona
- robomove - jako ogrodniczemu laikowi firma mi totalnie nie znana ale strasznie mnie kusi :)

Sądzę, że przy moim areale każdy producent ogarnie. Pytanie - w co iść mając na uwadze dostępność części i doświadczenie producenta. dobrze bym nie trafił na firmę , która wypuściła pierwsza generacje maszyn... czy macie jakieś sugestie? - za wszystkie z góry dziękuje.

pozdrawiam
-

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Robot koszący - jak marka

Post autor: TomeC » 06 lip 2017, 17:04

Witaj,
Jako miłośnik kosiarek robotów wytłumaczę prosto po chłopsku raz na zawsze czym się różnią!
Zacznijmy od patentów. Są 4.
Dwa pierwsze miejsca to Robomow i Zucchetti Centro Sistemi.
Robomow to jedyna firma z branży, która od początku swojego istnienia zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją kosiarek robotów. Firma Izraelska. Poniżej wrzucam listę marek pod którymi występuje ten producent: Wolf-Garten, Viking, Cub Cadet.
''Drugie pierwsze'' miejsce to Włosi Zuchetti. Ich kosiarki koszą w Europie pod markami: Stiga, AmbrogioRobot, Wiper Eco Robot, Wiper Premium.
Trzecie miejsce zajmują dwa chińskie patenty. I tu każdy dozna szoku ,że jak to możliwe bo przecież to najbardziej znane światowe marki? Tak właśnie te najbardziej znane światowe marki sięgnęły do najtańszego światowego źródła. Pierwszy chiński patent to marki: Gardena, Husqvarna, NAC, Bosch, Honda, Droid Worx. Drugi chiński patent to: John Deere, Sabo, Viking, Al-Ko
Ktoś może powiedzieć że to jeden ch... bo wszystkie są produkowane w Chinach. Tak są. Ale dwie pierwsze firmy z mojej listy same wymyśliły technologię, system koszenia, nawigacjii, a pozostałe udały się tylko do fabryki aby wybrać kolor obudowy aby różnił się od konkurencji...
Na ten moment to http://robomow.com/pl-PL/shop/mowers-pl ... rs/rc-304/ 3 lata gwarancji i sterowanie Smartfonem :)
albo: http://stiga.pl/stigarobot/sklep/autocl ... p_221.html 2 lata
Zapytaj o montaż. Niby proste ale lepiej niech to zrobią fachowcy.

Pozdrawiam!
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Robot koszący - jak marka

Post autor: barbapuppa » 08 lip 2017, 14:27

A tak z ciekawości zapytam. Co z takim robotem w zimie? Bo rozumiem, że trzeba schować.
Czy bateria nie pójdzie po takim półrocznym leżakowaniu?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ