NEATO D75 - pierwsze i drugie wrażenia i problemy

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
imrowai
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2017, 20:16

NEATO D75 - pierwsze i drugie wrażenia i problemy

Post autor: imrowai » 07 cze 2017, 19:36

Witam - dziś kurier przywiózł odkurzacz ! :P - jestem po pierwszych testach i tak:
- dostrzegam jeden problem i zwracam sie o pomoc w jego rozwiązaniu - mam wrażenie, że kółeczka tylne i przednie - te nie napędowe - na moich panelach się nie obracają, albo obracają się ciężko – przez co wydają „charatający” dźwięk , który niweczy pierwsze dobre wrażenie (na szczęście w stopniu niewielkim).
Czy jest na to jakiś Patent – gdybym miał delikatniejsze panele obawił bym się o ich rysowanie – choć i na mojej podłodze po dłuższym okresie mogą pojawić się ryski..
Okej prawdopodobnie trzeszczy listwa , znajdująca się za szczotką, a zgarniająca kurz - ma sie wyrobić :) - tak więc na razie problemu nie ma - czekam.

Poza tym po pierwszym użyciu mogę się wypowiadać w samych superlatywach (mam egzemplarz ze szczotką spiralną co podobno ma duży wpływ na działanie)
- obawiałem się hałasu - nie jest źle - może dla tego że byłem nastawiony na huragan, a tu poziom dźwięku na poziomie najniższej mocy odkurzacza tradycyjnego jak nie ciszej - PLUS
- spolszczone menu - PLUS
- widać,ze urządzenie działa schematycznie - PLUS
- mam stół z 6 krzesłami, które z tyłu mają nogi zbyt wąskie dla odkurzacza, z boku i z przodu jest odpowiedni prześwit - wysunąłem jedno krzesło i ustawiłem je tyłem przy ścianie. D75 ogarnęła temat i poodkurzała pod pozostałymi krzesłami (jak i tym przy ścianie). Trzeba przyznać ,że byłem parę razy przekonany że trzeba będzie jej pomóc, ale dała rady - trochę się porozpychała, jedno krzesło minimalnie przesunęła i wyjechała :). Po chwili wróciła pod stół i już bez przeszkód ponownie pod nim przejechała. fajny patent to ten,że w przypadku gdy stwierdziła, że utknęła wyłączyła szczotki i na spokojnie szukała drogi wyjazdu - PLUS
- wiszące zasłony i luźna tapicerka z kanapy ją zatrzymują, mogła by delikatnie próbować się wepchnąć pod te zwisające materiały - to na minus ale mały.

Reasumując - mam wrażenie,że to był rewelacyjny pomysł by ją/go zakupić

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: NEATO D75 - pierwsze i drugie wrażenia i problemy

Post autor: edwardw » 08 cze 2017, 14:12

a nie mówiłem że będzie fajny :-D

To na 100% trzeszczy ta listwa zgarniająca, jest jeszcze sztywna i musi się wyrobić. W niektórych modelach tak jest.


Neato D75 to był mój jeden z ulubionych robotów odkurzających. co prawda obecnie zdradziłem go na rzecz Neato D5, ale wg mnie w w cenie do 2000 zł nic lepszego niż D75 po prostu nie ma. Szkoda, że z tych zestawów Neato D75 + spiralna szczotka zostało nam dosłownie kilak sztuk i Neato już nie będzie produkował D75 a magazyny są czyste.

W każdym razie pozdrawiam, cieszę się, że robot dotarł cały i zdrowy i polecamy się na przyszłość.
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

imrowai
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2017, 20:16

Re: NEATO D75 - pierwsze i drugie wrażenia i problemy

Post autor: imrowai » 15 cze 2017, 20:09

Witam Ponownie :)
wpadłem dopisać jeszcze parę wrażeń z działania D75ki.
Pracuje już kilka dni i tak:
- trzeszczenie się zmniejszyło ale nie ustało... tak się zastawiam czemu ktoś wymyślił by zamontować tam listwę. Szczotka radziła by chyba sobie lepiej i nie wydawała by tego dźwięku.
- nie jest to sprzęt do okurzania dywanów. W domu mamy jeden dywan u syna w pokoju. Niskie zbite włosie. Robot zbierze co tam na wierzchu leży ale nie ma co liczyć, że jakoś dogłębnie odkurzy dywan. Nie ta moc, nie ta waga...
- nie mogę znaleźć nigdzie w specyfikacji czy ma on czujnik napełnienia pojemnika. Jeśli ma, to działa on tak sobie,a wręcz nie działa. notorycznie po zakończeniu cyklu na parterze (ok 55 - 60 m2) gdy wyjmuje pojemnik sierść i kurz "stoją" w jego wlocie i widać zebrane resztki bezpośrednio nad szczotką.
- listwy magnetyczne ograniczające rzucono luźno na podłogę potrafią być przez robota przesuwane - ja mocuje je na takiej "plastelinie montażowej"
- Jeśli chodzi o zawieszanie się na przeszkodach - zdarzyło się to raptem 2 razy - raz na psiej misce, raz na zwisających kablach - obie sytuacje raczej z winy mojej niż jego

Poza powyższymi, tak naprawdę drobnostkami, z robota jesteśmy niesamowicie zadowoleni!

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: NEATO D75 - pierwsze i drugie wrażenia i problemy

Post autor: GRZECH » 16 cze 2017, 18:51

Nie ma czujnika napełnienia zbiornika.
Przy cyklicznym częstym sprzątaniu problem z pełnym zbiornikiem powinien ustąpić. Chyba że u Ciebie taaak się brudzi.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ