Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
jan22wan
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2017, 20:10

Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

Post autor: jan22wan » 09 maja 2017, 21:07

Cześć,

Od dalszego znajomego odkupiłem używanego D85. Na początku co chwilę wywalał komunikat o zablokowanym zderzaku i robił dziwne ewolucje na lewo i prawo. Poruszałem trochę tym zderzakiem na wszystkie strony i problem zniknął. Jednak bardzo często wywala komunikat "oczyść trasę", nawet w miejscach, które nie wyglądają na sprawiające jakiekolwiek trudności.

Pomyślałem o aktualizacji firmware, bo mam chyba jakąś archaiczną wersję 1.2.1. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć plików do wykonania takowej. Wiecie jak to zrobić? Udało mi się znaleźć sterowniki (NeatoUpdaterToolInstaller_x64.exe) ale samego softu już nigdzie nie widzę.

Czy jest dostępny w sieci ewentualnie jakiś service manual? Instrukcja pod tytułem - to rozkręć, to wyczyść, to wymień ;-)?

Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Shinor
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:27

Re: Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

Post autor: Shinor » 09 maja 2017, 23:09

Z tego co się orientuję to na botvac D85 wersja oprogramowania 1.2.1 jest najbardziej aktualna
Sklep z robotami sprzątającymi we Wrocławiu
Galeria Wnętrz DOMAR
ul. Braniborska 14
tel. 793106633

http://www.onoffsklep.pl

jan22wan
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2017, 20:10

Re: Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

Post autor: jan22wan » 10 maja 2017, 8:58

Dzięki za odpowiedź!

Dziś po nocnym ładowaniu puściłem odkurzacz ponownie i pracował zupełnie dobrze ;-). I tak się zastanawiam. Czy te modele są wrażliwe na różnice w oświetleniu pomieszczeń (wczoraj pracował przy sztucznym oświetleniu i po ciemku)? Czy też zmapował pomieszczenia i chodził inaczej?

grzechoo
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2014, 8:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

Post autor: grzechoo » 10 maja 2017, 16:56

Pewnie mikroswitche na zderzaku już dogorywają, stąd komunikat "oczyść trasę" i chwilowa poprawa po poruszaniu zderzakiem. Generalnie te mikroswitche nie są zbyt długowieczne i co jakiś czas trzeba je wymienić. Ja to już wielokrotnie przerabiałem: neato-botvac-85-domowe-testy-i-naprawy- ... tml#p14397
Dla świętego spokoju można przedmuchać z kurzu laser, ja do tego celu używam gumowej gruszki.
Oświetlenie nie ma znaczenia dla lasera. Mapowanie odbywa się za każdym sprzątaniem i nie jest zapamiętywane po zakończeniu sprzątania.

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato Botvac D85 - "oczyść trasę" - firmware?

Post autor: mobzd » 11 maja 2017, 6:28

U mnie po 2 latach pracy zaczął szwankować jeden mikrostyk. Przedmuchałem go i potraktowałem sprayem do kontaktów. Śmiga do dzisiaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ