Jak skutecznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Kaszmirek
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2019, 10:31

Jak skutecznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Post autor: Kaszmirek » 11 sty 2023, 11:43

Zastanawiam się nad zmniejszeniem kosztów ogrzewania domu. Z jednej strony ceny gazy są jakie są, z drugiej strony to co się dzieje na Ukrainie, z trzeciej piec gazowy dopomina się o przejście na emeryturę, a właściwie na tej już jest, a jego formę można określić praktycznie jako początkową fazę agonii. I teraz patrząc na perspektywę zakupu nowego pieca, w co uderzyć? Bo nie ukrywam, że gazu troszkę się boję...Nie wiem?

Inka223
Raczkujący z Robotami
Posty: 65
Rejestracja: 13 lut 2019, 11:09

Re: Jak skutecznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Post autor: Inka223 » 11 sty 2023, 11:48

Osobiście skonsultowałabym się ze specjalistami od ociepleń domu. To na pewno zmniejszy pośrednio koszty niezależnie od zastosowanego ogrzewania. Skonsultuj się z https://mazbud-elewacje.pl/o-firmie/ . To doskonali fachowcy w kwestii ociepleń budynków, na pewno coś zaproponują.

jimmy
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2021, 13:48

Re: Jak skutecznie zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Post autor: jimmy » 01 mar 2023, 19:00

U mnie w domu wykorzystuje się kolektor słoneczny, który służy jako dodatkowe wsparcie przy ogrzewaniu domu i podgrzewaniu wody basenowej. Działa to na zasadzie absorpcji energii słonecznej i zamiany jej na ciepło, dzięki czemu rachunki są znacznie niższe niż przy zastosowaniu wyłącznie ogrzewania centralnego. Jeśli ktoś z was zastanawia się nad instalacją takiego kolektora albo fotowoltaiki ogólnie, to polecam firmę https://www.hewalex.pl/oferta/kolektory ... y-solarne/. Sam zamawiałem właśnie u nich, a znajomi, którym też ich poleciłem, również bardzo sobie chwalą zrealizowaną usługę. Pamiętajcie, że każde oszczędzone kilowatogodziny to korzyść dla waszego portfela i środowiska, dlatego naprawdę zachęcam do rozważania takiego rozwiązania.

ODPOWIEDZ