opinie o CARNEO?

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

zdzislaw wiec
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2012, 10:33
Lokalizacja: wieliczka

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: zdzislaw wiec » 27 sty 2014, 12:27

Ja właśnie kupiłem Roombę 650.
Poddałem się z naprawami Carneo 610.
Zastanawiałem się nad zakupem nowego Carneo 610, ale jak znów za 2 lata miałbym wydawać 700 zł, to stwierdziłem że kupię droższą Roombę i będę miał spokój na kilka lat.
W Carneo pada elektronika na płycie, kilka małych części, ale nie dostaniesz ich w Europie... Stąd musisz kupić następną sztukę... Wygląda to na zaprogramowany czas działania urządzenia... smutne,ale coraz częściej spotykane w elektronice. Wymiana płyty na nową w serwisie wg mnie nieopłacalna...
Zauważyłem że Roomba lepiej sprząta niż Carneo - dokładniej i szybciej. Poza tym ma o wiele lepsze algorytmy sprzątania wokół nóg od stołu, czy też stołków. W narożnikach też lepiej sobie radzi ( ideał to to nie jest ale i tak lepiej niż Carneo ).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: pawel2m » 27 sty 2014, 12:31

No tak, nie ma co porownywać malucha do mercedesa :)
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

t0ma5h
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 15:56

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: t0ma5h » 04 cze 2014, 23:11

Witam wszystkich serdecznie!
Od jakiegoś (krótkiego) czasu jestem fanem robotów sprzątających. Z racji tego ze kupiłem sobie mieszkanie (~71m2) potrzebuje do tego pomocnika 8-) Zautomatyzowanego.
Poczytałem to i tam, pooglądałem tu i ówdzie, przejrzałem to i owo :)
Może zacznę od początku. Moim 1 robotem był Neato XV Signature zakupiony w alledrogo w zaprzyjaźnionej firmie Komputronik - Karen. Robocik był w interesującej cenie ~1370zł (standardowo ok 1500). Odbiór osobisty w Poznaniu i 10 dni na ewentualny zwrot zachęcił mnie do testowania. Z uwagi na fakt ze nie jest to temat poświęcony Neato opiszę krótko: robot oddałem bo to i tak był za duży dla mnie wydatek (ale wart swojej ceny), trochę za głośny (czyszczenie paneli) i niedokładny (brak szczotki do zgarniania z rogów).
Zainteresowany nowym modelem Carneo 770 przejrzałem internet i znów najtaniej wiadomo gdzie :) Z darmową przesyłką zakupiłem za 770zł (troszkę ponad połowę Neato).
Co mnie dodatkowo skłoniło? Wygląda prawie jak Roomba, fajny design (czarno szare kolory), spoko akcesoriów (dodatkowe filtry, wirtualna sciana, grzebień czyszczacy, mop :P), dużo części zamiennych w sklepie Carneo no i CENA :)
Nie miałem znów pojęcia jak działa i się sprawuje ale mam 10 dni na zwrot wiec biorę.
Powiem szczerze ze na zdjęciach prezentuje się dużo lepiej. Trzymałem w rękach Roombę i fakt faktem materiały są trochę gorszej jakości (plastikowa obudowa, szczotki). Neato w porównaniu do Carneo ma 100x lepszy plastik. Taki jakiś solidniejszy, widać że droższy.
Ale co tam, ma działać a nie sprzątać :D
Na panelach i płytkach sprawuje się całkiem dobrze. Nie jest za głośny (~68dB) przynajmniej w porównaniu do Neato bo ten to masakra! Jego trzepanie rolką o podłogę było trudne do zniesienia :)
Co wiecej o działaniu Carneo 770? Również jeździ dość chaotycznie. Początek sprzatania zaczyna od przejażdżki do przodu ok 1m i powrotu i zaczyna się kręcić w kółko aż do napotkania 1 przeszkody. POzniej zmiania strategie i albo jezdzi przy scianach, albo od sciany do sciany albo znow ni stad ni zowąd rozpoczyna spiralę. Tak czy siak jakiś plan ma. Sprząta cos ponad 1,5h do pełnego wyładowania (bez podłaczonej stacji). O kolejnych zaletach ciężko cokolwiek więcej powiedzieć. Po rozładowaniu przełącza się w tryb szukania bazy i po znalezieniu (czasem mu to zajmuje) zaczyna ładować. Jak zapłącze się w kable to w końcu staje i zaczyna raz po raz piszczeć żeby można było go należć i czeka na pana :)
Pilot zdalnego sterowania i ustawiania harmonogramu jest OK. W miarę intuicyjny. Mozna z niego wszystkim sterować i ustawiać.
Może teraz trochę wad. Na to częściej zwracam uwagę :)
Carneo nie radzi sobie z wieloma rzeczami. Nie potrafi przejechać przez nogi suszarki i składanego krzesła (zawiesza sie na niech i albo zaczyna w końcu piszczeć albo w koncu stanie bo się rozładuje - a wystarczyłoby wrzucić wsteczny bieg).
Czasem nie rozpoznaje przeszkód i w nie uderza. Czujniki powinny miec szerszy kąt widzenia. Przydałby sie zderzak ze stykiem ktory dodatkowo by inf o przeszkodzie. carneo po prostu czasem pcha na chama i przesuwa różne rzeczy. Dobrze że chociaż cały przód jest zabezpieczony gumą z wypustkami.
łatwo wkręcają się kable. Nie dosyc ze w szczotki głowne to jeszcze wokół kól oraz szczotki bocznej (i co najgorsze pomiędzy nasadkę szczotki bocznej a cała obudowę) Nie fajne.
Jazda przy scianach jest jakaś niedopracowana. Zamiast ładnie sunąć wzgłuż prostej ściany, Carneo najczęściej odjeżdza kawałek od ściany i pożniej skręca do ściany i tak w kółko. Czasme mu wyjdzie prosta równa jazda ale rzadko to się zdarza. Przez to zostawia nie ruszone miejsca co jakiś odstęp.
Można pisać i pisać. Zdecydowałem się też go oddać bo mówie przetestuje Roombę. Dzisiaj jednak pojawiła się koleja aukcja z Carneo za 666zł :evil: Mimo jego wad jestem w stanie tyle za niego dać i w sumie powiem że warto.

Jesli macie jakieś dodatkowe pytania lub coś jest nie jasne chętnie odpowiem :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: barbapuppa » 05 cze 2014, 5:48

Witaj,
Fajnie, że piszesz o swoich spostrzeżeniach.

Zastanawiam się nad jednym. Skoro nie jesteś zadowolony z zakupu Carneo, to dlaczego chcesz ponownie kupić robota z tej firmy, nie lepiej przetestować coś od konkurencji i w końcu trafić na swój model?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

t0ma5h
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2014, 15:56

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: t0ma5h » 05 cze 2014, 8:43

No właśnie trochę się nad tym zastanawiałem. Ogólnie rzecz biorąc trudno dostać robota pokroju Carneo w tak dobrej cenie. 666zł to nie jest drogo jak na takie wyposażenie, możliwości i design.
Gdyby nie ta nowa oferta to pewnie bym dalej testował inne modele. Fakt faktem że w końcu mogę coś uszkodzić lub robot sam się popsuje i nici ze zwrotu wiec wole wykorzystać tę okazję (jakby nie patrzeć trudno dostać Carneo 770 w necie poniżej 700zł).
Robot ma super stosunek cena/jakość i jestem w stanie mu wybaczyć te niedociągnięcia.
Już mam nawet kilka pomysłów jak go przystosować do swojego mieszkania :)
Przy nowym modelu chce zabezpieczyć szczotkę boczną aby nie udało się jej podważyć ewentualnymi kablami; w otwór szczotek głownych może zamontować druty jak to jest w roombie, no i to o czym nie wspomniałem: robot ma kolejną wadę - jego wydmuch jest źle wyprofilowany i dmucha za nisko przez co wszystkie lżejsze brudy latają za nim we wszystkie strony. To też da się poprawić :-D

regi
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: regi » 14 paź 2014, 18:48

Cześć Wam. Troszke poczytalem forum i juz cos tam wiem. Jakies filmy w internecie, opisy i opinie.

Przymierzam sie do zakupu odkurzacza robota. Byc moze Carneo 770. Kasa ograniczona do 500zl + 200zl (700zl). Wiem..."dodaj kilka stow i kup roombe.... :) ", bo tak w 80% czytania forum wynika. Ale nie dam tyle kasy.
Powierzchnia obrabiana tym sprzetem to panele, jakies 40m. Przeszkody pionowe. Dywan plaski, twardy sznurkowy. Nogi lawy, stolu i krzesel pionowe. Dwa fotele finki.
Pasuje, zeby mial programowane czasy startu dla kazdego dnia tygodnia osobno. Ma odkurzac podczas nieobecnosci osob. Planuje odkurzanie codziennie lub co drugi dzien, bez sobot i niedziel. Robia sie koty wzdluz listw podlogowych i jakies okruchy czy dziady jak to przy dwojce dzieci, a wyciaganie odkurzacza duzego codziennie odniechciewa sie.
I teraz tak. Kasa ograniczona jak pisalem. Tak sobie przegladalem allegro i cos tam mozna kupic za tyle. Wlasnie zainteresowalem sie Carneo 770. Tak z grubsza ma wszystko to co mi pasuje. Na mopie, czy lampie UV to mi nie zalezy.
Pytanie:
Czy mozna go zaprogramowac na kazy dzien z osobna? (rozne pory nieobecnosci w domu)
Czy jak mu zabraknie bateri to podjedzie do stacji i jak sie podladuje to wyjedzie dalej konczyc sprzatanie?
Czy moze jest jakis inny podobny technicznie odkurzacz w tych pieniadzach?

W razie udoskonalen jestem w stanie sobie poradzic. Cos moge sobie podorabiac czy przerobic. Baterie w razie potrzeby moge nawet sam dorobic.

lycone
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2014, 15:16

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: lycone » 15 paź 2014, 11:00

Przegapiłeś dobry moment na zakup. Jakiś czas temu kupiłem nową Roombe 620 w Avans za 770 zł ;)

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

regi
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: regi » 15 paź 2014, 14:00

Wiem. Czytalem Twoje wypowiedzi. Zalezy mi na programowaniu czasu startu, a zdaje sie roomba 650 dopiero to ma i kosztuje okolo 1300zl.? Dziecko do szkoly chodzi o roznych porach i wtedy by sobie ten sprzet wyjezdzal.
Nie bardzo rozumie po co stacja dokujaca w sprzecie bez programowania jak i tak trzeba z palca uruchamiac. To jakas tam vileda za 350zl tez jak jest naladowana to z palca ja uruchomie.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: barbapuppa » 15 paź 2014, 21:08

Tak, programowanie dopiero w 650.
Baza po to, żebyś po powrocie nie szukał odkurzacza po całym mieszkaniu, po prostu będzie czekał grzecznie w miejscu z którego wystartował.
Zawsze jest pytanie przy wyborze: na ile kompromisów jesteś w stanie pójść?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

regi
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: regi » 16 paź 2014, 9:29

Przerzucilem zainteresowanie na Samsunga Navibota ;)

regi
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: regi » 16 paź 2014, 19:42

Heh. Patrze na allegro i sa uzywki Roomby 560 i 625 i maja ustawianie harmonogramu. To juz nic z tego nie wiem. 560 ma harmonogram a 620 wyzszy model nie ma, a juz 625 ma. Moze znajde w koncu, ktore Roomby maja, a ktore nie maja harmonogramu. Kurcze moze by uzywke Roombe kupic? Ogladalem Youtuba z porownaniami i byl tez film ze sladem jak Roomby jezdza, a jak inne. Hmm...dzis wieczorem czytam o Roombie :)

Edytuje: Kupilem Roombe 625

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: sondejm » 17 paź 2014, 18:17

625PRO to starszy model niż 620-660
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: barbapuppa » 17 paź 2014, 19:17

Jeśli nie zapłaciłeś dużo, to od razu wymień podwozie na szary wózek.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: sondejm » 17 paź 2014, 22:49

I AV1 też należałoby zakupić jeśli nie posiada.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

piokrza
Robot Master
Posty: 2193
Rejestracja: 23 sie 2012, 21:10

Re: opinie o CARNEO?

Post autor: piokrza » 17 paź 2014, 23:07

regi pisze:Przerzucilem zainteresowanie na Samsunga Navibota ;)
programowanie "na każdy dzień z osobna" mają tylko modele SR8980 i VR10F71
Testował: Roomba 620 780 782e 870 980 Scooba 230 5800 385 390 450 Braava 320 240 Samsung SR8855 SR8895 SR8980 SR10F71 Neato XV-11 XV-15 Electrolux ZA2.0 Vileda 100 Virobi Dyson 360 Eye Hobot 168 188 268 https://www.youtube.com/Roomba02

ODPOWIEDZ