jaka Braava/Mint

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
M1970
Posty: 9
Rejestracja: 04 lis 2013, 0:57
Lokalizacja: Wyżyna Gdańska

jaka Braava/Mint

Post autor: M1970 » 04 lis 2013, 11:21

Jako że to mój pierwszy post kłaniam się nisko szacownemu gremium.

Słowem wstępu - od kilku dni jestem posiadaczem Roomba 620. Po pierwszych sprzątaniach jestem w szoku ile to urządzenie jeszcze nazbierało mimo wcześniejszego tradycyjnego odkurzania. Jako uzupełnienie Roomby chciałbym zakupić robota, który zajmie się "mokrą robotą".
I w ten sposób przechodząc do tematu - od jakiegoś czasu wiadomo, że ma pojawić się na polskim rynku iRobot Braava 320/380, która jest odpowiednikiem Mint/Mint Plus. W związku z tym iż planuję zakup takiego "mopa" mam kilka pytań do użytkowników póki co Minta (bo Braavy chyba jeszcze nikt na forum nie zaposiada):
1. czy w Mint-ach jest możliwość podmiany padów?
2. czy zbiorniczek w pad Pro Clean jest efektywny, moczy szmatkę na całej długości czy tylko punktowo?
3. U mnie Braava będzie miała do wysprzątania w sumie ok. 70m2 podgrzewanej podłogi (w jednym przebiegu, chyba że podzielę pomieszczenia ale i tak na jeden raz byłoby ok 40m2). Czy Braava 320 da radę te 40m2 obsłużyć za jednym razem czy jednak powinienem nastawić się na zakup modelu wyższego?
4. Czy kostka nawigacyjna NorthStar jest niezbędna do funkcjonowania "mopa" czy może w małych pomieszczeniach da radę posprzątać bez niej.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 lis 2013, 17:57

ad.1 Niestety pady w obu modelach nie są kompatybilne (mam na myśli, że z Plusa pad nawadniający nie pasuje do zwykłego, bo na sucho oba mają te same)
ad.2 Szmatkę zakładasz mokrą i zbiorniczek ma ją utrzymywać w takim stanie. Posiada 2 otwory przez które wydostaje się woda na szmatkę. Generalnie jest ona mokra na całości, choć wiadomo, że w punktach wylotu otworów bardziej.
ad.3 320 da radę z powierzchnią 40m2, choć szmatka może już nie być mokra, czyli będzie sprzątał na sucho od któregoś miejsca.
Co do podgrzewanej podłogi, to w ogóle nie wiem jak zachowałyby się Minty, czy szmatki nie wysychałyby szybciej i ich sprzątanie nie byłoby na sucho zamiast na mokro. Myślę, że warto byłoby przetestować przed zakupem.
ad.4 Kostka nie jest rzeczą niezbędną, choć znacznie ułatwia Mintowi poruszanie się po pomieszczeniach. Bez niej też posprząta, choć może zdarzyć się wtedy, że coś opuści przypadkowo (np. jeśli odbije się od przedmiotu, a zrobi za duży zakręt, to może potem już nie wrócić do posprzątania tego miejsca, co nie zdarza się w przypadku kostki). W zestawie Minta była 1 kostka, a w Plusie są 2, ale może współpracować z 3 (więcej nie testowałam, bo każda kostka musi mieć inny numer, żeby sygnały były inne, a dostępne są tylko 3 różne, przynajmniej były w przypadku Mintów).
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

M1970
Posty: 9
Rejestracja: 04 lis 2013, 0:57
Lokalizacja: Wyżyna Gdańska

Post autor: M1970 » 04 lis 2013, 20:04

Dzięki za info. Z tego by wynikało że jednak powinienem pomyśleć nad Braava 380 bo szczególnie zależy mi właśnie, aby podłoga była wycierana na mokro, bo na sucho załatwia Roomba. Chciałem zrobić myk - kupić tańszą i dokupić tylko pad ale jak widać takie rozwiązanie nie przejdzie.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 lis 2013, 21:21

Niestety już to przerabialiśmy na forum i się nie da oszukać z padami.

Naprawdę Plus jest dużo lepszy, nawet czas sprzątania ma dłuższy.
Osobiście mam oba, ale zdecydowanie polecam Plusa. Różnica w cenie nie jest bardzo odczuwalna, ale w użytkowaniu bardzo dużo przemawia na rzecz Plusa.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

M1970
Posty: 9
Rejestracja: 04 lis 2013, 0:57
Lokalizacja: Wyżyna Gdańska

Post autor: M1970 » 04 lis 2013, 21:32

Szkoda :) wolałbym więcej za mniej :). W takim razie zostało czekać na Mint Plus vel. Braava 380.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 05 lis 2013, 16:09

M1970 pisze:Szkoda :) wolałbym więcej za mniej :). W takim razie zostało czekać na Mint Plus vel. Braava 380.
Mam na sprzedaż za 500 używke. Chyba najlepiej zacząć od niższego modelu i sie przekonać czy to to niż wydać kupę kasy i potem żałować :) więcej w dziale sprzedam.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ