Roboty hybrydowe vs Zestaw 2 robotów-odkurzanie i mopowanie

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
glu
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2017, 21:12

Roboty hybrydowe vs Zestaw 2 robotów-odkurzanie i mopowanie

Post autor: glu » 07 sie 2017, 10:26

Witajcie,
Byłem szczęśliwym posiadaczem Roomby 880, ale w momencie kiedy miał pojawić się model 980 sprzedałem poprzedni. I tak zeszło z zakupem, aż do dziś… :) Czytając, szukając po sklepach natrafiłem na grupę robotów hybrydowych (2w1), które w zamyśle mają jednocześnie odkurzać i mopować. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Macie jakieś doświadczenia, uwagi?
Mam dwa piętra do posprzątania po ok 110m2. Oczywiście mopowania za 1 uruchomieniem raczej się nie uda wykonać, ale odkurzanie już myślę, że mogłoby się udać.

Rozważam dwa warianty.
Wariant I
a) Roomba 980 + Braava Jet 240
lub
b) Roomba 980 + Braava 390T

Wariant II
a) Moneual ME 770 Style Professional (hybrydowy 2w1) – podobno posiada kamerę jak 980
lub
b) Ecovacs Deebot R95 (v2) (hybrydowy 2w1) – posiada czujniki laserowe


Wariant I - dość drogo wychodzi, ale jeżeli byłaby jakość w postaci dobrego mopowania (jakość odkurzania już znam z poprzedniego modelu)
Wariant II - cena przystępna, ale nie wiem jak z jakością odkurzania i mopowania

Jaka jest różnica między dwoma modelami Braavy – poza tym że Jet 240 jest nowszym modelem i ogarnia mniejszą powierzchnię? Szkoda że 390T nie ma aplikacji, która pokazuje jak i gdzie mopuje...

Co sądzicie o tych hybrydach?

Prośba do szanownych forumowiczów o opinię do tych 2 wariantów.

ptk86
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2016, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Roboty hybrydowe vs Zestaw 2 robotów-odkurzanie i mopowa

Post autor: ptk86 » 10 sie 2017, 16:45

Mam Neato d75 stuningowanego na d85, mam scoobe i mam braave 390t.
Sądzę że robot hybrydowy wystarczy do jako takiego posprzątania ale ideału nie będzie.
U mnie Neato i brava sprzątają codziennie a scooba raz w tygodniu . Przy takim zestawie zwykły odkurzacz i mop jest niepotrzebny. Od półtora roku nie używałem zwykłego odkurzacza.
Neato ma podobny tryb sprzątania co roomba 980 tzn laser i to jest wg mnie genialne. Neato sprząta 80m mieszkanie w niecałą godzinę i robi to na tyle przewidywalnie że robi to jak jesteśmy w domu i nie utrudnia w żaden sposób. Braava myje w nocy jak śpimy, jest cichutka.

Co do robotów hybrydowych to się nie wypowiem ale sądzę że po gwarancji nie będzie serwisu.

Polecam ci zestaw Neato D75 plus szczotka combo i do tego braava 390t i masz to wszystko w cenie Roomby 980. Chyba że bardzo zależy ci na sterowaniu ze smartfona no to Neato z serii D i braava jet. Brava jet dla mnie ma za mały obszar jaki ogarnia na jednym zapuszczeniu.
Jest: Roomba 980, Neato Botvac D75, Roomba 620, 2x Braava 390t
Były: Neato Botvac 85, Scooba 5900, Roomba 620, Braava 390t

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roboty hybrydowe vs Zestaw 2 robotów-odkurzanie i mopowa

Post autor: sondejm » 12 sie 2017, 8:20

ptk86 pisze: Neato ma podobny tryb sprzątania co roomba 980 tzn laser i to jest wg mnie genialne.
Roomba mapuje za pomocą kamery.

Braava Jet przeznaczona do łazienki jest.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ