Mint Plus a iRobot Braava

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Zencooler
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Mint Plus a iRobot Braava

Post autor: Zencooler » 12 lis 2013, 16:07

Dzień dobry.

Właśnie dołączyłem do tego forum bo to najlepsze forum w Polsce w temacie robotów sprzątających a zamierzam zakupić jakiś robot myjący podłogę.
Wybór z tego co widzę na rynku jest bardzo niewielki i nawet na tym forum jakoś od dłuższego czasu zapadła cisza :-(
Czyżby nic się nie działo w tym temacie? Czyżby moderatorzy też umilkli? ;-)

Postanowiłem wrzucić kamyczek do ogródka i podjąć temat robota Mint Plus a w zasadzie wyjaśnienia co się dzieje z tym produktem.
Na forach widziałem, że to produkt niedostępny na rynku polskim (do kupienia w USA), ale na portalach zagranicznych widzę z kolei, że następcą tego produktu jest iRobot Braava.
Widzę też na polskiej stronie iRobota, że wkrótce wejdzie do sprzedaży. W związku z tym mam pytania:
1. Czy to faktycznie następca Mint Plus'a czyli, że na rynku nastąpiło jakieś przejęcie tego produktu przez iRobota?
2. Czy ten produkt służy do mycia podłóg czy może jak to się go określa do "mopowania" i jeśli tak to czy się to różni od mycia skoro pozycjonuje się go inaczej (obok) niż roboty iRobot Scooba?
3. Czy jeśli chcę zakupić taki robot to oprócz Scooba 390 nie mam na rynku polskim innej alternatywy?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi forumowiczów!
Z serdecznymi pozdrowieniami.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 16:23 przez Zencooler, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------
Zencooler

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 12 lis 2013, 16:19

Jak na razie do mycia podłogi iRobot niczego sensownego nie zrobił. Scooba jest niedopracowana i nie widzę chęci u iRobota by rozwijać tą linię.

Kupili Minta więc może tu coś będzie lepiej. Ale to raczej mopowanie.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Zencooler
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zencooler » 12 lis 2013, 16:33

pawel2m pisze:Jak na razie do mycia podłogi iRobot niczego sensownego nie zrobił. Scooba jest niedopracowana i nie widzę chęci u iRobota by rozwijać tą linię.

Kupili Minta więc może tu coś będzie lepiej. Ale to raczej mopowanie.
Dziękuję za odpowiedź, chociaż trochę mało... ;-)
Oczekiwałem rzeczowej odpowiedzi, więc spróbuję sam odpowiedzieć na zadane pytania na podstawie powyższej wypowiedzi Pana Pawła :-)


1. Czy to faktycznie następca Mint Plus'a czyli, że na rynku nastąpiło jakieś przejęcie tego produktu przez iRobota?

Z powyższego wnioskuję, że iRobot kupił Minta :-)

2. Czy ten produkt służy do mycia podłóg czy może jak to się go określa do "mopowania" i jeśli tak to czy się to różni od mycia skoro pozycjonuje się go inaczej (obok) niż roboty iRobot Scooba?
Tutaj nadal oczekuję na pomoc, czyli odpowiedź...

3. Czy jeśli chcę zakupić taki robot to oprócz Scooba 390 nie mam na rynku polskim innej alternatywy?

Oczekuję sugestii czy jest coś na rynku polskim co faktycznie jest robotem do mycia podłogi.

Przy okazji dodatkowe pytanie:
4. Czym różni się Scooba 230 od 390. Czy jest to zupełnie inny produkt czy może jednak 390 jest którąś tam generacją następcy modelu 230...?

Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam.
-----------
Zencooler

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 12 lis 2013, 17:08

Scooba leje wode i niby myje, a w zasadzie usiłuje myć. Mint mopuje na mokro.

230 to zupełnie co innego niż 390, to taka mała scooba jednorazówka (nienaprawialna), o wadach Scooby 390 pisaliśmy już na tym forum wiele razy - zostawia ślady po kołach, mały pojemnik na wodę, brak stacji dokującej, brak programowania czasu pracy, wolny proces mycia, konieczność poodkurzania przed scoobowaniem.

Ja scooby nie polecam. Jak na razie nikt inny się za to nie chwycił i tego tematu nie rozwija. Myślę ze to ślepa uliczka. Ja osobiście wolałbym Minta czyli teraz Bravę.

Trudno im jest pogodzić gabaryty urządzenia z wielkością pojemnika na wodę w urządzeniu.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 lis 2013, 17:25

Dziękujemy za miłe słowa dotyczące forum.
Czasami trzeba chwilę poczekać na odpowiedź, bo nie wszyscy jesteśmy dostępni 24h/dobę ;-)


Dziękuję za odpowiedź, chociaż trochę mało... ;-)
Oczekiwałem rzeczowej odpowiedzi, więc spróbuję sam odpowiedzieć na zadane pytania na podstawie powyższej wypowiedzi Pana Pawła :-)


1. Czy to faktycznie następca Mint Plus'a czyli, że na rynku nastąpiło jakieś przejęcie tego produktu przez iRobota?

Z powyższego wnioskuję, że iRobot kupił Minta :-)

Tak iRobot przejął Minty i zmienił ich nazwę, pisaliśmy już o tym w innym wątku na forum

2. Czy ten produkt służy do mycia podłóg czy może jak to się go określa do "mopowania" i jeśli tak to czy się to różni od mycia skoro pozycjonuje się go inaczej (obok) niż roboty iRobot Scooba?
Tutaj nadal oczekuję na pomoc, czyli odpowiedź...


Scooba i Mint to zupełnie inne produkty.
Scooba leje wodę, potem myje i zbiera brudną, ale pozostawia sporo wody. Niestety nie zawsze efekty są zadawalające. Poza tym zmuszony jesteś do korzystania z drogiego płynu i w zasadzie zimnej wody. Na pewno widać różnicę jak samodzielnie się to zrobi.
Mint działa na zasadzie szmatki z wodą, ale możesz też dodać ocet, szare mydło, ciepłą wodę. Działa na zasadzie jeżdżenia po powierzchni w przód i tył i w ten sposób czyści powierzchnię. Nie zrobi tego gruntownie, ale jeśli będziesz wykorzystywać często, to wystarcza przed gruntownym sprzątaniem raz na jakiś czas.
Porównywałam Scoobę 230 do Minta Plusa - możesz przeczytać dokładnie o różnicach w innym dziale.


3. Czy jeśli chcę zakupić taki robot to oprócz Scooba 390 nie mam na rynku polskim innej alternatywy?

Oczekuję sugestii czy jest coś na rynku polskim co faktycznie jest robotem do mycia podłogi.

W zasadzie nie ma żadnego produktu, który robiłby to idealnie. Typowo do mycia na mokro jest tylko Scooba i Mint.

Przy okazji dodatkowe pytanie:
4. Czym różni się Scooba 230 od 390. Czy jest to zupełnie inny produkt czy może jednak 390 jest którąś tam generacją następcy modelu 230...?

To 2 różne bajki, choć podobne. Obie działają na podobnej zasadzie, ale są nieco odmiennie zbudowane i Scooba 230 nie posiada obrotowej szczotki, która jest w starszej siostrze. Generalnie 230 jest dla mnie wyjątkowo nieudanym modelem, aczkolwiek ładnym i kompaktowym, ale to jednak nie wystarczy do porządnego sprzątania.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz, chętnie odpowiemy w miarę naszej wiedzy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Zencooler
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zencooler » 12 lis 2013, 17:46

barbapuppa pisze:Dziękujemy za miłe słowa dotyczące forum.
Czasami trzeba chwilę poczekać na odpowiedź, bo nie wszyscy jesteśmy dostępni 24h/dobę ;-)


Dziękuję za odpowiedź, chociaż trochę mało... ;-)
Oczekiwałem rzeczowej odpowiedzi, więc spróbuję sam odpowiedzieć na zadane pytania na podstawie powyższej wypowiedzi Pana Pawła :-)


1. Czy to faktycznie następca Mint Plus'a czyli, że na rynku nastąpiło jakieś przejęcie tego produktu przez iRobota?

Z powyższego wnioskuję, że iRobot kupił Minta :-)

Tak iRobot przejął Minty i zmienił ich nazwę, pisaliśmy już o tym w innym wątku na forum

2. Czy ten produkt służy do mycia podłóg czy może jak to się go określa do "mopowania" i jeśli tak to czy się to różni od mycia skoro pozycjonuje się go inaczej (obok) niż roboty iRobot Scooba?
Tutaj nadal oczekuję na pomoc, czyli odpowiedź...


Scooba i Mint to zupełnie inne produkty.
Scooba leje wodę, potem myje i zbiera brudną, ale pozostawia sporo wody. Niestety nie zawsze efekty są zadawalające. Poza tym zmuszony jesteś do korzystania z drogiego płynu i w zasadzie zimnej wody. Na pewno widać różnicę jak samodzielnie się to zrobi.
Mint działa na zasadzie szmatki z wodą, ale możesz też dodać ocet, szare mydło, ciepłą wodę. Działa na zasadzie jeżdżenia po powierzchni w przód i tył i w ten sposób czyści powierzchnię. Nie zrobi tego gruntownie, ale jeśli będziesz wykorzystywać często, to wystarcza przed gruntownym sprzątaniem raz na jakiś czas.
Porównywałam Scoobę 230 do Minta Plusa - możesz przeczytać dokładnie o różnicach w innym dziale.


3. Czy jeśli chcę zakupić taki robot to oprócz Scooba 390 nie mam na rynku polskim innej alternatywy?

Oczekuję sugestii czy jest coś na rynku polskim co faktycznie jest robotem do mycia podłogi.

W zasadzie nie ma żadnego produktu, który robiłby to idealnie. Typowo do mycia na mokro jest tylko Scooba i Mint.

Przy okazji dodatkowe pytanie:
4. Czym różni się Scooba 230 od 390. Czy jest to zupełnie inny produkt czy może jednak 390 jest którąś tam generacją następcy modelu 230...?

To 2 różne bajki, choć podobne. Obie działają na podobnej zasadzie, ale są nieco odmiennie zbudowane i Scooba 230 nie posiada obrotowej szczotki, która jest w starszej siostrze. Generalnie 230 jest dla mnie wyjątkowo nieudanym modelem, aczkolwiek ładnym i kompaktowym, ale to jednak nie wystarczy do porządnego sprzątania.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz, chętnie odpowiemy w miarę naszej wiedzy.
Dzięki przeogromne za konkretne odniesienie się do poszczególnych punktów.
To wiele wyjaśnia. Rozumiem, że zatem póki co na rynku polskim mamy alternatywę:
1. starszy i niezbyt udany model Scooba 230
2. nowszy ale inaczej działający Scooba 390
bo na model Braava (320 lub 380) jeszcze trzeba chwilę poczekać (tak wynika ze strony iRobot)

Prośba jeszcze o wyjaśnienie czy model Scooba 390 ma stację dokującą i nie ma wady o której pisałeś w teście, że zostawia wiele smug i wodę na podłodze...
Wiem wiem, że pewnie zostawia i nie ma robotów doskonałych, ale chodzi bardziej o poradę praktyczną czy 390 cokolwiek wnosi w tym temacie i chociaż trochę jest lepszy niż ten 230 ;-)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za info.
-----------
Zencooler

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 lis 2013, 18:08

Scooba 230 i 390 pojawiły się razem. 230 jako całkowicie nowy kompaktowy model, a 390 jako unowocześniona wersja będącej już na rynku Scooby 385.
Obie Scooby zostawiają sporo wody, lepszość modelu 390 jest w tym, że posiada szczotkę obrotową, która lepiej radzi sobie z brudem (podobno) i nie jest modelem jednorazowym (jak zepsuje się 230, to tylko do kosza, bo nie jest naprawialna tylko wymienialna, oczywiście póki trwa gwarancja, potem radzisz sobie sam). Scooba na parkiety i drewniane podłogi z "dziurami" w ogóle się nie nadaje.

Mint bardziej przeciera powierzchnię z uwagi na swoją konstrukcję (nie ma żadnej szczotki).

Żaden z powyższych nie posiada stacji dokującej jak Roomba, mają tylko ładowarki, czyli nie są samoobsługowe. Zresztą byłoby to trudne z uwagi na wodę, czy wodę z płynem - przy elektronice dobrze opróżniać zbiorniki.

Osobiście nie testowałam 390 więc tutaj za wiele nie pomogę, jednak na pewno odradzam 230, szkoda pieniędzy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 12 lis 2013, 18:09

230 i 390 są z 2012 roku, żadna nie ma stacji, pisałem o tym wyżej. Ślady zostawia każda, bo przecież jeździ po mokrym, analogicznie do chodzenia po podłodze przy ręcznym myciu podłogi.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Zencooler
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zencooler » 12 lis 2013, 18:28

barbapuppa pisze:Scooba 230 i 390 pojawiły się razem. 230 jako całkowicie nowy kompaktowy model, a 390 jako unowocześniona wersja będącej już na rynku Scooby 385.
Obie Scooby zostawiają sporo wody, lepszość modelu 390 jest w tym, że posiada szczotkę obrotową, która lepiej radzi sobie z brudem (podobno) i nie jest modelem jednorazowym (jak zepsuje się 230, to tylko do kosza, bo nie jest naprawialna tylko wymienialna, oczywiście póki trwa gwarancja, potem radzisz sobie sam). Scooba na parkiety i drewniane podłogi z "dziurami" w ogóle się nie nadaje.

Mint bardziej przeciera powierzchnię z uwagi na swoją konstrukcję (nie ma żadnej szczotki).

Żaden z powyższych nie posiada stacji dokującej jak Roomba, mają tylko ładowarki, czyli nie są samoobsługowe. Zresztą byłoby to trudne z uwagi na wodę, czy wodę z płynem - przy elektronice dobrze opróżniać zbiorniki.

Osobiście nie testowałam 390 więc tutaj za wiele nie pomogę, jednak na pewno odradzam 230, szkoda pieniędzy.
Dzięki wielkie za info. Ech... czyli tak naprawdę nic ciekawego na rynku nie ma.
A co z tą stacją dokującą w modelu Braava (czyli Mint)? Tam też jej nie ma czy w tym wypadku jest lepiej i stacja jednak jest?

No i jeszcze jedno w iRobot sprzedają też zestawy typu Roomba + Scooba. Czy może jest tak, że Scooba może korzystać ze stacji dokującej Roomby czy to tylko pakiet "marketingowy" bo technicznie ze sobą te urządzenia w żaden sposób nie współpracują...?

Pozdrawiam raz jeszcze!

[ Dodano: 2013-11-12, 18:29 ]
pawel2m pisze:230 i 390 są z 2012 roku, żadna nie ma stacji, pisałem o tym wyżej. Ślady zostawia każda, bo przecież jeździ po mokrym, analogicznie do chodzenia po podłodze przy ręcznym myciu podłogi.
No tak, czyli tak naprawdę pozostaje ręczne mycie a do "doszlifowania" w zasadzie robot mopujący, żeby przecierał to co już posprzątane ;-)
Dzięki raz jeszcze za info.
-----------
Zencooler

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 lis 2013, 18:48

Kabelek i tyle, jest w Mincie Plusie ładowarka do szybszego ładowania (w opcji) na którą się stawia Minta, ale to wciąż ręczne robótki.

Roomba i Scooba razem z jednej stacji dokującej? Raczej nie zadziała.
To dwa różne urządzenia, choć od 1 producenta.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 13 lis 2013, 9:08

barbapuppa pisze: To dwa różne urządzenia, choć od 1 producenta.
Lepiej nie można tego ująć. Dwa różne, z jednej strony doskonałość Roomby z drugiej kalectwo z upośledzeniem i niedorozwojem Scooby.

[ Dodano: 2013-11-13, 09:13 ]
Często jest tak że ktoś zachwycony Roombą oczekuje tego samego od Scooby. Szybko zostaje sprowadzony na ziemię.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Mint Plus a iRobot Braava

Post autor: lekwp » 04 mar 2014, 12:17

Uważam , na podstawie własnego , 3-letniego doświadczenia , że jak jest dużo kafli w domu do sprzątania to sprawna scooba 385 ( taką mam ) Daje radę i to dobrze daje radę.
Trzeba jedynie zaakceptować inna epokę w stosunku do roomby. Dokupić jeden akumulator i ładowarkę zewnętrzną i jest nieźle. A dla alergików (ja nie jestem) to uważam że zestaw roomba serii 7x (chodzi o hepa) i scooba , więc ten zestaw nie ma alternatywy. Scooba wymaga czasu ale sprawna wyliże podłogę do czysta.
Roomba 625,780,scooba 385
Waldemar

waleeedijaz
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2016, 6:19

Re: Mint Plus a iRobot Braava

Post autor: waleeedijaz » 09 mar 2016, 6:21

A dla alergików (ja nie jestem) to uważam że zestaw roomba serii 7x (chodzi o hepa) i scooba , więc ten zestaw nie ma alternatywy. Scooba wymaga czasu ale sprawna wyliże podłogę do czysta.

cyrkolus15
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2016, 9:53

Re: Mint Plus a iRobot Braava

Post autor: cyrkolus15 » 20 paź 2016, 9:54

jeżeli chodzi o roboty Braava Jet to mogę powiedzieć, że kupiłem kilka dni temu i jestem pozytywnie zaskoczony. Zostawia za sobą czyściutką i pachnącą podłogę, a na dodatek nie gubi się w pomieszczeniach. Inne roboty widziałem, że jednak tak więc na + dla braava jet :)

ODPOWIEDZ