jaki odkurzacz wybrać??? - 2012

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 8:15

a dlaczego miałaby nie odkurzyć?

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 14 sty 2012, 8:53

Witam wszystkich.
W ciagu ostatnich w dni spędziłem mnóstwo czasu na czytanie Waszego forum i dziekuje za wiedzę jaką nabyłem :) w szczególności za konkretne i szczegółowe porady od Mystic. Dzięki.

Zacząłem czytać ze względu na kilka odkurzaczy, które pojawiają się na portalach zakupów grupowych.
Wg jednak Waszych opinii i doświadczenia, widzę, że nie ma co zastanawiać się nad sprzętem innym niż roomba.
W moim przypadku (brak zwierzęcia, mały domek 140m2 - 2 piętra, brak czarnych powierzchni, w większości panele, jedna wykładzina dywanowa), jeśli chcę, zeby robot sprzątał także podczas mojej nieobecności, Wybiorę chyba Roombę 581. Jako pierwszy odkurzacz tego typu, chyba nie będę dodawał kilkuset zł na 780.
Z ofert, jakie znalazłem w sieci, najbardziej interesująca wydaje mi się:

http://robosklep.pl/pl/autoryzowany-dys ... r=3267#op1

Z uwagi na chyba atrakcyjną cenę jak i 5-cio letnią gwarancję.

Czy mogę prosić o opinię dot. mojego wstępnego wyboru na podstawie tych kilku informacji i sklepu, który wybrałem?

Z góry dzieki.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 9:06

witaj na forum
sama kiedyś stanęłam przed takim dylematem i mój wybór był identyczny jak Twój, łącznie z miejscem zakupu
ja jestem zadowolona z mojej 581, mam nawet większy metraż niż Ty i roombka daje radę, choć oczywiście po dłuższym czasie użytkowania muszę się już zastanowić nad wymianą szczotek (na pewno włosianej, ale u mnie sporo dywanów) oraz baterii
do kompletu jeszcze użytkuję Minta, bo rogi trzeba po roombie niestety poprawić

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 14 sty 2012, 9:13

Dzięki. Cieszę z pierwszego potwierdzenia zarówno modelu , jak i sklepu. Jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale jakoś nie mogę go nie zadać, wydając 1800zl na sprzęt - czy ufasz do końca czujnikom Roomby i pozwalasz jej jeździć na piętrze nie bojąc się, ze spadnie ze schodów? Na pewno są niezawodne?
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 14 sty 2012, 9:13

W/g mnie dobry wybór . Gwarancja kusząca. Pewnie nadchodzi czas wyprzedaży 500 żeby zrobić miejsce dla 700 i to jest dobry czas na robotyzację. ;-)

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 14 sty 2012, 9:21

Upss.

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 14 sty 2012, 9:35

Dzięki. Właśnie przekonałem żonę. Dołączam więc do zrobotyzowanych;)
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 14 sty 2012, 9:53

Krystian pisze:Dzięki. Właśnie przekonałem żonę. Dołączam więc do zrobotyzowanych;)
Będzie Pan zadowolony i Żona będzie zadowolona. ;-)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 10:01

czujniki całkiem dobrze się sprawują, ja mam sporo schodów i na razie 0 wpadek ze spadaniem
raz mi tylko zleciała z półschodka (różnica poziomów między 2 pokojami), ale przypuszczam, że z uwagi na mały próg był to przypadek, bo pewnie utknęła i próbowała się uwolnić, w każdym razie przeżyła
ale ze schodów normalnych nigdy nie próbowała nawet spadać

żona na pewno będzie bardzo zadowolona
a jeśli chodzi o cenę, to może chwilę poczekaj, może ktoś w forumowiczów zaproponuje Ci korzystniejszą ofertę (niektórzy posiadają takie sprzęciki do sprzedaży), a jak nie to zawsze możesz kupić w tamtym wybranym sklepie

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 14 sty 2012, 10:09

Super, dziękuję.
Najbardziej boję się samego otworu na schody, gdzie po spadku z 3m raczej nie miałbym co zbierać:) ale zobaczymy, jeśli nie będę wierzył - tam akurat zamontuję jakiś ogranicznik.

Co do ceny - dzięki. Jestem raczej niecierpliwy ale, że dziś jest sobota i i tak nie wyślą - Zaczekam do jutra wieczorem i jeśli nic do tego czasu się nie zmieni - kupię.
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 17:54

tak myślałam, że jak już się zdecydujesz, to będziesz chciał szybko sfinalizować transakcję, ale przez weekend szkoda zamrażać pieniążki, a może trafi się okazja, czego Ci życzę
naprawdę nie martw się tymi schodami, podobnie jak Ty na początku miałam obawy i siedziałam nad roombą podczas sprzątania, ale jak zobaczyłam, że daje radę, to mi przeszło, szkoda więc marnować czasu na kontrole i warto zaufać sprzęcikowi w tym względzie

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 18:51

Czujniki spadku radzą sobie nieźle - sama nie spadnie, chyba że jej ktoś pomoże przez nieuwagę. Sam się przekonasz, że jak najedzie na jakąś czarną powierzchnie, która nie odbija wiązki IR - stanie jak wryta i zacznie pyskować ;-)
O zabrudzenie czujników też nie rzeba się martwić - jeśli się zabrudzą Roomba po prostu nie ruszy i znów będzie pyskować :->

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 14 sty 2012, 19:53

Świetnie, dziękuję. Ciekawe, czy będę w stanie na początku spokojnie patrzeć jak odkurzac na piętrze...

barbapuppa, przyznaję, że naprawdę było trudno nie kliknąć, ale cieszę się, że posluchałem :)

Muszę jednak dzięki temu teraz jeszcze prosić o radę :
Podczas zakupów AGD, czy RTV nigdy nie płaciłem za przedłużoną gwarancję. Tutaj cieszylem się, ze była więc dlaczego nie skorzystać. Ale dostałem zamiast niej możliwość dodatkowego kosza AeroVac.
Wybierać kosz, prawda?
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 20:10

Krystian pisze:Świetnie, dziękuję. Ciekawe, czy będę w stanie na początku spokojnie patrzeć jak odkurzac na piętrze...
Jak mawiali nasi radzieccy towarzysze - kontrola najwyższą formą zaufania :mrgreen:
Krystian pisze: Podczas zakupów AGD, czy RTV nigdy nie płaciłem za przedłużoną gwarancję. Tutaj cieszylem się, ze była więc dlaczego nie skorzystać. Ale dostałem zamiast niej możliwość dodatkowego kosza AeroVac.
Wybierać kosz, prawda?
to zależy ile sobie liczą za jedno i drugie oraz gdzie mają serwis?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 20:19

polecam aerovac, naprawdę będziesz zadowolony, jak ja kupowałam, to dostałam gwarancję 3-letnią, ale sama na pewno nie dokupiłabym przedłużenia, to strata kasy, usiłowali mi teraz wcisnąć jak kupowałam pralkę, ale poczytałam na forach, że to nie jest to samo co normalna gwarancja i ciężko wyegzekwować, choć w Twoim przypadku jest troszkę inaczej, bo daje ją całkowicie za darmo sklep
musisz skalkulować sam
w każdym razie kosz polecam, ja oryginalnego w ogóle nie używałam, tylko dokupionego od razu AeroVaca

Zablokowany