jaki odkurzacz wybrać??? - 2012

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 19 sty 2012, 23:56

dlatego napisałem że można "stuningować" neato dokupując naj-większy/ważniejszy up-grade z vorwerka - szczotkę z włosiem :-)

narysować...hmm...gdyby jej nie było (szczeliny od przodu - wystarczy się schylić, widać "gołym okiem" ;-) ) to neato nie zbierałby np. płatków cheerios (jak w tej reklamie), bo jego szczotka nie jest "ruchoma" w pionie tak jak w roombie, tylko zgarnywał przed sobą. Przez tą szczelinę tracone jest właśnie podciśnienie - dlatego pełni ono w neato tą samą rolę co w roombie aerovac, z tym że jest tu mocniejsza dmuchawa która lepiej upycha kurz w pojemniku....a i mocniejsza jest też szczotka - szybciej się obraca ;)
Roomba 780

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 20 sty 2012, 11:12

GRZECH pisze:
Cena 459€.
Wydaje mi się iż cena europejska jest mocno przesadzona 2000 zł jak na Neato kosztujące np. na amazon 350$ czyli ok 1200.
Osobiście jednak wolał bym kupić w usa nawet kosztem gwarancji.
glanz989 pisze:"siła SSANIA" - ZibiD, to coś dla Ciebie :-P :lol:

apropo dywanów i problemów ze zbieraniem sierści...zawsze można dokupić szczotko-trzepaczkę od Vorwerka VR-100, a nawet filtr HEPA ;-) jedyne €15/sztuka :-P http://shop.vorwerk.com/kobold_de/saugroboter.html
No i na to czekałem widać znowu trzeba się rozejrzeć za neato aby przetestować tą szczotkę .

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 20 sty 2012, 11:51

dafi 2000zł to tanio, w jednym ze sklepów internetowych w PL kosztuje 2999zł

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 20 sty 2012, 12:03

Tyle kosztuje i koniec.

Jak przeliczysz z USA bez znajomości i opłacisz cło to za wiele nie oszczędzisz.
A tu w tej cenie masz 8 filtrów i zapasową szczotkę oraz gwarancję 5-cio letnią.
Żeby narzekać to przesada.

Aplikacją z telefonu zmierzyłem hałas :) . Biały szum na poziomie 60dB, przy neato 70-75dB ( w zależności czy obróci się do mnie tyłem :) ), a rozmowa 85-95dB.
Tyle wyników z telefonu.

[ Dodano: 2012-01-20, 14:45 ]
glanz989 pisze:narysować...hmm...gdyby jej nie było (szczeliny od przodu - wystarczy się schylić, widać "gołym okiem" ;-) ) to neato nie zbierałby np. płatków cheerios (jak w tej reklamie), bo jego szczotka nie jest "ruchoma" w pionie tak jak w roombie, tylko zgarnywał przed sobą. Przez tą szczelinę tracone jest właśnie podciśnienie - dlatego pełni ono w neato tą samą rolę co w roombie aerovac, z tym że jest tu mocniejsza dmuchawa która lepiej upycha kurz w pojemniku....a i mocniejsza jest też szczotka - szybciej się obraca ;)
nie wiem nadal o jakiej szczelinie piszesz.
Poniżej dwie fotki.

Cała siła ssąca jest na wałku, nic poza nim i w jakiś szczelinach.
Po wtóre nie ma konieczności przy silikonowym wałku by był on ruchomy. Szczecina nie jest sztywna :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 20 sty 2012, 17:21

Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 20 sty 2012, 17:29

a nie łatwiej byłoby się skontaktować z przedstawicielem Vorwerk w PL i zapytać, czy nie mogliby ściągnąć
kiedyś coś takiego załatwiałam w ten sposób, no nie w tej firmie, ale nie było problemu, poza nieco wydłużonym czasem oczekiwania

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 20 sty 2012, 18:31

jakbyś dobrze przejrzał stronę i otworzył co potrzeba, to znalazł byś info, że jak chcesz wysyłkę poza DE to trzeba się z nimi skontaktować, ewentualnie pytać lokalnych dystrybutorów ich produktów
zaraz dorzucę linka

[ Dodano: 2012-01-20, 18:33 ]
bardzo proszę http://translate.google.pl/translate?hl ... md%3Dimvns

[ Dodano: 2012-01-20, 18:33 ]
punkt 1.5

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 20 sty 2012, 20:59

Co do ceny za Neato/Vorwerk to uważam tak samo jak GRZECH - 2000zł za dobry odkurzacz automatyczny to wcale nie tak znowu dużo...a 1200zł to prawie "za darmo" ;-) Przypomnijcie sobie czasy (10lat wstecz) gdy te roboty wchodziły dopiero na rynek - ceny za Trilobite Electrolux'a czy Karcher RC3000 oscylowały wokół 4-6tys. a mimo to znajdywali się śmiałkowie zdolni tyle za nie zapłacić...czasem mam wrażenie że niektórzy klienci chcieliby "szkłem d..e utrzeć", i wynegocjować jak najtaniej mimo że jest już nieprzyzwoicie tanio (1200zł.....). No cóż kochani, jak mamy się szczypać to lepiej nie kupować nic, chyba że tanią chińską podróbkę, której dziś pełno na portalach... ;) bo nawet jeśli wyprodukowanie neato kosztuje 100-150$ to kolejno producent, hurtownia/dystrybutor i sprzedawca muszą na nim przecież zarobić ;)

GRZECH, nie mam teraz pod ręką żadnej fotki, żeby Ci tą szczelinę jakoś wyszczególnić (tworzy się pomiędzy frontem "wlotu" do szczotki, a podłożem! :evil:) ale jak coś znajdę to wrzucę ;-)

EDYCJA: Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem gdzie jest szczelina. Postaw swoje neato na twardej posadzce i zobacz sobie jak to wygląda od frontu - gdy włączysz robota, widać przez nią nawet obracającą się szczotkę ;-)

[ Dodano: 2012-01-20, 21:08 ]
lekwp pisze:
dafi pisze:Jak bym znał język do bym do nich napisał nie sądzisz ??

Może inaczej bardzo dziękuję za bardzo cenne rady i ponawiam prośbę iż jak ktoś zna język i ma chwilę to byłbym wdzięczny jak by to zrobił za mnie.


Do lokalnego dystrybutora napisałem ale z doświadczenia wiem że prawdopodobnie cena będzie zaporowa.
Nie ma innych języków na stronie może być że nie wysyłają poza BRD.
Jak byłem na robotach to stosowałem taki myk w sklepach : Do you speak english ? Na to oni zwykle : "bisli" a ja na to " szade aba iś mechte kaufen..." Masz tam na podstronie formularz do kontaktu ja zapytałbym ich po angielsku czy wysyłają do PL. ;-) Albo zadzwoń i dajesz : Hello I'm calling from ...... i powinni kucnąć. :mrgreen:
zawsze można skorzystać z translatora - tak jak pisała już barbapuppa - piszesz list po polsku, tłumaczysz w translatorze, kopiuj/wklej i wysyłasz do nich :-P - to samo po otrzymaniu odpowiedzi :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Roomba 780

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 20 sty 2012, 21:51

glanz989 pisze:Co do ceny za Neato/Vorwerk to uważam tak samo jak GRZECH - 2000zł za dobry odkurzacz automatyczny to wcale nie tak znowu dużo...a 1200zł to prawie "za darmo" ;-) Przypomnijcie sobie czasy (10lat wstecz) gdy te roboty wchodziły dopiero na rynek - ceny za No cóż kochani, jak mamy się szczypać to lepiej nie kupować nic, chyba że tanią chińską podróbkę, której dziś pełno na portalach... ;) bo nawet jeśli wyprodukowanie neato kosztuje 100-150$ to kolejno producent, hurtownia/dystrybutor i sprzedawca muszą na nim przecież zarobić ;)


.
Osobiscie ryra mnie kto ma na tym zarobić i nie bardzo lubię nadstawiać 4 liter, żeby sobie inni zarabiali. Stąd lubię szukać dobrej ceny i satysfakcji z polowania. To jednak mój prywatny punkt widzenia i każdy ma prawo do innego i rozporządzania swoją kasą jak uważa.

Trudno mi się jednak zgodzić, że 2000 to nie dużo - w naszych warunkach to dużo. To nieraz pieniądze, za które żyje kilka osób przez cały miesiąc. Dla nrdefenowców to 1/4 marnej wypłaty.

[ Dodano: 2012-01-20, 21:52 ]
dafi pisze:zibiD moze nie tylko moje posty skasujesz
Inne nie są obraźliwe.

[ Dodano: 2012-01-20, 21:58 ]
Jest sklep vorverk - nie wiem czy zaglądałeś? Nie ma w prawdzie części do neato, ale mozna zapytać http://shop.vorwerk.com/vorwerk_pl/kobo ... soria.html.

O ile pamiętam vorverk zapowiadał dostępność swoich produktów w Austrii i Niemcach. Pozostała część UE to Neato XV-15.
Trzeba więc polować na ebay i amazon - w części europejskiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 20 sty 2012, 22:21

Ok.
Zastanawiam się jeszcze, czy panowie nie zrobili sobie "zabezpieczenia" uniemożliwiającego stosowanie częsci zamiennie między modelami? Słowem czy szczotki podpasują do neato?
Obrazek

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 20 sty 2012, 22:33

glanz989 pisze:Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem gdzie jest szczelina. Postaw swoje neato na twardej posadzce i zobacz sobie jak to wygląda od frontu - gdy włączysz robota, widać przez nią nawet obracającą się szczotkę ;-)
Myślę że ten mikro temat warto zamknąć.
Szczeliny nie ma.
Maskownica wchodzi na 0,5cm na zakładkę.
A cały wałek chodzi w przestrzeni/próżni.
Więc nie widzę byś miał rację.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 20 sty 2012, 22:38

ZibiD pisze:Ok.
Zastanawiam się jeszcze, czy panowie nie zrobili sobie "zabezpieczenia" uniemożliwiającego stosowanie częsci zamiennie między modelami? Słowem czy szczotki podpasują do neato?
Szczotka i filtr pasują - kilku użytkowników z amerykańskiego forum już kupiło i działa! ;-)

[ Dodano: 2012-01-20, 22:39 ]
GRZECH pisze:
glanz989 pisze:Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem gdzie jest szczelina. Postaw swoje neato na twardej posadzce i zobacz sobie jak to wygląda od frontu - gdy włączysz robota, widać przez nią nawet obracającą się szczotkę ;-)
Myślę że ten mikro temat warto zamknąć.
Szczeliny nie ma.
Maskownica wchodzi na 0,5cm na zakładkę.
A cały wałek chodzi w przestrzeni/próżni.
Więc nie widzę byś miał rację.
wiem, że mam i że szczelina tam jest...tylko Ty źle mnie zrozumiałeś! :mrgreen:

to może inaczej...szczelina jest między podłogą a właśnie spodnią częścią tej maskownicy/pokrywy gniazda szczotki, bo w niej (maskownicy; od spodu/części zewnętrznej, nie góry/dotykającej zderzaka robota - "paznokieć") jest takie wyprofilowanie/wyżłobienie by odkurzacz mógł zbierać większe śmieci, a nie zgarniać je przed sobą tak jak np. ssawka dwustopniowa przełączalna od pierwszego lepszego/prostszego odkurzacza tradycyjnego :-)

dlatego weź sobie teraz postaw odkurzacz z założoną maskownicą na podłodze, schyl się, ew. przyświeć latarką i zobaczysz! :-?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 22:53 przez glanz989, łącznie zmieniany 2 razy.
Roomba 780

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 20 sty 2012, 22:45

dafi pisze:Ponieważ ja taki troszkę niezbyt sprytny jestem może ktoś inny kupi tą szczotkę i i neato i sprawdzi . Bardzo proszę translator jest tu http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT# .
Tu masz namiary na jednego z przedstawicieli serwisowych. Możliwe że rozmawia w j. polskim :mrgreen:

Vorwerk Service Center Berlin - Hellersdorf
Tel: 030 99274249

Janusz Korczak ul. Piętnaście
12627 Berlin - Hellersdorf

Godziny otwarcia:
Pon-Pt :10:00-13 :30,14:00-19: 00 zegar
sob :10:00-16: 00 zegar

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 20 sty 2012, 22:52

glanz989 pisze:szczelina jest między podłogą a właśnie tą maskownicą/pokrywą gniazda szczotki.
... bo musi być szczelina.
Tak o to Ci chodziło, to na drugi raz... szkoda czasu :mrgreen:
Niczego nadzwyczajnego to nie wnosi 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 20 sty 2012, 22:54

no wreszcie zajarzył :-| ...a wnosi to, że tracone jest w ten sposób podciśnienie :-> :-P i jednocześnie obala mit o "większej skuteczności czyszczenia" Neato od Roomby (z AeroVac'iem) 8-)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 23:03 przez glanz989, łącznie zmieniany 1 raz.
Roomba 780

Zablokowany