jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
esterb
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 15:44
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: esterb » 05 paź 2011, 10:53

A co myślicie o robojet elegant? Ceny scooby i minta sa dość wysokie. Robojet ma dołączonego mopa, którego w sumie gdyby zamoczyć to mógłby przecierać. No i jest niedrogi

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 15:14

ja nie mam, więc się nie wypowiem, sama bym raczej go nie kupiła, ale zerknij tutaj na opinie użytkowników
robojet-vt245.htm

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 19:04

Zbyt wiele to z tamtych opinii nie da się wywnioskować - jest jedna na plus ( w dwóch postach) i jedna neutralna, ta na plus mnie trochę zastanawia, nie wydaje mi się żeby była jakoś za bardzo wiarygodna :mrgreen: (cóż - sprzedawcy też czytają to forum) :lol: To w zasadzie jedyne posty tego użytkownika.

Jeśli ktoś ma ochotę przekonać się o wiarygodności opinii na temat robojet'a - proszę wpisać sobie do google'a dokładnie ten tekst: " RoboJet. Kupiłam i jestem baaardzo zadowolona :)"

Służe wynikami Wyszukiwanie
Któryś ze sprzedawców na prawdę się postarał - nasiał tej samej - "wiarygodnej" opinii gdzie tylko się dało. Jak dla mnie dyskwalifikacja - dobry produkt broni się sam :-|

Wracając do wyposażenia w mopa i lampę UV. Żeby promieniowanie UV jakoś działało musi jakiś czas potrwać i mieć jakieś sensowne natężenie. Takie świecidełko to ładny gadżet ale niewiele więcej. Co do mopa - nie wypowiem się, ale mam takie wrażenie, że jeśli coś za bardzo chce być do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego :roll:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 22:16

ZibiD podpisuję się obydwoma rękami pod ostatnim akapitem Twojej wypowiedzi

esterb
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 15:44
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: esterb » 05 paź 2011, 22:41

To co w takim razie polecilibyście lepszego i pewnego w tym przedziale cenowym?

Vent
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:43
Lokalizacja: Polska

mop i lampa UV

Post autor: Vent » 05 paź 2011, 23:00

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post. Postanowiłem sie jednak włączyć do dyskusji.

Co do lampy UV trudno mi się wypowiedzieć mimo, że akurat mam robota, który ją ma.
Faktycznie trudno jest zbadać jej działanie i raczej przydały by się obiektywne testy laboratoryjne (może ktoś przetestuje?? :)) Niewątpliwie jednak promienie UV są jednym z najczęściej stosowanych "środków" do sterylizacji. UV zabija w zależności od długości fali praktycznie 99,99% drobnoustrojów uszkadzając ich strukturę DNA. Nie wchodząc jednak w pseudonaukową dyskusję oczywiście wszystko zależy bardziej od natężenia promieniowania, a nie czasu trwania i przy małej lampce działanie może być wątpliwe.

Jeśli zaś chodzi o mop to uważam to za bardzo przydatną nakładkę. Po prostu dodatkowy element, który zamiata i przylegając do podłogi zgarnia jeśli jeszcze coś zostało. Do zmywania większych powierzchni to raczej trudno polecić. Nawet po zmoczeniu nakładka w ciągu max 10 minut po prostu wysycha, więc trzeba zatrzymywać robota i znów moczyć mopa. Mam małą kuchnię i tylko tam się sprawdza na mokro. Reszta mieszkania to po prostu za duże powierzchnie i wtedy może sobie śmigać z przyczepionym mopem na sucho.

Chętnie jednak podyskutuję :)
Ostatnio zmieniony 05 paź 2011, 23:10 przez Vent, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 23:02

Esterb - wzięcie na siebie odpowiedzialności za rekomendację, to poważna sprawa - zwłaszcza, że nie wiemy jakie masz warunki - ile gładkiej podłogi, ile wykładzin, dywanów, czy masz progi itp.
Każdy z nas może się podzielić własnym doświadczeniem ale wybór należy do Ciebie.
Kolejna rzecz, to kwestia czy masz w domu kogoś ze smykałką techniczną, która przydałaby się w przypadku zakupu np. używanej roomby. Jeśli tak... hmmm... może pomyśl o używanej roombie ale tu trzeba dokładnie czytać opis sprzedawanego egzemplarza i rozumieć co jest między wierszami. Warto też poprosić o zdjęcia real.
Oczywiście wizja gwarancji na nowego robota czy to robojet czy carneo czy innego jest kusząca ale... tu też trzeba czytać to co jest drobnym druczkiem, bo bywają gwarancje, które w rzeczywistości niczego nie gwarantują.
Z tego co się dowiedziałem z carneo bywają problemy - awaryjność. O robojet nie umiem nic powiedzieć.
Ja kupiłęm używaną roombę, kupiłem jej nową baterię, zrobiłem przegląd i tyle - zasuwa po mieszkaniu i robi swoje a jak się coś zepsuje... części jest pod dostatkiem a większość napraw mogę zrobić sam.
W przypadku "nowych marek" - w zasadzie pozostaje tylko serwis a czy panowie z serwisu nie udowodnią Ci, że jesteś winna awarii w okresie gwarancji - tego nie wie nikt.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Re: mop i lampa UV

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 23:12

Vent pisze: UV zabija w zależności od długości fali praktycznie 99,99% drobnoustrojów uszkadzając ich strukturę DNA. Nie wchodząc jednak w pseudonaukową dyskusję oczywiście wszystko zależy bardziej od natężenia promieniowania, a nie czasu trwania.
Witaj,
Zgadzam się z tym co napisałeś.
W tych odkurzaczach nominalna moc źródła UV to zwykle 6W. O długości emitowanej fali raczej się w specyfikacji nie wspomina ale o ile się orientuję, właściwą - najskuteczniejszą długość fali dają lampy kwarcowe, rtęciowe, lasery, lampy wyładowcze - świetlówki a w tych odkurzaczach są chyba tylko diody, które hmmm... w większości ładnie udają UV ale ich skuteczność jest problematyczna, co w połączeniu z króciutkim czasem naświetlania działa tak samo jak na umarłego kadzidło ;-)

esterb
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 15:44
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: esterb » 06 paź 2011, 8:11

Co do warunków to mam mieszkanie wielkości 66 m2 podzielone na dwa pokoje i dużą kuchnię plus maleńki przedpokój i łazieneczka. Drewno, kafelki i wykładzina pcv, aczkolwiek w przyszlości jeden dywanik planuje w sypialni. Reszta pewnie bardziej sie nie zmieni. Tak jak wspominałam największym problemem jest długa sierść psa, która przy zamiataniu po prostu lata po całym pokoju. Także wymagania chyba zoptymalizowane raczej.

zielonek430
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2011, 19:00
Lokalizacja: DDZ

Post autor: zielonek430 » 18 lis 2011, 19:07

Witam

Poszukuję odkurzacza. Przebrnąłem przez wszystkie strony nt. robotów i nie doszedłem do żadnego meritum, a mianowicie jaki odkurzacz konkretnie teraz wybrać. Że tak powiem, pełnię funkcję "doborcy" sprzętu w domu (76m2 z sześcioma pomieszczeniami), był u nas pan, który przedstawił nam Roombę 625, lecz za okrągłe 4,5 tysiąca (z rabatem do 3860, co dalej jest sumą horrendalną). Postanowiłem poszukać nieco. Mama zasugerowała niejakiego Carneo, jest czterokrotnie tańszy, lecz opinie są bardzo różne. Z Roomby znalazłem modele 581 i 770/780 - wszystkie ponad dwukrotnie tańsze, a z tego, co wyczytałem, niewiele się od 625 różnią, niektóre rzeczy nawet na korzyść 780.
W związku z tym pytam: jaki model za kwotę ~2000 zł na tę chwilę najlepiej wybrać? Czy może poczekać na coś? A może zupełnie inna marka?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 18 lis 2011, 19:29

zielonek430 mam 581, a gdybym dzisiaj kupowała, to wybrałabym 780
jednak to wszystko zależy od potrzeb i preferencji

zielonek430
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2011, 19:00
Lokalizacja: DDZ

Post autor: zielonek430 » 18 lis 2011, 19:43

Potrzebuję czegoś, co posprząta dość dokładnie mieszkanie, najlepszego w znośnej kategorii cenowej. Zależałoby mi też, żeby nie zepsuło się od razu ;)

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 20 lis 2011, 20:20

zielonek430 pisze:Witam

Poszukuję odkurzacza. Przebrnąłem przez wszystkie strony nt. robotów i nie doszedłem do żadnego meritum, a mianowicie jaki odkurzacz konkretnie teraz wybrać. Że tak powiem, pełnię funkcję "doborcy" sprzętu w domu (76m2 z sześcioma pomieszczeniami), był u nas pan, który przedstawił nam Roombę 625, lecz za okrągłe 4,5 tysiąca (z rabatem do 3860, co dalej jest sumą horrendalną). Postanowiłem poszukać nieco. Mama zasugerowała niejakiego Carneo, jest czterokrotnie tańszy, lecz opinie są bardzo różne. Z Roomby znalazłem modele 581 i 770/780 - wszystkie ponad dwukrotnie tańsze, a z tego, co wyczytałem, niewiele się od 625 różnią, niektóre rzeczy nawet na korzyść 780.
W związku z tym pytam: jaki model za kwotę ~2000 zł na tę chwilę najlepiej wybrać? Czy może poczekać na coś? A może zupełnie inna marka?
Bierz 780. Będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 20 lis 2011, 23:45

zielonek430 pisze: Z Roomby znalazłem modele 581 i 770/780 - wszystkie ponad dwukrotnie tańsze, a z tego, co wyczytałem, niewiele się od 625 różnią, niektóre rzeczy nawet na korzyść 780.
Jest całkiem sporo tych rzeczy :) Najważniejsza z nich, to to, że nie dajesz się (przepraszam) wydymać przez pana sprzedawcę, ale i pozostałe są fajne - jak np. filtr hepa czy aerovac.
zielonek430 pisze: W związku z tym pytam: jaki model za kwotę ~2000 zł na tę chwilę najlepiej wybrać? Czy może poczekać na coś? A może zupełnie inna marka?
Jeśli poczytasz forum i popróbujesz to przekonasz się, że wielu producentów stara się dorównać roombie - tu pewien test http://www.youtube.com/watch?v=MmrjeW67qu4.
Jak widać wiodący producenci nie dają rady a co dopiero mówić o wynalazkach no name made in china, które dopiero po zaimportowaniu otrzymują markę - np. carneo czy inne cuda.
Mocną alternatywą dla roomby jest neato - ale tu kłopot jest taki, że w PL w zasadzie nie do kupienia, brak serwisu (to znaczy znalazłby się ale wychodzi drożej i mniej jest części oraz serwisujących). Kupując Roombę nie ma tego problemu - zwłaszcza jeśli nową i z gwarancją. (O ile hmmm... no tak ale temat postępowania serwisów DLF to inna historia).
Jeśli chcesz mieć coś za ok. 2000 zł co sprząta i sprawia możliwie mało kłopotu - wybór w zasadzie ogranicza się do Roomby - kwestia doboru modelu.

murdoh
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2011, 7:53
Lokalizacja: milowice

A może VILEDA?

Post autor: murdoh » 21 lis 2011, 7:57

BARDZO JESTEM ciekawy modelu ktory jest firmowany przez znana marke jaka jest VILEDA
Tu jest aukcja: allegro.pl/vileda-odkurzacz-robot-bezprzewodowy-sam-sprzata-i1938628173.html
CZY WARTO KUPIC?
Cena ponizej 500 PLN
KTOS COS WIE?

Zablokowany