jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 paź 2011, 21:51

powiem szczerze, że ja mam nadzieję, że producenci Neato jeszcze go troszkę udoskonalą i wtedy będzie dopiero jazda
zobacz na kolejne modele Roomby, właściwie niewiele się zmienia w kolejnych modelach, delikatnie coś tam poprawiają, ale wielkich rewolucji nie ma, bazują raczej na tym co już stworzyli, a i tak odkurzacze im się sprzedają, dlatego też przypuszczam, że dopóki nie dostaną porządnego kopa, to nie będą mieli motywacji
bo czy wprowadzenie np. Samsunga spowodowało u nich jakiś przełom, raczej nie

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 paź 2011, 22:22


robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 02 paź 2011, 3:14

Każdy ma inne warunki w swoim domu i od tego jest uzależnione jaki odkurzacz kupić.Wirualne u mnie odpadają bo nie ma takiego cuda co by 280 m posprzątał,a ogrzewanie mam podłogowe dlatego najwięcej kafli i trochę paneli i dlatego robojet w innym przypadku szukał bym roomby.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 paź 2011, 7:14

robot piszesz, że nie ma cuda co by 280m posprzątał, jest.... "Pani Marysia" :lol:

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 02 paź 2011, 8:11

No i bez niej na dzień dzisiejszy sobie nie wyobrażam ;-) ale może uda sie zmniejszyć częstotliwość jej wizyt. ;-)
I jeszcze jedno apropo wykładzin bo pisałem że te odkurzacze się nie nadają.W/G mnie mają za małą moc zasysającą aby wyciągneły piasek i inne brudy.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 02 paź 2011, 21:21

robot pisze:No i bez niej na dzień dzisiejszy sobie nie wyobrażam ;-) ale może uda sie zmniejszyć częstotliwość jej wizyt. ;-)
I jeszcze jedno apropo wykładzin bo pisałem że te odkurzacze się nie nadają.W/G mnie mają za małą moc zasysającą aby wyciągneły piasek i inne brudy.
a i tutaj sie myslisz.
wieksza moc ssaca jest zupelnie niepotrzebna. dlaczego?

ano dlatego ze roomba wsysa wszystko przy podlodze, nie potrzebuje duzej mocy jak zwykly odkurzacz wszak nie ma potrzeby przeciganiecia calego syfu przez rure odkurzacza pionowo do gory. W roombie ta droga jest naprawde krotka - i dlatego nizsza moc roomby wystacza w zupelnosci.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 02 paź 2011, 22:44

barbapuppa pisze:popatrz tutaj http://iroomba.pl/nagrody.php
Takie "letko" nieświeże te nagrody ;)

Samsung nie stał się konkurencją dla Roomby bo jest niedopracowany i jej ustępuje (co nie znaczy, że żółci nic z tym nie zrobią bo kasę na badania mają taką, że mogliby sobie kupić nasz kraj na poligon). Neato jednak może być dla iRobot poważną konkurencją a do tego jak grzyby po deszczu rosną producenci podróbek ;)
Jeśli iRobot się nie ruszy - przegra to co ma teraz wygrane - to proste i mam nadzieję, że oni o tym wiedzą. Zmieniając tylko obudowy w kolejnych modelach nie utrzymają swojej pozycji a seria 7 to generalnie nowa obudowa i panel dotykowy - żadnych ważnych zmian nie widać.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 03 paź 2011, 6:10

nie miałam na myśli nagród, a raczej roczną sprzedaż

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 03 paź 2011, 8:41

Jeśli dane o sprzedaży są tak świeże, jak nagrody to ... :lol:
... spodziewam się, że neato też się sprzeda w kilkuset tysiącach :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 03 paź 2011, 9:14

w PL może być z tym większy problem, bo na razie oficjalna cena jest wyższa niż cena najwyższego modelu Roomby

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 03 paź 2011, 12:37

barbapuppa pisze:w PL może być z tym większy problem, bo na razie oficjalna cena jest wyższa niż cena najwyższego modelu Roomby
A nie prawda :mrgreen:
Ceny Roomby:
R625 - 4 500 zł
R 780 - 2 399 zł
R 770 - 2 199 zł
R 581 - 1 999 zł

Neato XV-15 - ceny sklepów sprzedających oficjalnie na Europę:
469 euro + 19 euro przesyłka = 488 euro x 4,44 = 2 166 zł
399 funtów x 5,13 = 2 046 zł (tu chyba należy doliczyć przesyłkę)

I mimo bardzo wysokich kursów Neato jest porównywalny nawet z R 581 a jak kurs spadnie to będzie jeszcze przyjemniej.
A jak wejdziemy na inne strefy klimatyczne... to jest jeszcze o wiele taniej :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 03 paź 2011, 16:32

miałam na myśli zakupu przez sklepy internetowe spoza PL, a raczej oficjalne strony PL z gwarancją
oczywiście w ogóle nie biorę pod uwagę Roomby 625, gdyż nie uważam go za najwyższy model, a jedynie cena jest z kosmosu
biorąc wiec pod uwagę 780 i Neato w PL, to ten drugi odkurzacz jest o ok.400zł droższy

esterb
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 15:44
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: esterb » 04 paź 2011, 15:57

Widzę, że mądrych tu wielu to zapytam, ponieważ jestem całkiem zielona w temacie.
Obczytuję tak sobie rózne strony o tych robotach i nie wiem tak naprawdę na co zwrócić największą uwagę (poza ceną oczywiście). Ja po prostu nie mam czasu odkurzać codziennie, a należałoby gdyż zamieszkują u mnie trzy koty i ogromny długowłosy nowofunland. Zastanawia mnie, który odkurzacz nie wyłożyłby sie w okresie na przykład wymiany sierści przez zwierzaki. Druga sprawa to czy taki odkurzacz mógłby lączyć w sobie i funkcję odkurzającą i myjącą? Bo dwa to juz majatek dla mnie.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 04 paź 2011, 16:27

Funkcja myjąca i odkurzająca (w jakimś zakresie) to Mint i Scooba, przy czym w obu przypadkach zalecane jest najpierw odkurzanie. Kwestia czy masz na podłogach dywan, wykładzinę itp, czy tylko gładkie powierzchnie. Jeśli tylko gładkie to zmywacze powinny dać radę ale jeśli mieszane to tylko odkurzacz.
Ja mając Goldena mogę polecić Roombę - zwłaszcza z koszem AeroVac - daje sobie radę i o dziwo sierść nie nawija się na szczotki (jak przy zwykłym koszu).

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 paź 2011, 16:32

esterb jeśli nie masz dywanów tylko gładkie powierzchnie, to myślę że wystarczyłby Ci Mint (EVO), on nie jest odkurzaczem, ale sprzętem przecierającym/zmiatającym (nie wiem jak go w sumie nazwać), więc do pozbierania sierści kociej czy psiej, a potem zmycia mógłby się nadać, tyle że chyba nowa wersja byłaby fajniejsza, bo krócej się ładuje i dłużej działa i ma zbiorniczek
jak masz dywany to już gorzej i raczej nie znajdziesz odkurzacza wielofunkcyjnego samojeżdżącego, no chyba że masz "p. Marysię"

Zablokowany