jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 12 sty 2011, 15:26

roomba 563 to to samo co roomba 560?

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 12 sty 2011, 18:10

563 ma dodatkowy pojemnik na brud. Pojemnik bez turbinki zasysającej kurz.
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 12 sty 2011, 23:52

TomeC pisze:563 ma dodatkowy pojemnik na brud. Pojemnik bez turbinki zasysającej kurz.
a piszemy o nim tu: KLIK!

sa tez:

Dodatkowa szczotka główna
Dodatkowa szczotka gumowa
Dodatkowa szczotka boczna

czyli zestaw zamienny.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

znowu to samo pytanie

Post autor: barbapuppa » 13 lut 2011, 22:12

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na tym forum.

Od jakiegoś czasu szukam usilnie jakichkolwiek informacji na temat tych urządzeń, ponieważ ze względu na syna-alergika uczulonego na kurz domowy potrzebuję wsparcia w pracach domowych (mam rainbowa sprzed x-lat i mopa parowego i wodnika), bo przy trójce małych dzieci i tak jest w co ręce włożyć.
Dostaję już prawdziwego kręćka, bo opinie są różne, jedni są zachwyceni, inni rozczarowani. Oczywiście cena sprzedaży polskiego dystrybutora szokuje, choć bardziej chyba problemy z ich serwisem, więc nie biorę pod uwagę takiego zakupu. Zresztą miałam do czynienia wiele razy ze sprzedażą bezpośrednią (sama przez moment sprzedawałam bardzo drogie preparaty, ale po kilku szkoleniach i metodach tam prezentowanych czułam, że to nie dla mnie, bo ja nie lubię manipulować ludźmi, wolę żeby jakość produktów sama się broniła, a skoro mnie nie przekonali, to jak ja mam ludziom kit wciskać) i to mnie zupełnie nie przekonuje.
Chciałam zapytać o nurtujące mnie pytania, choć może to już się pojawiało, ale potrzebuję szczegółowej informacji od użytkowników.
1/ Jaka jest dokładna różnica w wyposażeniu roomby 625 i 581 (takie modele rozważam na razie), bo piszecie o akcesoriach, ale jakimi konkretnie się różnią?
2/ Jak to jest z tym ładowaniem baterii? Często tutaj widzę, że polecacie rozładowanie całkowite samoczynne i dopiero ładowanie, bo niby będzie dłużej działała. Inny ktoś się wypowiadał, że teraz są inne baterie i tak naprawdę nie ma to już takiego znaczenia. Czy może ktoś stosował technikę bez stacji dokującej oraz ktoś inny ze stacją powiedzmy używając roomby co 2 dzień (czy powierzchnia sprzątania ma tutaj istotne znaczenie?), jak długo taka bateria Wam wytrzymuje, zanim musicie ją wymienić (bo z tego co czytałam, to trzeba być przygotowanym średnio co roku na taki wydatek)?
3/ Poza dystrybutorem znalazłam roomby na allegro, w pixmanii (sprowadzane z Francji) oraz na serwisowie z 3 letnią gwarancją. I tak się zastanawiam czy ktoś miał przyjemność dokonania zakupu w serwisowie, bo przyznam, że propozycja z taką gwarancją jest dosyć kusząca, a na allegro ceny porównywalne bez gwarancji (lubię majsterkowanie, ale przy takim sprzęcie chyba fachowiec byłby lepszy)?
4/ Znalazłam na allegro sprowadzoną ze stanów 610/625 z zasilaczem oczywiście bez gwarancji w podobnej cenie co 581 na serwisowie z 3 letnią gwarancją i tak się zastanawiam co lepsze?
5/ Czy ktoś może wie czy w Krakowie serwisują roomby (to tak na wyrost pytanko, oczywiście nie chodzi mi o serwis dystrybutora)?

To na początek tyle. Mam nadzieję, że nie zanudziłam milion razy powielanymi kwestiami.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: znowu to samo pytanie

Post autor: Mystic » 14 lut 2011, 9:59

barbapuppa pisze: 1/ Jaka jest dokładna różnica w wyposażeniu roomby 625 i 581 (takie modele rozważam na razie), bo piszecie o akcesoriach, ale jakimi konkretnie się różnią?
roznia sie akcesoriami, w 625 dostajesz dodatkowa walizke, dodatkowy pojemnik na brud i zapasowe szczotki. model 581 jest nowszym modelem pomimo nizszego numeru. w zasadzie kazda roomba dziala tak samo (seria 500 i 600) jesli nie potrzebujesz np zeby wlaczala sie sama o okreslonej porze to model 510,520,530 spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby.
2/ Jak to jest z tym ładowaniem baterii?
bateria wytrzymuje dluzej lub krocej w zaleznosci od tego ile uzywasz robota. ja odkurzam 2-3 razy w tygodniu i wymieniam baterie co poltora, dwa lata. oczywiscie dbam o baterie i zawsze rozladowywuje ja do konca (nie uzywam stacji dokujacej). tak czy inaczej baterie mozna kupic na allegro w cenie od 150pln, wiec jest to wydatek do zniesienia :)
3/ Poza dystrybutorem znalazłam roomby na allegro, w pixmanii (sprowadzane z Francji) oraz na serwisowie z 3 letnią gwarancją. I tak się zastanawiam czy ktoś miał przyjemność dokonania zakupu w serwisowie, bo przyznam, że propozycja z taką gwarancją jest dosyć kusząca, a na allegro ceny porównywalne bez gwarancji (lubię majsterkowanie, ale przy takim sprzęcie chyba fachowiec byłby lepszy)?
robota mozesz kupic wszedzie, zalezy ile chcesz zaplacic. wszystko jest kwestia ceny.
jesli nie jestes 100% przekonana moze zastanow sie nad zakupem uzywanego? mozna go zdobyc w granmicach 500pln np na allegro.
4/ Znalazłam na allegro sprowadzoną ze stanów 610/625 z zasilaczem oczywiście bez gwarancji w podobnej cenie co 581 na serwisowie z 3 letnią gwarancją i tak się zastanawiam co lepsze?
tak jak w punkcie 1.
5/ Czy ktoś może wie czy w Krakowie serwisują roomby (to tak na wyrost pytanko, oczywiście nie chodzi mi o serwis dystrybutora)?
poszukaj na allegro, widzialem chyba jakis serwis w krakowie.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 lut 2011, 10:21

dzięki za szybką odpowiedź
zapasowe szczotki to sobie można dokupić jak będzie potrzeba, więc nie problem, a o co chodzi z tym dodatkowym pojemnikiem na brud, rozumiem że model 581 posiada jeden, a 625 dwa (takie same czy chodzi o różne pojemniki)?
dla mnie pora włączania ma istotne znaczenie dlatego rozważam z taką opcją
i jednak wolałabym nową niż używaną a wiadomo, że każdy chce zapłacić jak najmniej, ale z tego co widzę, to raczej cena utrzymuje się w okolicach 2 tys. wszędzie gdzie zaglądam
a tak przy okazji widziałam na necie w stanach nową roombę 780 za cenę dokładnie taką samą jak 610 czyli 499 dolarów, ciekawe za jaką cenę będzie ją sprzedawał polski dystrybutor?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 14 lut 2011, 10:26

barbapuppa pisze:a o co chodzi z tym dodatkowym pojemnikiem na brud, rozumiem że model 581 posiada jeden, a 625 dwa (takie same czy chodzi o różne pojemniki)?
wiecej tutaj KLIK !
barbapuppa pisze:cena utrzymuje się w okolicach 2 tys. wszędzie gdzie zaglądam
a tak przy okazji widziałam na necie w stanach nową roombę 780 za cenę dokładnie taką samą jak 610 czyli 499 dolarów, ciekawe za jaką cenę będzie ją sprzedawał polski dystrybutor?
tego jeszcze nie wiemy. jesli 2000 to dla Ciebie sporo - znowu - zastanow sie nad zakupem uzywanej :) jesli nie kupuj nowa.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 lut 2011, 11:15

dzięki jeszcze raz
no myślę że 2tys. mąż jakoś przełknie, szczególnie że nie będzie musiał codziennie się schylać z odkurzaczem, hihi :lol:

Migalart
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2011, 21:56
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Migalart » 14 lut 2011, 22:03

Dzień Dobry

Mam nastepujące pytanie.
Dziś był u mnie przedstawiciel z prezentacją roomby (chyba 610) - ta nowa czerwona.

Generalnie aż śmierdzialo akwizycja - prezenty/garnki/pakiet SPA/4500 PLN :D

Dla mnie liczyl sie jeden fakt - mam dosyc gruby, sznurkowy dywan. I model prezentowany dał radę wjechać na ten dywan.

Pytanie czy modele serii 5XX też sobie poradzą ?

bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 lut 2011, 22:16

ja wprawdzie jeszcze nie mam roomby (ale to kwestia dni), ale wydaje mi się z tego co oglądałam na necie i z wypowiedzi czytanych na forach, że technologicznie te modele się nie różnią, czyli powinny wjechać, ale najlepiej niech się wypowie ktoś kto przetestował na dywanie
gdybyś nie znalazła odpowiedzi to jest taka firma w Warszawie, która sprzedaje takie odkurzacze, ale ma też w swojej ofercie wypożyczanie sprzętu do przetestowania, mają roombę 555, koszt nie jest jakiś drastyczny, bo 45zł/doba, więc jak coś to można popróbować

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 15 lut 2011, 9:41

Ja mam gruby sznurkowy dywan, wysokość około 1,5 cm generalnie wjeżdza bez problemu, ale w niektórych miejscach zahacza szczotką boczna, wtedy szuka bardziej dogodnego miejsca, lub wjeżdza jadąc po ukosie.Roomba potrafi przejechać nawet przez stojak suszarki do prania, podbno poknuje przeszkody do 4cm wysokości, ale chyba tylko te wybrane:-).

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 15 lut 2011, 9:43

nie bedzie problemu, mechanika jest ta sama w serii 5XX i 6XX.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Migalart
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2011, 21:56
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Migalart » 16 lut 2011, 8:01

dziękuję ;)

As 76
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2011, 14:42
Lokalizacja: z domu

Post autor: As 76 » 25 lut 2011, 14:47

Witam. :-D
Mam podstawowy problem jaki odkurzacz wybrać . :-?
Jestem szczęśliwą posiadaczką psa rasy golden Retriever i dwójki dzieci ,więc jest co robić. :lol:
Zastanawiam się nad zestawem roomba + scooba
Co polecacie ?
Który model roomby?
Zaznaczam ,ze nie posiadam dywanów ,ale powierzchni użytkowej jest ponad 130 m :-P
Z góry dziękuję za odpowiedź.
As

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 25 lut 2011, 15:47

As 76 pisze:Witam. :-D
Mam podstawowy problem jaki odkurzacz wybrać . :-?
Jestem szczęśliwą posiadaczką psa rasy golden Retriever i dwójki dzieci ,więc jest co robić. :lol:
Zastanawiam się nad zestawem roomba + scooba
Co polecacie ?
Który model roomby?
Zaznaczam ,ze nie posiadam dywanów ,ale powierzchni użytkowej jest ponad 130 m :-P
Z góry dziękuję za odpowiedź.
As
Chyba powinnas zastanowic sie nad seria PET (dla zwierzat) - wszytsko zalezy ile pies zostawia siersci :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Zablokowany