XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 25 gru 2018, 6:24

Witam serdecznie,tworze nowy temat na temat odkurzacza roborock 50/s55 czyli xiaomi v2 ponieważ nie ma żadnych informacji na jego temat(jeżeli się pojawia to chodzi o wersje v1)

kupiłem robota w wersji czarnej,ponieważ jest mniej widoczny niż biały i prezentuje się dla mnie o wiele lepiej,plastiki są wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów,pokrywa odkurzacza jest wykonana w kolorze piano black,czyli błyszczącej czerni,pozostała część jest już w kolorze czarny mat

odkurzacz sprząta u mnie prawie 40m2(mieszkanie o powierzchni 60m2-ponieważ reszta to szafy-komody i inne meble)i radzi sobie wyśmienicie,zbiera dosłownie wszystko co jest na podłodze u mnie w mieszkaniu,jak również sierść po moim psie(cocker spaniel)

odkurzacz jeździ jakby miał oczy,nie omija żadnego pomieszczenia,nie gubi się,i nie obija od mebli,po zakończeniu sprzątania wraca do bazy najkrótszą trasą(jak by wracał po sznurku)

odkurzacz posiada zapisywanie map-dzięki temu można tworzy wirtualne ściany(w aplikacji) jak również ustawiać strefy gdzie nie może wjeżdżać,harmonogramy,głośność komunikatów,itp

odkurzacz posiada opcje mopowania(przecierania podłogi)-na morko i w zbiorniku zostaje jeszcze wody na kolejne mycie,siłę ssania 2000PA i 4 tryby głośności/ssania jak również opcje wykrywania dywanów

koszt takiego odkurzacza z Polskiej dystrybucji to 1700-1800 zł.Roborock 2 zwany również jako s50/s55 (jak również xiaomi v2)-różnice wynikają w kolorze ale sprawdzajcie w razie wątpliwości czy posiada funkcję mopowania na mokro ponieważ tylko wersja v2 ma taką opcję,ma lepsze wykrywanie dywanów(ciemnych) jak również mocniejszą moc ssania 1800PA(wersja v1) i 2000PA(wersja v2)

oczywiście odkurzacz współpracuję w asystentami głosowymi jak amazon alexa i google home.

Obrazek

tak wygląda mapa mojego mieszkania(jak jeździł) i inne opcje jak czas sprzątania itp
Obrazek

tutaj opcję zapisywania mapy pomieszczenia,stref itp
Obrazek

tutaj są pokazane opcję głośności/ssania jak również opcja mopowania na mokro
Obrazek

WESOŁYCH ŚWIĄT

Obrazek



odkurzacz roborock 2 zapamiętuje mapę!

żółta kropka-informuje nas aplikacja gdzie znajduje się aktualnie robot(aktualizowane co 1 sekunde)

na zdjęciu pokazana opcja no-go Zone czyli zaznaczamy kwadrat gdzie robot nie może sprzątać



Obrazek


na zdjęciu pokazana opcja Barrier tape czyli stawiamy jedna,dwie lub więcej wiratualnych barier(ścian) gdzie odkurzacz nie może sprzątać ( u mnie zaznaczona miska psa z wodą i karmą)

oczywiście rozmiar można zmieniać(ponieważ to my rysujemy)lub łączyć te 2 opcje razem.

Obrazek


mój szybki unboxing

https://www.youtube.com/watch?v=8-8O5VOjnfs


tak działa odkurzacz u mnie w domu


https://www.youtube.com/watch?v=czU7gAPtljo&t=0


Test odkurzacza roborock s50/s55 vs zwykły odkurzacz-wszystkie filmy są mojego autorstwa

https://www.youtube.com/watch?v=hPcLkVyuEhA

ps:Roborock s50/s55-producent przewidział i w przypadku kontaktu wieżyczki ze ścianą czy meblami,odkurzacz wycofuje się ponieważ wieżyczka posiada czujnik/sensor dotykowy-oczywiście mowa o zaczepieniu o mebel wieżyczki(ciekawe czy neato czy inne roboty z wieżyczkami mają takie czujniki)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2019, 6:57 przez buldoggg, łącznie zmieniany 2 razy.

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 31 gru 2018, 14:42

nikt na forum nie ma tego odkurzacza ? jakie są wasze zdania na jego temat ?

PS:kolejne testy i informacje są dodawane do pierwszego postu

pozdrawiam

grzechoo
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2014, 8:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: grzechoo » 01 sty 2019, 13:46

Mam i ja - w wersji V2.

Kupiłem dwa.
Pierwszy zepsuł się miesiącu. Zawiesił się, reset do ustawień fabrycznych nie pomógł, więc pojechał na gwarancję i już nie wrócił (za to kasa wróciła).
Zanim wziąłem drugiego, to przez chwilę miałem dylemat, czy brać kolejnego, skoro pierwszy poległ. Jednak nie ma na rynku nic o takich możliwościach i za tę cenę.

W moim starym Neato umiera powoli laser, przez co często się gubił, a dodatkowo musiałbym założyć kolejny akumulator. Więc Neato poszedł do kuchni i jadalni, a na resztę mieszkania jest Roborock.

Aktualnie robot sprzątał 184 razy, przejeżdżając 9388 m2 przez 8712 minut.
Xiaomi nigdy się nie zgubił, do mebli dojeżdża delikatnie.
Zużycie energii z akumulatora to około 1% na 2m2. Czasowo wychodzi około 1m2 na minutę sprzątania.

Aplikacja na telefon pozwala na ustawianie wirtualnych ścian, stref "no-go" oraz na sprzątanie wybranego obszaru. Tego nie ma nawet w Roombie 980.

Jakościowo Xiaomi jest porównywalne z Neato i iRobotem.
Głowica laserowa jest identyczna jak w Neato, ale kręci się wolniej podczas sprzątania.
Szczotka boczna identyczna jak w Roombie, również kręci się wolniej.
Szczotka główna jest trochę za miękka, ta w Neato lepiej zbiera sierść z dywanów. Długie włosy nawijają się na szczotkę, ale dzięki dodatkowym pierścieniom i małym szczoteczkom nie wkręcają się w mechanizmy napędowe i łożyska, jak to ma miejsce w Botvacu. Dodatkowo pod klapą zbiornika na śmieci jest mała nożyko-szczoteczka do usuwania włosów, podobna konstrukcyjnie do tej z iRobota.
Zbiornik na śmieci na spokojnie wystarcza na dwukrotne sprzątanie mojego mieszkania, czyli śmieci z 2x 60m2 (tyle pokazuje aplikacja).

Mopowanie to raczej przecieranie kurzu na mokro. Zaschniętego na podłodze rozlanego kakao nie posprzątał nawet po 4 przejeździe.

Moim zdaniem Xiaomi jest funkcjonalnie lepsze od mojego Botvaca i Roomby 980.

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 01 sty 2019, 15:40

dokładnie tak jak piszesz,ale moim zdaniem dobrze że szczotka boczna(zamiatarka kątowa) kręci się wolniej,ponieważ dzięki temu brud nie jest wystrzeliwany,tylko zagarniany do szczotki głównej,roborock s50/s55 ma czujnik podczas wyciągania zbiornika na śmieci,ponieważ podczas wyciągania i wkładania,odkurzacz przemawia.

u mnie kupno odkurzacza automatycznego trwało ponad 2 lata,bo jeżeli model który chciałem miał wszystko to nie zgadzała mi się cena,jeżeli cena mi odpowiadała to znowu odkurzacza nie spełniał moich wszystkich wymagań,to brak zamiatarki,to brak wirtualnych ścian,to słaba bateria,to brak przecierania na mokro(mopowanie) itp.

roborock s50/s55 spełnił wszystkie wymagania

ps: mopowanie traktuje jako odświeżenie podłóg.

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: edwardw » 04 sty 2019, 15:24

Witam
Pamiętajcie tylko tym, że Xiomi Roborock to jest kopia Ecovacsa Ozmo 930, tyle że Xiomi korzysta ze starszego układu mopującego i jest taki sobie jeżeli chodzi o awaryjność. Uważajcie też gdzie go kupujecie bo większość sklepów ma sprzęt z chińskich marketów i nie ma serwisu (kłopoty z gwarancją).
My też tak zrobiliśmy, ściągnęliśmy ok 30 sztuk Xiomi z chińskiego marketu, tyle że ponad połowa z nich w ciągu ok 3 miesięcy była w serwisie. Odpaśliśmy sobie, bo działają gorzej niż Ecovacs Ozmo 930, a naprawa jest czasami droższa niż sam robot.

Poza tym Roborock ma starej generacji układ mopujący, identyczny jak w starych Ecovacsach, które już dawno nei są produkowane, czyli ok 150 ml i kilka dziurek w nim żeby wodą się przesączała do ścierki.
Ecovacs Ozmo 930 ma zbiornik ok 350 ml, dysze wtryskujące wodę w ścierkę a na smartfonie można ustawić wilgotność ścierki.
W efekcie te osoby, które kupiły Roborock i tak nie używają mopa a robot tylko odkurza. Tylko, że odkurza tak sobie, dlatego lepiej jest już kupić robota odkurzającego Neato, który jest dużo wydajniejszy, mniej awaryjny od Xiaomi.
Ecovacs ma od ponad 15 lat serwis w Polsce, Neato też. To są duże firmy, które produkują tylko roboty. Ecovacs produkuje najlepsze roboty hybrydowe, a Neato bardzo wydajne roboty odkurzające.
Wg. mnie lepiej jest zapłacić więcej i mieć wydajniejszego robota, i co ważne z polskim serwisem Door To Door.
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 04 sty 2019, 21:58

coś mi tutaj nie pasuję w twojej wypowiedzi,i nie zgodzę się z tobą.

jeżeli chodzi o gwarancje to kupiłem w ME i mam 24m gwarancji,są przypadki że robot się zepsuł czy to xiaomi,czy roomba itp,ale nawet na zagranicznych forach nie ma takich wpisów(są 2 modele i o żadnym tak nie jest napisane)

ja myślę ciut inną kategoria i śmiem twierdzić że opowiadasz Science Fiction,jeżeli nie to potwierdź to jakimś dowodem (film,zdjęcia z reklamacji itp) bo myślę że sklep zachwala to co ma w ofercie(tj."TY") i jest to zrozumiałe,aby zareklamować taki sprzęt na którym ma się najwięcej zysku.

PS:to jest mniej więcej tak jakbym napisał że roomba to złom,ponieważ tutaj na forum jest bardzo dużo informacji że"problem z kołem,napędem,kamerą,bazą,szczotkami' i nic nie pisze na temat roborocka,czyli jest najlepszy ?" jeżeli mamy myśleć taką kategoria jak ty tutaj się wypowiedziałeś to potwierdź to jak napisałem wyżej,zdjęcia z reklamacji,filmem itp.

chciałem jeszcze dodać że xiaomi kopiuje wszystko co się da(i chwała za to) jak np żarówki yeeligh rgb 85 zł vs philips hue rgb (200zł) powerbanki,oczyszczacze powietrza,czy wyżej wspomniane odkurzacze xiaomi roborock 1750 zł (cena w polskim sklepie) vs roomba 980 (3200zł) czy neato który też jest droższy(z tymi lub bardzo podobnymi funkcjami)

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: edwardw » 09 sty 2019, 15:15

Rozumiem Twoje wątpliwości, ale niestety taka jest prawda.
Gdyby nie wyższa awaryjność Xiaomi i to że one są dosyć przeciętne jeżeli chodzi o wydajność i możliwości to byśmy je sprzedawali, bo to żaden problem.

Ja jednak nie mogę ukrywać i udawać że robot jest jest świetny jak nie jest, są wg mnie roboty dużo lepsze.
Xiaomi Roborock, to taki produkt, który ani rewelacyjnie nie odkurza ani dobrze nie mopuje, ani nie grzeszy bezawaryjnością. Oczywiście wszystko zależy od tego do jakiego robota go porównamy.

Ja porównuje Roborocka do Ecovacs Ozmo 930, bo to w tej chwili najlepszy robot hybrydowy jaki można kupić.
Ecovacs Ozmo 930 lepiej mopuje, bo ma zbiornik na wodę ok 350 ml, dysze wtryskujące wodę w ścierkę a na smartfonie można ustawić wilgotność ścierki.
Roborock ma układ mopujący niemal identyczny jak w starych Ecovacsach, czyli zbiornik ok 150ml a woda przesącza się grawitacyjne.
Roboty hybrydowe z takimi małymi zbiornikami na wodę i systemami nawilżania ścierki to śpiew przeszłości. Teraz można kupić hybrydę za 1400 zł, która systematycznie odkurza, ma zbiornik ok 300 ml i elektrozawór.

Dlatego, większość osób, która kupiła Roborocka, i tak nie używa mopowania, z przyczyn opisanych powyżej. Traktują go jak robota odkurzającego, tylko po co płacić w takim razie za mopowanie, skoro można kupić Xiaomi 1 generacji i zaoszczędzić kilkaset złotych?

Moim zdaniem, jak kupować robota, to takiego żeby był jak najlepszy a nie był rozwiązaniem środka. Jak ma być mopowanie i odkurzanie to Ecovacs Ozmo 930, a jak odkurzanie to wtedy i tak Xiaomi odpada bo są dużo wydajniejsze roboty odkurzajcie Neato.

Co ważne Neato to jest firma, która wymyśliła roboty z laserem, i nawet robot za 1500 zł (Neato D3) ma laser, prosty przód, dwukrotnie większą szczotkę niż w okrągłych robotach (np Xiaomi), większy pojemnik na śmieci niż Xiaomi i pełne wprawcie producenta w Polsce.

Oczywiście jak porówna się Xiaomi do iRobota, to sprawa wygląda inaczej, bo w tej cenie iRobot nie ma żadnego robota, który sprząta systematycznie i uczy się rozkładu mieszkania.

Tak w sumie to chyba nie ma czegoś takiego jak gwarancja EU, o ile nie masz dokumentu, który się nazywa gwarancja EU i jest w nim napisane, że naprawa jest możliwa na terenie EU u przedstawicieli producenta. Na sprzęt kupiony w chinach, a sprzedanego przez polskiego pośrednika jest rękojmia pośrednika - to jest pewnik.

iRobot, Ecovacs jak i Neato to firmy, które od kilkunastu lat specjalizują się w produkcji robotów i mają w Polsce swoje oddziały, serwis itd.
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 09 sty 2019, 21:05

akurt jeżeli chodzi o gwarancję to nie martwię się,ponieważ kupowałem w media expert i mam pełne 24m(i to oni się bawią się z gwarancją)

jeżeli chodzi o mnie to używam mopa 2 razy w tygodniu,a sprząta mi codziennie i zbiornik wystarcza spokojnie na 4-5 dni odkurzania,oczywiście raz w tygodniu odkurzam zwykłym odkurzaczem jak również myje raz podłogę tradycyjnym ręcznym mopem,przed zakupem odkurzałem zwykłym odkurzaczem codziennie(mam psa-lubię mieć czysto)

moim zdaniem nie ma chyba dużego znaczenia że neato ma szczotkę szerszą od xiaomi bo i tak nie omija mi żadnego miejsca i zbiera wszystko co napotka na drodze,a gdyby miał szerszą szczotkę to i tak nie odkurzałby szybciej czy nie zbierałby więcej brudu(moim zdaniem to szczegół który nie ma większego zastosowania)

ps:patrząc na polskie fora jak również zagraniczne nie ma w sieci taki wpisów o których piszesz"o tak dużej awaryjności tych roborock'ów-czyli dalej podtrzymuje to że opowiadasz"BAJKI" bo pisać można co się chce.

gdyby były tak awaryjne,to chyba gdzieś na świecie pisaliby o tym,a widzę że jedyna osoba która tak drastycznie piszę o tych odkurzaczach to jesteś tylko "ty"

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 12 sty 2019, 21:39

na filmiku pokazuje jak działa laser do mapowania pomieszczeń-wykorzystałem do tego kamerę która nagrywa w podczerwieni

https://www.youtube.com/watch?v=HR7djEo4810&t=0

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 18 sty 2019, 5:04

problem z roborock'iem s55 i któtka recenzja

https://www.youtube.com/watch?v=lJTkLS1tFvA&t=0

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 22 sty 2019, 4:44

czy zbiornik z wodą pozostawiony w odkurzaczu cieknie ? sprawdź to:

https://www.youtube.com/watch?v=Xr_G21nJ4gw

buldoggg
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 13:51

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: buldoggg » 25 sty 2019, 5:10

Mycie podłóg mopowanie przez odkurzacz xiaomi roborock s50/s55


https://www.youtube.com/watch?v=l3eQuxMqr-Q

grzechoo
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2014, 8:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: grzechoo » 29 sty 2019, 20:30

Czy przełączyłeś tryb pracy na mopowanie, czy jechał w domyślnym trybie "balanced"?
Testowałem kiedyś u siebie na zaschniętej plamie rozlanego kakao i nawet po czwartym przejeździe plama była widoczna (robot jechał wtedy w trybie "balanced").

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: XIAOMI ROBOROCK S50/55-wersja V2

Post autor: barbapuppa » 02 mar 2019, 22:30

Wrzućcie proszę zdjęcie robota od spodu jak wygląda.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ