Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Wicioo7
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2017, 18:03

Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Wicioo7 » 03 sty 2018, 22:22

Nowy rok - nowe pytania... ;D
2x R620, Samsung VR9000, Braava 240

cysio93
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:30

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: cysio93 » 28 sty 2018, 23:48

Witam serdecznie w nowym roku :-)
Zacznijmy od poszukiwań robota do niewielkiego mieszkania ok 35 metrów kwadratowych, rozkład mieszkania wraz z powierzchnią do odkurzania widoczny jest w załączniku. Wymiary na schemacie na oko, w sypialni wzdłuż łóżka pas podłogi do odkurzenia o wymiarach 390x1500 mm, zależy mi, żeby robot go odkurzył (łóżko zabudowane, brak możliwości wjazdu pod spód.
Brak zwierząt i długich włosów walających się po podłodze, ale dość mocno się w domu kurzy - w przedpokoju, kuchni i łazience płytki, w reszcie mieszkania panele, brak progów i dywanów, brak luźnych przewodów na podłogach, odkurzanie pod dwoma biurkami i jednym stołem. Robot nie koniecznie musi odkurzać w łazience.
Ze względu na dość skomplikowany układ zastanawiam się nad robotem z porządnymi algorytmami sterowania i wstępnie wybrałem Roomba 966 lub Xiaomi wersja 1 lub 2, ale jestem otwarty na propozycję, przy czym zaznaczam, że nie interesuje mnie algorytm odkurzania "na chybił trafił", ma być to zrobione porządnie przez mapowanie najlepiej wizją lub skanerem laserowym. Jak widać budżet dość wysoki, wolę raz zainwestować w coś z czego będę zadowolony niż bawić się w półśrodki. Nasuwa się pytanie czy warto inwestować w Xiaomi v2, czy może dopłacić do roomby bo jest znacznie lepsza i ogólnie co byście mi polecili.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: barbapuppa » 01 lut 2018, 22:28

Nie miałam okazji widzieć na żywo czy testować Xiaomi. Natomiast mam Roombę 980 i fajnie sobie radzi nawet w skomplikowanym układzie. Poza tym ma czujnik brudu, czego zazwyczaj nie ma w innych modelach.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Karas
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:44

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Karas » 02 lut 2018, 18:55

Romba 980 - miałem tylko 2 dni na testy, nie powaliła mnie zbytnio. Słabe ssanie, gubiła się w nogach krzeseł, nie miała siły jechać po dywanie, nie pracowała w nocy.
Neato Connected - po 11 miesiącach spadł ze schodów :) Bardzo mocne ssanie, wciąga brud zanim do niego dojedzie. Z tego powodu niemiłosiernie głośny, niema opcji przebywania przy nim jak pracuje, włączenie się go na parterze w opcji eco budzi wszystkich na piętrze. Działa w całkowitej ciemności. Dobrze odkurza również w rogach. Niema czujnika uderzenia na wieżyczce, więc będzie nawalał w nieskończoność, jak dół się zmieści, a góra nie (nie sprawdziłem tego w Rombie). Jak gdzieś się przyblokuje, tak że kółka się poślizgną traci orientację w terenie. Na 5 dni odkurzania 2 dni nie trafiał do stacji, na mapie aplikacji dom przesunięty, powykrzywiany :)
Neato D85 - słabsza bateria jak w Connected, ssanie jak w trybie Eco modelu Connected. Brak wifi, itp. Reszta jak wyżej.
Deboot R95 - bardzo dobra nawigacja, zawsze trafiał do ładowarki. Mapka domu, w której możemy dzielić które pokoje ma odkurzać w danej godzinie, stawiać wirtualną ścianę, itp. Półka wyżej od neato. Bardzo cichy, można spokojnie oglądać TV kiedy on jeździ pod nogami. Z powodu jak wyżej słabe ssanie, mała główna szczotka. Kompletnie nie nadaje się na dywany, bo ich nie odkurzy. Mopa trzeba wyciągać, bo woda która została po mopowaniu wyleje się z niego. Ma czujnik wieżyczki, więc jak się raz nie zmieści pod mebel, to już więcej tam nie spróbuje wjechać.
Deboot Ozmo 930 - rozwinięcie robota powyżej. Ma poprawioną obudowę, nie rysuje się. Mop jest sterowany pompką. Sami decydujemy jak mocno ma zwilżać szmatkę z aplikacji. W trybie mopowania nie wjedzie na dywany, w aplikacji widocznie zaznaczone. W trybie odkurzania niby zwiększa moc ssania, ale niezauważalnie. Sprząta w wyznaczonych w aplikacji punktach domu. Nie wycieka woda z pojemnika, zalany do pełna będzie chodził i 2 cykle mycia/odkurzania. Potrafią się ślizgać kółka przy max opcji zmaczania ścierki, ale robot się nie gubi.

Tyle spostrzeżeń :)
U mnie na podłogi wygrywa Ozmo 930, na dywany Connected.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: barbapuppa » 02 lut 2018, 22:19

Nie wiem co Ty za 980 miałeś, ale chyba inną niż moja. Nóg od krzeseł mam od groma, łącznie z takimi z cienkich rurek i nigdy się tam nie zgubiła, ani nie utknęła.
Owszem gubi się w nocy, ale ja w nocy śpię i nie potrzebuję hałasującego odkurzacza o tej porze, więc to mi akurat nie przeszkadza. Owszem nie jest super na dywanach (581 lepiej je liże), ale nie zauważyłam żadnych problemów z wjeżdżaniem czy zjeżdżaniem, na dodatek podczas odkurzania włącza się specjalny tryb zwiększonego ssania. Tak więc chyba mówimy o różnych modelach.
Co do Neato to miałam wprawdzie inny model, ale potwierdzam problemy z laserem i równą niemożebność w dokładnym lizaniu dywanów.

Co do robotów z mopem, to daleka jestem od zachwytów. Wyznaję zasadę, że jak jest coś do wszystkiego, to jest do niczego.
Deboot przypomina stare modele odkurzaczy z 2 bocznymi miotełkami i bardzo wąską pojedynczą szczotką. To taki mix starej Roomby z wieżyczką Neato z dodatkowymi funkcjonalnościami dostosowanymi do obecnej mody na wszystko w telefonie.
Nic a nic mnie nie przekonuje pojedyncza wąska szczotka. Te czasy "świetności" dawno już minęły.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Karas
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:44

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Karas » 03 lut 2018, 19:20

Jak coś jest głupie, ale działa to nie jest głupie :) Na płaskich powierzchniach Deboot radzi sobie dobrze, odkurzy wszystko, a na dywany tak jak napisałem kompletnie się nie nadaje. Sprawdziłem go i nie kupiłem już ponownie neato na parter. Teraz mam codziennie rano odkurzone i zmyte podłogi.
Co do odkurzania po ciemku, u mnie robot zawsze zaczyna odkurzać z samego rana, mam rolety, więc jest jeszcze ciemno w domu, ale Romba nie odkurzy nawet pokoju o 7 czy, o 16 w zimę, bo się zgubi. Jak robot ma działać w środku dnia, bo nikogo niema w domu, to ok. Pracuję w domu i nie chciałbym żeby mi coś hałasowało podczas pracy.

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: edwardw » 05 lut 2018, 16:19

Karas pisze:Romba 980 - miałem tylko 2 dni na testy, nie powaliła mnie zbytnio. Słabe ssanie, gubiła się w nogach krzeseł, nie miała siły jechać po dywanie, nie pracowała w nocy.....

U mnie na podłogi wygrywa Ozmo 930, na dywany Connected.
Karas, bardzo fajny wpis, ale:
Piszesz, że Dc02 connected, zasysa śmieci zanim do nich podjedzie o co chodzi? Bo patrzę na DC02 i kompletnie tego nie widzę. Piszesz że Dc02 jest niemiłosiernie głośny w trybie Eco, podczas gdy on jest cichszy od iRobota Roomba 980 w którym słychać mechaniczny "chrzęst" napędu.
Już kilkanaście osób, nawet z forum przyjeżdżało specjalnie do mnie do sklepu żeby to sprawdzić. Nawet niektórzy o tym pisali na forum, że to fake news z tą głośnością Neato. U ciebie faktycznie Roomba 980 jest cichsza od Neato Dc02 w trybie Eco ?

Natomiast faktem niezaprzeczalnym jest to, że roboty Neato mają mocną turbinę zasysającą śmieci i nei są ciche. Drugi fakt jest taki, że najcichsze są te roboty ,które nie odkurzają bo mają małe turbinki. Ja nie widziałem jeszcze robota odkurzające, który byłby cichy i wydajny a zajmuje się tym od ponad 10 lat.

Zapomniałeś w tym zestawieniu o jednym z najnowszych robotów Neato, który wg mnie jest w tej chwili najlepszym zakupem: Neato D5 Connected. Ten robot pod kilkoma względami jest lepszy niż DC02 (ma tryb Extra Care, idealnie ustawioną Turbinę, matową obudowę). Działa świetnie w mieszkaniach o powierzchni 30-40 m2 i 200 m2. Największe mieszkanie w którym D5 pracuje ma powierzchnię 310 m2 (na jednym poziomie).

Co do R95MKII- to odkąd dostępne są nowej generacji roboty hybrydowe (Ecovacs Ozmo) to nikt go nie kupuje.
O wiele lepszym wyborem jest Ecovacs Ozmo 930 (ja nie lubię hybryd, ale ten robot robi wrażenie). Sprzedawaliśmy go do rożnych mieszkań, domów i wszyscy mówią to samo: odkurzanie i mycie podłogi z głowy Ma czujnik wykrywania dywanów i zwiększa swoją moc gdy na nie wjedzie co czyni go wyjątkowym, wśród hybryd.

Robot ma jednak jedną wadę, która szybko wychodzi jak ktoś go używa w domkach piętrowych. Słabo znosi przenoszenie. Po każdym przeniesieniu miedzy piętrami musi budować mapę mieszkania (uczyć się jego rozkładu od nowa). To jest bardzo upierdliwe.

Dotyczy to zresztą większości robotów z funkcją mapowania, a w najmniejszym stopniu robotów Neato (które szybko potrafią się odnaleźć po przeniesieniu). To jednak wynika z doświadczenia Neato Robotics, oni po prostu roboty funkcją mapowoania (uczenia się), produkują od zawsze, czyli od kilkunastu lat. Podczas gdy takie firmy jak iRobot, Ecovacs dopiero co je wprowadziły (na przestrzeni ostatnich lat).

Wg mnie:
Jak ktoś lubi hybrydy to gorąco polecam za to Ecovacs Ozmo 610, który kosztuje 1799 zł a ma ten sam układ mopujący co Ozmo 930 (2699 zł). Tyle że Ozmo 610 nie ma lasera, który w mieszkaniach o powierzchni do 70- 80m3 i tak nie jest wymagany. Robot odkurza i myje podłogę, jeździ systematycznie, ma Wi-Fi. Ecovacs Ozmo 930 droższy ale to najlepsza hybryda.

Robot odkurzający to tylko: Neato D5 (świetny w odkurzaniu) gigantyczny akumulator li-ion 4200 mAh (iRobot Roomba 980 akumulator ok 3000). Mechanizm odkurzający ok 30 cm (okrągłe roboty maks 18 - 19 cm). sprząta systematycznie, wjeżdża w narożniki.

Do mycia podłogi: Hobot Legee 668 (genialny układ myjący podłogę).

I na koniec: kupując robota, pamiętajcie, że wystarczy się powołać na forum, żeby dostać rabat.

Pozdrawiam
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: edwardw » 05 lut 2018, 17:08

cysio93 pisze:Witam serdecznie w nowym roku :-)
Zacznijmy od poszukiwań robota do niewielkiego mieszkania ok 35 metrów kwadratowych, rozkład mieszkania wraz z powierzchnią do odkurzania widoczny jest w załączniku. Wymiary na schemacie na oko, w sypialni wzdłuż łóżka pas podłogi do odkurzenia o wymiarach 390x1500 mm, zależy mi, żeby robot go odkurzył (łóżko zabudowane, brak możliwości wjazdu pod spód.
Neato D3+ Connected (koniecznie wersja D3+ a nie D3) - cena w sklepach 2199 zł - rabat dla forumowiczów ;)

To jest robo, który skanuje pokoje laserem, uczy się rozkładu mieszkania (na smartfonie rysuje mapę mieszkania, więc widać gdzie sprzątał itd.). Jeździ systematycznie, szuka kolejnych pomieszczeń (widzi czy są otwarte drzwi). Świetnie sprawdza się w skomplikowanych mieszkaniach. Najpierw skanuje pokój (360 stopni), potem sprząta wzdłuż ścian w narożnikach, następnie systematycznie całą powierzchnię mieszkania. Widzi czy sa otwarte drzwi do kolejnego pokoju, widzi też meble, nogi od krzeseł i inne przedmioty pozostawione na podłodze (o ile ich wysokość jest wyższa niż ok 10 cm).

Teraz z nową dostawą jest nowa wersja Neato D3+ https://www.najlepszeroboty.pl/neato-d3 z 3 filtrami Hepa (dwa zapasowe). To ważne bo dzięki tym filtrom, robot nie wydmuchuje pyłków, po zebraniu ich z podłogi. Szczerze polecam. To wg. mnie najlepszy robot do mieszkań o powierzchni do 60 m2 wśród modeli, które jeżdżą systematycznie i uczą się rozkładu mieszkania. Droższego bym nie kupował, nie ma to sensu.

Z tańszych to fajny jest Ecovacs Ozmo 610 (odkurza i myje podłogę), ale to robot bez opcji uczenia się rozkładu mieszkania i z mniejszym mechanizmem odkurzającym.

Pozdrawiam
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

Karas
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2015, 12:44

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Karas » 06 lut 2018, 13:52

Witam, co do głośności Romby nie wypowiem się już. Miałem ją raptem 2 dni 1,5 roku temu. Kosztowała wtedy majątek a jak dla mnie była słaba. Zaznaczam, że to opinia po 2 dniach. D3 i D5 nie miałem. W grudniu jak wertowałem temat, to Connected był najwyższym modelem Neato. Ze sprzątaniem śmieci z przed robota chodziło mi, że w trybie turbo na płaskich podłogach wciąga je zanim do nich dojedzie - tak duża moc ssania jest.
Z mapami w Ecovacs jest chyba jak piszesz, kasowała się mapa jak robot szedł na piętro. Na niemieckim forum było, że w nowych softach jest opcja zapisu mapy, żeby się nie kasowała. Nie sprawdzałem tego, bo od jakiegoś czasu mam połączenie dla mnie idealne. Ozmo 930 na parterze i Neato na piętrze :)

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: edwardw » 08 lut 2018, 16:45

Karas pisze:Witam, co do głośności Romby nie wypowiem się już. Miałem ją raptem 2 dni 1,5 roku temu. Kosztowała wtedy majątek a jak dla mnie była słaba. Zaznaczam, że to opinia po 2 dniach. D3 i D5 nie miałem....
Neato Connected dalej jest najbardziej zaawansowanym robotem Neato, ale wg mnie Neato D5 jest dużo lepszym zakupem. Neato D5 lepiej odkurza niż Dc02 w trybie ECO i działa ciszej niż DC02 w trybie Turbo.
A teraz właśnie dostaliśmy nową dostawę Neato D5 i co się okazało? Nowa wersja Neato D5 robi mapę mieszkania i zamiast 2 filtrów, ma 3 filtry UltraHepa. Cena taka sama jak starsza wersja D5 (2849 zł). Także tym bardziej to przemawia za D5.
Jak ktoś ma ochotę zobaczyć po czym rozpoznać starszą wersję Neato D5 Connected od nowszej to poniżej zamieszczam fotkę z naszej strony. Po lewej stronie nowy Neato D5, po prawej starsza wersja.
Najnowsza D5 ma NA DOLNYM ROGU PUDEŁKA PO PRAWEJ STRONIE naklejkę z napisem: "+3" i zdjęcia filtrów powietrza. Chodzi o to, że nowa wersja Neato D5 nie tylko ma funkcję rysowania mapy mieszkania na smartfonie. ale też lepsze wyposażenie: ma 3 filtry powietrza ultrahepa - specjalnie dla alergików) a starsza wersja dwa filtry powietrza. Zdjęcie poniżej.

Obrazek


Co do Ozmo 930, to on nie ma funkcji zapamiętywania mapy a kasowania zapamiętanej mapy, tak żeby szybciej się odnalazł np. na nowym piętrze. Aktualnie Ecovacs jest usilnie namawiany przez użytkowników Ozmo 930, żeby wprowadzili funkcję zapamiętywania "pięter".
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

cysio93
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:30

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: cysio93 » 13 lut 2018, 8:35

edwardw pisze: Neato D3+ Connected (koniecznie wersja D3+ a nie D3) - cena w sklepach 2199 zł - rabat dla forumowiczów ;)
A jak Neato (D3+ lub D5 bo rozważam obie opcje) poradzi sobie we wspomnianym zaułku o wymiarach 39 cm szerokości i 150 cm długości (czy da radę zawrócić).

Awatar użytkownika
Select-Automotive
Posty: 40
Rejestracja: 01 gru 2015, 14:59

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Select-Automotive » 16 lut 2018, 19:25

Jak wygląda serwis Neato?
iRobot Roomba 621 naprawiana po roku użytkowania w 2017, większość elementów mechanicznych, szczotki, kółka wymienione na nowe. Po dwóch latach 2018 - 2 dni po zakończeniu gwarancji przyjęli bez problemu do naprawy i wymienili na nowy mimo, że odkurzał ale słabo.

Generalnie zastanawiam sie czy go nie sprzedac skoro jest nowy i kupić Neato D3+, jest jeden problem Neato wydaje odgłos startującego odrzutowca a moja żona czasami używała Roomby gdy była w domu. Z Neato mission impossible :)

P.S. Jaka jest zasadność kupowania 2 x droższego Neato D3+ skoro Roomba 621 spełnia oczekiwania - proszę o argumenty dla żony :)

Argumenty sam znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=4ByUnyBjmSs

Awatar użytkownika
Shinor
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:27

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Shinor » 17 lut 2018, 12:30

Serwis Neato działa tak samo jak iRobota. Gwarancja jest 24 miesiące Door to Door.
Co do wyższości D3+ nad Roombą 621 to nawet nie ma co porównywać bo to zupełnie różne klasy robotów. iRobot Roomba serii 600 to najbardziej podstawowy robot. Model 621 jest niemal maksymalnie okrojony ze wszystkiego. Neato natomiast nie ma robotów niskopółkowych. D3+ jest co prawda najsłabszym modelem z serii connected, ale to bardziej chodzi o wyposażenie, czyli mniejsza pojemność baterii (2100 mAh) w porównaniu do D5 i DC02 (4200 mAh), filtry HEPA zamiast Ultra HEPA i brak taśmy magnetycznej.
Różnice między D3+ a 621 to przede wszystkim robienie mapy, systematyczne jeżdżenie, duża szczotka i wjeżdżanie w narożniki, obsługa za pomocą aplikacji, ustawienie harmonogramu pracy na każdy dzień z osobna, po zakończeniu pracy możliwość podejrzenia na telefonie mapy posprzątanego obszaru i bateria litowo-jonowa.
Dokładniejszy opis znajdziesz tutaj > https://onoffsklep.pl/pl/p/Neato-D3-con ... Wroclaw/42
Sklep z robotami sprzątającymi we Wrocławiu
Galeria Wnętrz DOMAR
ul. Braniborska 14
tel. 793106633

http://www.onoffsklep.pl

Lis
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:18

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Lis » 22 lut 2018, 21:49

Cześć,
co polecicie do odkurzania i zmywania 200 m2 linoleum/terakota (10 pomieszczeń) na parterze i 50 m2 parkietu na piętrze (w jednym pokoju dywan).
Czytałem, że DEEBOT OZMO 930 jest dobrą hybrydą, ale ma problemy z przenoszeniem między piętrami.
Może lepiej się sprawdzą dwa roboty? Najpierw odkurzenie jednym, a zmywanie drugim. Ale nadal jest problem ponownego mapowania pomieszczenia. Czy są roboty z możliwością zapisania kilku map?
W ogóle ile czasu zajmie robotowi posprzątanie 200 m2? Da rade na jednym zalaniu wodą i jednym pojemniku na brud przy codziennym lub co 2 dzień sprzątaniu?

Awatar użytkownika
Select-Automotive
Posty: 40
Rejestracja: 01 gru 2015, 14:59

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2018

Post autor: Select-Automotive » 24 lut 2018, 11:31

Kupiłem Neato D3+ i jednego dnia 3 razy stanął bez powodu. Raz wjechał na biały mebel tyłem i przestał działać, drugi raz to samo a trzeci raz wyjeżdżając spod bazy stanął i napisał clear my path :) Kolejnego dnia utknął pomiędzy nogami krzeseł. Czasami nie da się połączyć przez aplikacje. Jak się wyładuje akumulator to trzeba się namęczyć aby zaczął się ładować. Póki co bardzo słabo...

Stara Roomba 621 działa o wiele lepiej. Póki co wolę dwa razy tańszą Roombę :) Pewnie skończy się na Roombie 886?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2018, 9:08 przez Select-Automotive, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany