Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
basiaw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, 16:34

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: basiaw » 11 sty 2016, 16:44

Dzień dobry, poszukuję odkurzacza, który odkurzy ok 40 metrów otwarte przestrzenie- salon i kuchnia, obok jest tez pokój ok 4 metry. Wszędzie panele i brak progów. Zależy mi na programowaniu, idealnie tygodniowym. Bardzo prosze o pomoc w doborze odpowiedniego odkurzacza. Mój budżet to 1500 zł, czy w takiej kwocie dam radę kupić odkurzacz spełniający wymagania moje? Z góry dziękuje za pomoc.

Blackbolt
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:02

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: Blackbolt » 11 sty 2016, 21:24

Witam,
mam pytanie, czytałem wątek z poprzedniego roku, ale prosiłbym jeszcze o pewne porady.
Mam duży dom do sprzątania (2 kondygnacje po 100m od czasu do czasu użytkowa piwnicę o podobnym rozmiarze),
poprzednich wpisów wychodziło, że Roomba gorzej sprawdza się na dużych powierzchniach niż Samsung czy Neato. nie wiem jednak, jak te odkurzacze sprawdzają się na dywanach, szczególnie z frędzlami po bokach. Mam kilka dywanów, które jeszcze gubią włosie co powoduje, że pojemniki na kurz w odkurzaczu szybko się zapychają.
Jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń to jest centralny przedpokój (ok.16 m) i stamtąd wejścia do pokojów. Na jednej kondygnacji połączony jest z salonem i jadalnią co robi połączone pomieszczenie o pow ok. 50 m.
Zależy mi na sprzątaniu przy listwach, bo z uwago na fakt, że jeszcze nie ma kompletnego umeblowania, kurz często zbiera się w kątach.
Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, to będę wdzięczny

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: sondejm » 11 sty 2016, 22:13

Na te metry to Neato ale licz się z tym że dywany będą ledwo liźniete, nie wiem natomiast jak z frędzlami sobie poradzi.
Jakiej długości są te frędzle? Jeśli są stare i tradycyjny odkurzacz powoduje ich degradację (tak zrozumiałem) to może trzeba się ich pozbyć/skrócić/wyrzucić?

=================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: barbapuppa » 11 sty 2016, 22:27

U mnie Neato przy długich frędzlach wciągał je i blokował się (mówię o szczotce włosianej), z kolei Roomba czasami wkręcała je w boczną miotełkę i też utykała. Wszystko zależy jaka długość. Przy krótszych nie ma problemu z żadnym odkurzczem.
Na dywanach zdecydowanie skuteczniejsza jest Roomba.
Jeśli masz grube dywany to musisz liczyć się z tym, że pojemnik trzeba będzie po każdym sprzątaniu opróżniać.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Blackbolt
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:02

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: Blackbolt » 11 sty 2016, 22:29

Frędzle są nowe, ok 7 cm. Odkurzacz nie powoduje degradacji:) musiałem się źle wyrazić. Dywany "linieją" bo są nowe i to wynika z przycięcia maszynowego (przynajmniej tak czytałem) . Z frędzlami chodzi mi o to, czy odkurzacz ich nie wciągnie i się nie zablokuje.
Czyli polecałbyś Botvac 85? Są róznice w wersjach? za jakie wyposażenie warto dopłacić?
Co do dywanów i ich "liźnięcia" to lepiej szczotkę silikonową?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: sondejm » 11 sty 2016, 22:40

Uuuuu, 7cm frędzle to będzie problem, chyba że Neato z silikonową. Czy boczna się na magnesie utrzyma?

=================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: GRZECH » 12 sty 2016, 8:02

Uważam że frędzle są za długie i każdy z robotów będzie miał z tym problem.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

owain
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2016, 8:54

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: owain » 12 sty 2016, 9:32

Witajcie Moi Drodzy:)
Prośba o radę, bo przeczytałem 50 stron postów z poprzedniego roku i mam mętlik. A zatem do szczegółwów.

W nowym mieszkaniu nie mamy żadnych dywanów, jedynie panele i płytki. Powoduje to, że pomimo cotygodniowego (lub częstszego) odkurzania, pod kapciami zgrzyta już po dwóch dniach, na spodzie taki jakby piasek się pojawia (klapki po prostu "zbierają" to co jest na podłodze. raczej nie wchodzimy w butach głębiej do mieszkania, ale zdrza się jak sie np. komórki zapomni z kuchni itp., jakieś okruszki ze skórki od chleba też przyczyniają się do powstania tych drażniących drobinek. Zatem przyszedł pomysł robo-odkurzacza, choć jesteśmy sceptyczni, czy to nie gadżet. Jak wspomniałem, wymagania nie są duże, bo zero dywanów czy wykładzin, a mamy wrażenie, że z tym "piaseczkiem" czy bardziej irytującymi kudełkami z ubrań każdy z tu polecanych robotów sobie poradzi. Bardziej martwi nas kwestia upierdliwości w użytkowaniu, kosztów, uciążliwości. W związku ze sceptycyzmem nie chcielibyśmy wydać więcej niż 1600 zł, max 2000 zł.
Po pierwsze, mieszkanie:
Obrazek
Na zielono meble lub zabudowa, która nie będzie odkurzana (szafy zabudowane, pralka, kabina prysznicowa, meble - wszystkie do podłogi, najwyżej 1cm prześwitu. Czyli z nominalnych 75m2 robi się ze 55m2. Problemem może być układ dość nietypowy, w środku pomieszczenie to sypialnia z dużym łóżkiem na środku (do samej ziemi, brak możliwości wjechania robota "pod"). Obawiam się, czy wyjeżdżając z sypialni nie wróciłby z powrotem do salonu. W łazienkach płytki oraz na początku przedpokoju i niedużo w kuchni łączoje z salonem, zero zwierząt, czasem włosy żony, progi 2mm czyli pomijalne.
Na pewno odpadają wszelkie latarnie i inne rozstawialne gadżety, nie mam zamiaru się o nic potykać. Tym samym początkowo planowana Roomba 650 czy 651 pewnie się zgubi. Myślałem o tej Roombie, bo brak dywanów i nieduże wymagania co do poziomu sprzątania (usunąć wyraźny "piasek", w zakamarkach mogę odkurzyć raz na tydzień zwykłym). Roomba 6XX prócz niskich kosztów nie ma filtra HEPA, który jest upierdliwy, kosztowny i chyba zbędny. Jednak mając na uwadze "trudny" plan pomieszczenia, zacząłem myśleć o Neato Botvac 70e. Cena akceptowalna, jeśli robot miałby okazać się niewypałem, niestety 70e jest juz chyba wycofany ze sklepów. Zostaje wyższy model 75 lub 85 za ponad 2k. Nie jestem pewien, ale chyba jeden ma HEPA, drugi nie. Ostatnią wątpliwością jest upierdliwość dla sąsiada z dołu oraz ewentualny znaczny wzrost rachunków za prąd.
Moje pytania, jaki model polecacie, i jak wyglądają w nim kwestie:
1) obsługi, tj. jak często i co trzeba robić i wymieniać. Jestem skłonny zaakceptować czyszczenie szczotek raz na 3-5 sprzątań, opróżnianie zbiornika na śmieci po każdym sprzątaniu, wymianę filtra HEPA raz na 2-3 miesiące, wymianę baterii raz na 2-3 lata. Częstsza, bardziej wymagająca obsługa spowoduje, że zostaniemy przy klasycznym odkurzaczu.
2) jak subiektywnie oceniacie kwestię uciążliwości dla sąsiadów (byłby zapuszczany w dni powszednie ok. południa jak nas nie ma ale wiecie, że nie wszyscy pracują) oraz zużycie prądu (wydaje mi się, że nie może być wielkie bo z zasady akumulatorowej wynika, że zużycie energii jestm mocno minimalizowane a tym samym mniej jej trzeba na naładowanie.
To chyba wszystko:)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: sondejm » 12 sty 2016, 13:43

A ja"swoje"- R65x da sobie rade z programatorem czasowym.

=================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

basiaw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, 16:34

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: basiaw » 12 sty 2016, 18:30

Sondejm , czy uważasz ze dla mnie R650 bedzie wystarczająca? Z tego co widze ma tygodniowy harmonogram, czy sie mylę. Pozdr

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: sondejm » 12 sty 2016, 18:39

Tak, ma tygodniowy. ALE... Niedoskonałość polega na tym ze startując z harmonogramu ze stacji dokującej po około 50-60 minutach wróci aby się naładować i może okazać się że miała za mało czasu na "wylizanie" mieszkania więc dodatkowy programator czasowy (20-40zł) w gnieździe zasilającym stację dokującą oszuka Roombe i odpowiednie ustawienie tego programatora wydłuży sprzątanie do nawet 150nin.

=================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

basiaw
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2016, 16:34

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: basiaw » 12 sty 2016, 18:45

Bardzo dziękuje za odpowiedz, teraz tylko znalezienie sklepu i będę miała czysto:)

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: GRZECH » 12 sty 2016, 18:55

owain
1) obsługi, tj. jak często i co trzeba robić i wymieniać.

Szczotka silikonowa, bo takiej używam. Czyszczenie raz na kilka tygodni (6-8 tygodni). Jak używasz szczotkę combo, z włosiem, to raz na tydzień. Szczotka zachowuje się tak jak w roombie - nawija włosy i czyszczenia 1x na tydzień.
Kosz na śmieci: 50m2 sprzątanie 5x w tygodniu - opróżnianie ~1x na tydzień.
Filtr HEPA: wg uznania lub wg zaleceń producenta 1x na 2-3 miesiące. Ale możesz dłużej użytkować wg uznania.
Wymiana baterii: co 2 lata.
2) jak subiektywnie oceniacie kwestię uciążliwości dla sąsiadów
U mnie od 5 lat nikt sie nie skarży, nikt nie zauważa pracy a robot odkurza koło południa. Jak odkurza przy drzwiach to słychać odkurzacz.
Zużycie prądu: w ciągu roku 40kWh (XV-15).

Co kupić? Najtańszy model NEATO BotVac.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: barbapuppa » 12 sty 2016, 19:35

Hihi... no z sąsiadami to różnie bywa. Wtrącę taki wątek humorystyczny.
Ja miałam ustawiony programator na południe, jak nikogo nie ma zwykle w okolicy. I co nas nie było, a sąsiad akurat wyjątkowo wrócił w południe i spanikowany bo się dodzwonić nie mógł to prąd nam wyłączył, bo myślał, że coś w mieszkaniu się stało, a to Neato sobie buczał i klaskał silikonem po parkietach.
Różnie więc to bywa.
Przy tym metrażu cokolwiek kupisz, to ogarnie, kwestia częstotliwości zapuszczania.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

owain
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2016, 8:54

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2016

Post autor: owain » 13 sty 2016, 11:46

Dzięki Wam wszystkim za rady. A zatem Neato. Pytanie czy jest sens dopłacać drugie tyle do NEATO BotVac czy wziąć Neato XV(jaki numer?). Który, najtańszy Neato ma silikonową szczotkę i możliwość programowania np. na 3 razy w tygodniu, w południe? Mam nadzieje że te kiepskie opinie na ceneo są faktycznie produkowane przez konkurencję...

Zablokowany