Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: mobzd » 28 gru 2015, 14:34

Faktycznie - nie dopatrzyłem że piszesz o serii D. Faktycznie tutaj Neato rozwiązało problem hałasu przez spiralny układ trzepaczki. Dzięki temu nie uderza ona całą długością silikonu o podłogę.

robotella
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2015, 22:43

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: robotella » 28 gru 2015, 23:12

piokrza pisze:w których to mieszkaniach teraz instalują takie cuda :shock:
U mnie zdarzyło się w nowym mieszkaniu od dewelopera, z oknami do podłogi.

Niestety teraz okazuje się, że może to stanowić problem dla wymarzonego robota :(
Już prawie zdecydowałam się na Botvaca i mam znowu dylemat - szczotka silikonowa lepiej radzi sobie z włosami, za to z tego co czytałam tutaj na forum jest głośna na deskach. Combo jest bardziej cicha, ale nawija z kolei włosy. Więc albo mniej skarg sąsiadów z dołu na hałasy, albo mniej nawiniętych włosów na szczotce... I jakiego tu dokonać wyboru?
Zmierzyłam dokładnie jeden największy próg w mieszkaniu, ma 19 mm. Myślicie, że Botvac wjedzie? Jest w miarę duża przestrzeń, może się rozpędzi i pokona? Te kratki z ogrzewaniem będę raczej musiała zabezpieczyć listwą magnetyczną, żeby nie utknął mając na uwadze 1,5 cm rozstawu bieżnika kół.

Awatar użytkownika
Select-Automotive
Posty: 40
Rejestracja: 01 gru 2015, 14:59

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: Select-Automotive » 29 gru 2015, 12:00

Weź sobie do testów i sprawdź. Robo Expert daje do testów za 50 zł.

Obecnie mam Roombę 865, moc ssania - BUAHAHAHHAA w porównaniu do Neato to kpina jakaś jest. Obecnie jeździ mi po wykładzinie w biurze, zobaczymy czy jest różnica w porównaniu do Roomby 620 bo coś czuję, że niewielka :)

Natomiast zauważyłem ostatnio, że Neato nie jest dokładny i pozostawia nieposprzątane miejsca w domu na środku pokoju bo to, że w kątach to oczywiste :) Puściłem go dwa razy w przedpokoju około 25m2 i niestety nie posprzątał dokładnie, także zostały odrobiny piasku bo wysypaniu syfu z wycieraczki na podłogę - to mój ulubiony test :)

Wygląda na to, że nie ma idealnego robota :(

xadrianx90
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2015, 12:15

Witam :) i proszę o pomoc

Post autor: xadrianx90 » 29 gru 2015, 15:13

Witam na początek chciałem się przywitać bo jest to mój pierwszy temat. Roboty przeglądam już od jakiegoś czasu i nie mogę się zdecydować na coś ciekawego. Nie jestem też jeszcze na 100% przekonany co do skuteczności tych zabawek. Więc mam prośbę o pomoc w wybraniu robocika dla mnie. Nie chce wydawać zbyt wiele. Najchętniej w okolicy 500zl. bardzo interesują mnie te roomby ale dac 500 i pozniej jeszcze 200 na nowe aku dokupic AV1 i szary kosz to bardziej opłaca sie kupic nowa 620:) wiec chcial bym cos co podziala przynajmniej na tyle dlugo zebym sie przekonał ze warto zainwestować więcej pieniedzy.
do sprzątania by miała pokój 20 metrow i salon z kuchnia 35 metrow.
Na oku mam dwie roomby 560 dwa carneo 770 i 710 i jakis dziwny no-name.
wiec tak:
1. http://olx.pl/oferta/odkurzacz-irobot-5 ... df1vT.html 5 lat u jednego właściciela podobno uzywana tylko rok reszte czasu siedziała z wyjętym akumulatorem któr podobno działa normalnie(w co nie bardzo mi sie chce wierzyc)
2. http://olx.pl/oferta/irobot-roomba-560- ... dbtwP.html kupiona przed 2010, pierwszy właściciel używana też podobno niewiele (jak chyba wszystkie roomby) bateria zmieniana juz byla, wózek zielony.
3. http://olx.pl/oferta/odkurzacz-automaty ... d10O9.html rok gwarancji w sumie to nie wiem nic więcej.
4. http://olx.pl/oferta/robot-odkurzajacy- ... dfVEn.html tez nie wiem nic na jej temat ale na foto widac gwarancje wygląda ze jeszcze rok.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Witam :) i proszę o pomoc

Post autor: sondejm » 29 gru 2015, 16:48

Carneo odpuść sobie, R620 nowa to najlepszy wybór, jak się nie sprawdzi (w co wątpię) to odkupię za 95% ceny, oferta ważna 2 miesiące (musi być kupiona w PL)
http://www.ceneo.pl/18796391;0280-0.htm ... ick_scroll

Edit: Miało być "za 85 % ceny"- chyba jeszcze nie kupiona?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

xadrianx90
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2015, 12:15

Re: Witam :) i proszę o pomoc

Post autor: xadrianx90 » 29 gru 2015, 17:08

nie jeszcze nie kupiona :) panuje kupić dopiero w styczniu wiec spokojnie:)

robotella
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2015, 22:43

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: robotella » 29 gru 2015, 20:34

Dzięki za podpowiedź, to jest dobry pomysł. Wypożyczę i przetestuję w naturalnym środowisku.

Z tym, że nie ma idealnego robota, pogodziłam się czytając to forum :) Największe wyzwanie to wybrać taki, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb użytkownika i ograniczeń pomieszczeń.

--------
Właściwie czytając opis i wyniki tego testu można przypuszczać, że Neato Botvac D85 jest zbliżony do ideału. Ciekawe na ile to marketing?
http://www.pcworld.pl/testy/opis/PG4030 ... acego.html

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: GRZECH » 30 gru 2015, 0:24

robotella pisze: Więc albo mniej skarg sąsiadów z dołu na hałasy, albo mniej nawiniętych włosów na szczotce... I jakiego tu dokonać wyboru?
Zmierzyłam dokładnie jeden największy próg w mieszkaniu, ma 19 mm. Myślicie, że Botvac wjedzie? Jest w miarę duża przestrzeń, może się rozpędzi i pokona? Te kratki z ogrzewaniem będę raczej musiała zabezpieczyć listwą magnetyczną, żeby nie utknął mając na uwadze 1,5 cm rozstawu bieżnika kół.
O sąsiadów ja sie nie martwie chociaż mam wersje XV. Nie przesadzajmy, wałek aż tak nie hałasuje :)
19mm to za wysoko, uderzy przednim zderzakiem i nie wjedzie a sie tylko odbije.
Z tym rozstawem i kratkami bym kombinował dopiero jak faktycznie będzie problem. Koła muszą ułożyć sie dokładnie równolegle do kratek. Może jakaś siatka z żyłki na kratownice?
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
Select-Automotive
Posty: 40
Rejestracja: 01 gru 2015, 14:59

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: Select-Automotive » 30 gru 2015, 10:24

robotella pisze:Dzięki za podpowiedź, to jest dobry pomysł. Wypożyczę i przetestuję w naturalnym środowisku.

Z tym, że nie ma idealnego robota, pogodziłam się czytając to forum :) Największe wyzwanie to wybrać taki, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb użytkownika i ograniczeń pomieszczeń.

--------
Właściwie czytając opis i wyniki tego testu można przypuszczać, że Neato Botvac D85 jest zbliżony do ideału. Ciekawe na ile to marketing?
http://www.pcworld.pl/testy/opis/PG4030 ... acego.html
No worries :)

test wygląda jak artykuł sponsorowany :)

Awatar użytkownika
monti24
Posty: 20
Rejestracja: 03 lis 2015, 22:49

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: monti24 » 30 gru 2015, 13:15

Bovtec connect i oczekiwanna Roomba z serii 9xx maja WiFi i można je odpalać skąd się chce

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: barbapuppa » 30 gru 2015, 17:26

Jeszcze dużo czasu upłynie zanim zdobędą tą doskonałość.
Konstruktorzy jeszcze muszą popracować nad idealnym rozwiązaniem.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

piokrza
Robot Master
Posty: 2193
Rejestracja: 23 sie 2012, 21:10

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: piokrza » 30 gru 2015, 18:32

Select-Automotive pisze:Natomiast zauważyłem ostatnio, że Neato nie jest dokładny i pozostawia nieposprzątane miejsca w domu na środku pokoju bo to, że w kątach to oczywiste :)
Chyba jeszcze nie pisałeś jaki to model Neato?
robotella pisze: Więc albo mniej skarg sąsiadów z dołu na hałasy, albo mniej nawiniętych włosów na szczotce... I jakiego tu dokonać wyboru?
Nie wiem jak jest w blokach ze stropami między piętrami, ale u mnie w domu dwu-piętrowym słychać na dole wycie/bicie trzepaków o podłogę przez sufit gdy pracuje u góry. Roombę słychać tylko jak przemieszcza się po podłodze, ale nie słychać w ogóle uderzeń trzepaków, tak samo z Samsung Navibot.
Testował: Roomba 620 780 782e 870 980 Scooba 230 5800 385 390 450 Braava 320 240 Samsung SR8855 SR8895 SR8980 SR10F71 Neato XV-11 XV-15 Electrolux ZA2.0 Vileda 100 Virobi Dyson 360 Eye Hobot 168 188 268 https://www.youtube.com/Roomba02

Awatar użytkownika
karoleczek
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:05

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: karoleczek » 30 gru 2015, 21:50

Hej, po długim wertowaniu tego forum zdecydowałem się na zakup Neato bovtec 70e. Dumny z dokonanego wyboru zamówiłem go w sklepie... i otrzymałem takiego maila:
"Dzień Dobry.

Potwierdzam otrzymanie zamówienia jak również dostępność produktu. Urządzenie możemy wysłać jeszcze dzisiaj, aby jutro było u Pani,jednak aby zakup był udany mam obowiązek poinformować, iż zakup Botvac 70e nie jest rozsądny z racji awaryjności całej serii Botvac.

Nie chcę wprowadzać niepotrzebnego zamętu. Jeśli jest Pani w 100% zdecydowana na zakup neato Botvac 70e proszę o potwierdzenie i wysyłamy.

Jeśli pojawią się wątpliwości zachęcam do rzetelnego kontaktu.
Podaje rozsądną alternatywę do Pani wyboru:
http://robosklep.pl/pl/p/Moneual-Rydis- ... ./23091298
Cena jest znacznie wyższa niż wybrany przez Panią model jednak jest to zupełnie inna klasa urządzeń.
W przypadku podjęcia wątpliwości i wyboru modelu topowego Moneual Rydis możemy udzielić 30% rabatu od ceny brutto."

Jestem lekko zdziwiony, czy seria Botvac rzeczywiście jest taki awaryjna?? Do tego stopnia że sprzedawcy odradzają jej zakup?
A z drugiej strony co sądzicie o zaproponowanej alternatywie ( po zniżce będzie w takiej samej cenie co Bovtec 70e)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: barbapuppa » 30 gru 2015, 23:06

Dawno tak się nie uśmiałam. Zabawna odpowiedź do klienta.
Zmień sprzedawcę.
Nie wzięłabym tego robota za darmo. Spójrz na zdjęcia od spodu, mała i wąska szczotka, słabe ssanie, 2 boczne miotełki nie stosowane w wiodących markach od dawna. A przepraszam jest pseudo mop.
On zapewne jest wart tych dodatkowych pieniędzy i tej innej klasy.
Oczywiście nie odradzam jeśli wolisz słuchać sprzedawcy.
Po zakupie opisz nam jego cudowne zdolności i bezawaryjność.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
karoleczek
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:05

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: karoleczek » 31 gru 2015, 0:24

Maila od sprzedawcy pozwole sobie nie skomentowac. Interesuje mnie tylko kwestia rzekomej awaryjnosci BovTec-ow. Czy rzeczywiscie sa bardziej awaryjne od konkurencji? Zawsze mam 14dni na zwrot i ewentualnie skorzystal bym z tej opcji . (nie biore pod uwage zamawianie tego pseudo o klase lepszego urzadzenia, ktorego testu/recenzji ciezko znalesc w polskich mediach)

Zablokowany