Formowanie baterii lub jej odswiezenie

opis parametrów baterii do iRobot roomba i scooba

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
awtcka
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2012, 17:56
Lokalizacja: 71

Post autor: awtcka » 23 lip 2012, 9:31

To dodam, że starej baterii nie dało się skutecznie zreanimować, nowa oryginalna wystarcza na 3h.

Dimmus
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2012, 18:28
Lokalizacja: Poznan

Re: Formowanie baterii lub jej odswiezenie

Post autor: Dimmus » 17 sie 2012, 15:30

Mystic pisze:Postanowilem napisac tego posta bo ciagle macie problemy ze zrozumieniem tematu i pytacie.

Mam nadzieje, ze ten post zamknie temat raz na zawsze.

NOWA BATERIA:

Kazda nowa bateria przed uzyskaniem swojej pelnej swietnosci musi byc naladowana i rozladowana do konca 3 krotnie.

1. wloz baterie do roomby - wcisnij CLEAN celem ew wyladowania baterii,

2. laduj nieprzerwanie przez 16h - wskaznik CLEAN powinen migac bardzo szybko na bursztynowo - znak ze robot wlaczyl ladowanie formujace / odswiezajace. Cyklu 16h NIE wolno przerwac pod zadnym pozorem - nawet gdy przycisk CLEAN swieci na zielono (chociaz nie powinien;)).

3. po pelnym naladowaniu nalezy roombe rozladowac do konca uzywajac jej do odkurzania (UWAGA: odlaczamy stacje dokujaca z zasilania zeby robot nie wjechal na nia z czesciwo naladowana bateria).

4. Gdy bateria padnie calkowicie ponow cykl 16h ladowania.

5. Czynnosc ta nalezy wykonac 3x. (drugie i trzecie ladowanie 16h jest nieco na wyrost ale zalecam takie zachowanie).
Mystic jako swiezy uzytkownik roomby 581 mam pytanie, moze troche dziwne... pomijajac powyzsze przy pozniejszym uzytkowaniu roomby to czy ona powinna pracowac do pelnego rozladowania - czy to pomoze baterii?

do tego co napisales dodam tylko, ze w instrukcji ktora otrzymalam jest tez informacja ze w celu przedluzenia zycia baterii wskazane jest aby raz w miesiacu powtorzyc cykl 16h ladowania

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 17 sie 2012, 16:56

Dimmus pisze:Mystic jako swiezy uzytkownik roomby 581 mam pytanie, moze troche dziwne... pomijajac powyzsze przy pozniejszym uzytkowaniu roomby to czy ona powinna pracowac do pelnego rozladowania - czy to pomoze baterii?
Roomba sprzątając dba nie tylko o Twoje pokoje, ma także na uwadze stan baterii i nie pozwoli jej się rozładować do niebezpiecznego poziomu (wyjątkiem jest pozostawienie aku w komorze i wyjazd na rejs po Nilu - brak wyłącznika sprzętowego) te odpowiedzi są w instrukcji ;-)
Dimmus pisze:do tego co napisales dodam tylko, ze w instrukcji ktora otrzymalam jest tez informacja ze w celu przedluzenia zycia baterii wskazane jest aby raz w miesiacu powtorzyc cykl 16h ladowania
A ile razy na dobę sprzątasz? Domniemam że ładujesz po odkurzaniu i podtrzymywana jest (ona Roomba) na ładowarce do następnego dnia czyli około 22godzin, jak zaleca instrukcja więc codziennie masz ponad 16 godzin.

Bez obawy aku i tak będzie do wymiany za 2 góra 3 lata i nie wiele na to poradzisz, gdy pozostanie w aku mocy na 1h sprzątania kupisz nowy, pomimo że to prawie 50% pojemności.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Dimmus
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2012, 18:28
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Dimmus » 19 sie 2012, 11:38

sondejm pisze:
Dimmus pisze:Mystic jako swiezy uzytkownik roomby 581 mam pytanie, moze troche dziwne... pomijajac powyzsze przy pozniejszym uzytkowaniu roomby to czy ona powinna pracowac do pelnego rozladowania - czy to pomoze baterii?
Roomba sprzątając dba nie tylko o Twoje pokoje, ma także na uwadze stan baterii i nie pozwoli jej się rozładować do niebezpiecznego poziomu (wyjątkiem jest pozostawienie aku w komorze i wyjazd na rejs po Nilu - brak wyłącznika sprzętowego) te odpowiedzi są w instrukcji ;-)
Dimmus pisze:do tego co napisales dodam tylko, ze w instrukcji ktora otrzymalam jest tez informacja ze w celu przedluzenia zycia baterii wskazane jest aby raz w miesiacu powtorzyc cykl 16h ladowania
A ile razy na dobę sprzątasz? Domniemam że ładujesz po odkurzaniu i podtrzymywana jest (ona Roomba) na ładowarce do następnego dnia czyli około 22godzin, jak zaleca instrukcja więc codziennie masz ponad 16 godzin.

Bez obawy aku i tak będzie do wymiany za 2 góra 3 lata i nie wiele na to poradzisz, gdy pozostanie w aku mocy na 1h sprzątania kupisz nowy, pomimo że to prawie 50% pojemności.
a pisalam ze mam dziwne pytanie ;-) widzialam w instrukcji informacje co nalezy zrobic jak wyjezdza sie na dluzej i roomba nie bedzie uzytkowana wiec to wiem;

ogolnie zastanawiam sie nad tym czy np. jak kupie druga roombe 581 na pietro to czy nie bedzie problemu z tym ze chodza sobie codziennie ale nie bede w stanie sprzatac nimi do pelnego rozladowania - mysle ze i na pietrze i na parterze w 1,5h bedzie posprzatane... czyli uzytkuje regularnie ale nie do pelnego rozladowania, chodza sobie chodza, a potem trafiaja na stacje dokujaca, czy zasilacz. Wiem ze pelne rozladowanie jest wskazane na samym poczatku etc. (zgodnie z instrukcja ktora przeczytalam dokladnie ;-) ) ale nie wiem czy jak bede miala dwie roomby i bede je uzytkowac jak wyzej to czy nie bedzie to nierozsadne.... czy nie lepiej miec jedna, uzywac do rozladowania i po doladowaniu dokonczyc odkurzanie?... mam nadzieje ze teraz troche jasniej to opisalam

ogolnie mysle o zakupie drugiej roomby za kilka miesiecy bo skroci mi to znacznie czas odkurzania calego domu :-P

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 sie 2012, 13:45

hmm... powiem Ci tak, na początku stosowałam się do podpowiedzi na tym forum i odkurzacz jeździł aż padł, a potem na ładowarkę, miało to przedłużyć żywotność baterii
po ponad roku użytkowania bateria i tak znacznie krócej trzyma, więc się już nie przejmuje i pozwalam Roombie ładować się kiedy chce, czy zauważyłam w związku z tym dodatkowy nagły spadek pracy baterii, póki co nie :lol:
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ