Pytanie o Akumulator dedykowany do Roomba 780

opis parametrów baterii do iRobot roomba i scooba

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
StanWojenny81
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:07
Lokalizacja: Kołobrzeg

Pytanie o Akumulator dedykowany do Roomba 780

Post autor: StanWojenny81 » 30 sty 2017, 11:15

Witam wszystkich. Otóż po prawie czterech latach praktycznie bezawaryjnej pracy robota przyszedł czas na wymianę baterii. Myślę nad zamiennikiem gdyż jest 3x tańszy (tak wiem jestem Januszem), ale do rzeczy. Jakie macie doświadczenia z takimi zamiennikami, czy polecacie szczególnie jakiś konkretny model? przeglądając oferty zamienników dostrzegłem, że parametrami nie różnią się od oryginału. Pytanie tylko jak będzie z ładowaniem i kompatybilnością? czy robot rozpozna, że to nie oryginalny akumulator i nie będzie go chciał go ładować? (tak miałem z zamiennikiem aku w laptopie).

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Pytanie o Akumulator dedykowany do Roomba 780

Post autor: sondejm » 30 sty 2017, 12:57

Co do źródła zasilania do iRobota to mam kilkuletnie doświadczenie, można kupić teraz NiMH za ~85zł niby 3,5Ah ale wątpię czy to będzie chociaż połowa z deklarowanej pojemności. Te za 130zł po roku mają około 1h czasu pracy. Ważnym parametrem dla NiMH jest waga całego ogniwa.
Oryginał iRobot 3,0Ah ważył do niedawna ~702g, podróbka o deklarowanej pojemności 3,5 Ah to loteria a ich waga to z tego co pamiętam 520 -620g.
Mam LiNMC (14,8V, na zdjęciu) i nie wiem czy u ciebie w 7xx się sprawdzi. Można kupić LiIon 14,4V nawet 6Ah i też nie wiem czy nowy soft umożliwia ładowanie takiej, raczej nie bo brak aukcji z opisem że do 7xx i 8xx. Obrazek polecam średnią półkę i zapytaj sprzedawcę o wagę bez opakowania kartonowego.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ