[Discovery] Roomba Discovery - laduje, ale nie moze naladowa

Discovery, Dirt Dog, Green, SE, Sage, 440

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szeryf
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 17 maja 2013, 7:11
Lokalizacja: Gdańsk

[Discovery] Roomba Discovery - laduje, ale nie moze naladowa

Post autor: szeryf » 17 maja 2013, 7:22

Witam,
wczoraj stałem się (nie)szcześliwym posiadaczem odkurzacza Roomba Discovery. Odkurzacz kupiłem na pewnym portalu aukcyjnym jako używany, w 100% sprawny.
Wczoraj przyszła paczka, po rozpakowaniu odkurzacz nie startował, bateria była wyładowana do zera, więc podłączyłem go do ładowania pomijając stację dokującą.
Obwódka wokół przycisku POWER zaczęła pulsować na bursztynowo. Po kilku godzinach ładowania sprawdziłem baterię miernikiem, było 6V. Po kolejnej godzinie było 10,8V, odkurzacz udało się włączyć, ale przycisk świecił na czerwono. Po kolejnych kilku godzinach napięcie na baterii spadło, nie wiedzieć czemu, do 5V. Później było 11,8V, potem 7V. Po całej nocy ładowania na baterii było 4V. Teraz już go nie ładuje, bo to chyba nie ma sensu.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale przy słabej baterii przycisk POWER pulsuje 3 razy, potem jest chwila przerwy, i pulsuje znowu. Jak bateria ma koło 10-11V, to pulsuje cały czas.
Co koledzy o tym myślicie?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, 6:09 przez szeryf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Roomba Discovery - laduje, ale nie moze naladowa

Post autor: Mystic » 17 maja 2013, 11:12

szeryf pisze:Witam,
wczoraj stałem się (nie)szcześliwym posiadaczem odkurzacza Roomba Discovery (pod spodem jest numer 4235). Odkurzacz kupiłem na pewnym portalu aukcyjnym jako używany, w 100% sprawny.
Wczoraj przyszła paczka, po rozpakowaniu odkurzacz nie startował, bateria była wyładowana do zera, więc podłączyłem go do ładowania pomijając stację dokującą.
Obwódka wokół przycisku POWER zaczęła pulsować na bursztynowo. Po kilku godzinach ładowania sprawdziłem baterię miernikiem, było 6V. Po kolejnej godzinie było 10,8V, odkurzacz udało się włączyć, ale przycisk świecił na czerwono. Po kolejnych kilku godzinach napięcie na baterii spadło, nie wiedzieć czemu, do 5V. Później było 11,8V, potem 7V. Po całej nocy ładowania na baterii było 4V. Teraz już go nie ładuje, bo to chyba nie ma sensu.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale przy słabej baterii przycisk POWER pulsuje 3 razy, potem jest chwila przerwy, i pulsuje znowu. Jak bateria ma koło 10-11V, to pulsuje cały czas.
Sprawdziłem zasilacz, okazało się że jest nieoryginalny, jego parametry to 24V i 2A, gdzie oryginalny ma chyba 22V i 1,25A.
Co koledzy o tym myślicie?
Pozdrawiam
po pierwsze jesli kupiles jako sprawny wroc do sprzedajacego.
zasilacz ma za duzo V wiec moga byc problemy z ladowaniem.
pierwsze ladowanie poinno trwac 16H, nieprzerwanie.

Zaczalbym od zasilacza.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
szeryf
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 17 maja 2013, 7:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: szeryf » 17 maja 2013, 11:28

Nieaktualne, odkurzacz po wymianie baterii śmiga aż miło:)

ODPOWIEDZ